Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Бөлім 3:
«Гимнастика».
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім
аты-жөні
|
Сынып: 11
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Қауіпсіздік ережесі
Акробатикалық жаттығулар
кешені
|
Оқу мақсаты
|
11.3.4.4. Денсаулықты нығайтуға бағытталған
физикалық белсенділік арқылы басқалар үшін кауіпсіз сабақ
өткізу
|
Сабақ мақсаты
|
Оқушылар жасай алады:
-
Физикалық жаттығуларды
орындаудағы қиындықтар мен қауіптерді
түсіну;
-
Жарақат алған кезде
алғашқы медициналық көмек көрсету;
-
Денсаулықты жақсартатын
гимнастикалық жаттығуларды жасау.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
10-12 мин
|
Ұйымдастыру
кезі.
Оқушыларды сапқа тұрғызу
сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен, жетістік критерилерін
таныстыру.
|
Проектор.Сабақ тақырыбы,
мақсаты , бағалаукритерийі,
слайдтары
|
Жарақаттанудың алдын
алуы
(С) Оқушылар жарақат алудын
мәселесін талқылайды.
Жарақат алудың түрлері мен себептері. Жарақат түрлері.
Жарақаттарға алғашқы көмек. Адамның мінез-құлқынан туындаған
жарақаттар. Сыныптағы әртүрлі жағдайларда қауіпсіз адамның
мінез-құлқы . Алғашқы көмек
жинағы.
|
Проектор. Слайд.
Гимнастика сабағында
жарақат түрлерін презентация арқылы
көрсету.
|
Ж,Қ)
Оқушылар жарақат алу түріне байланысты
кезекпен бір-біріне көмек көрсетеді. Тәжірибелік жұмыс: алғашқы
көмек көрсету дағдыларын дамыту.
|
Алғашқы көмекке арналған медициналық
жинақ.
«Гимнастика сабағында әдеттегі жарақаттар» мақаласына
сілтеме
1.https://studopedia.info/2-100956.html
2.https://www.uchmet.ru/library/material/163961/100008/
|
Оқушылар ҚЕ сақтай отырып
тапсырманы орындайды.Жаттығулар дененің бірте-бірте дамуына ықпал
етеді.
Жүру.
1.Жаттығулар дұрыс
тұрақтылықтың дамуына ықпал етеді. Оқушылар арқаны түзу ұстап
жүруіне көз жеткізу.
-
қолды жоғары
көтеріп, аяқтың ұшымен жүру.
-
қолды белге
қойып өкшемен жүру.
-
жартылай
отырып жүру.
- табанның ішкі жағымен
жүру;
- табанның сыртқы жағымен
жүру.
|
Мұғалімнің көрсетуі.
|
Жүгіру
:
Жүріске
ауысып, тынысалу жаттығуларын орындау.
|
|
Бір бағаннан төрт бағанға бір
қатар және екі қатар арқылы өту
ЖДЖ доппен. Оқушы
өткізеді.
Кешенді жаттығуларды жасау
кезінде оқушыларды бағалаңыз, қателіктерді
түзетіңіз
Дескрипторы:
-Қауіпсіздік ережені
біледі;
-Жаттығу кезінде қауіпсіздік
ережені сақтайды;
- Жүктеме алдындағы жаттығуды
не үшін жасау керектігін біледі.
-Төрт бағаннан бір бағанға
және екі қатар арқылы сапқа тұру
|
Карточка ЖДЖ.
|
Негізгі бөлім
15мин
|
(Ж,Т,Ж)
Жалпыдамытужаттығуларкешені
(Ж,
Д ,Ж).
Оқушыларфизикалыққасиеттеріндамытуғаарналғанжаттығуларжиынтығынжасайды.
Жалпыдамытужаттығуларкешенінжасағандаәртүрлібұлшықеттоптарындағыжұмыстарғаназараударуоқушылардыңәл-ауқатынбақылау.Ағзанықалыпқакелтірукезіндежасалатынкешендіжаттығулардаүзілісберу.
|
Скакалка, гимнастикалық кілемшелер,
гимнастикалық таяқ, скакалка. ЖДЖ карточкалары, интернеттегі
кешенді жаттығулар нұсқаларын тәуелсіз іздеуге арналған планшет,
ноутбук
|
|
Қорытыңды
3-5мин
|
Бір
сапқа тұру
Төмен қарқында қозғалмалы ойын
Рефлексия өткізу
Сабақты қортындылау.
Спортзалдан шығу.
|
Ойынға сілтеме
https://infourok.ru/metodicheskaya-razrabotka-podvizhnie-igri-maloy-intensivnosti-2296221.html
Талқылауға арналған сұрақтар,
слайдттар.
|