|
Сабақ №28 Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатикалық жаттығулар орындау |
|
Меңгеру мақсаттары: |
5.1.2.1 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау |
|
Сабақ мақсаттары: |
1.Барлық оқушылар келесіге қаблетті: Оқушылардың көпшілігі орындалу реттілігін сақтай алады және түсінеді. 2. Оқушылар көпшілігі келесіге қаблетті: Акробатикалық жаттығуларды қауіпсіз орындауды біледі, комбинациялар және олардың кейібір жаттығулардағы реттілігін орындай алады 3. Кейбір оқушылар келесіге қаблетті: Жаттығудың күрделі түрін ойластырып орындай және көрсете алады |
|
Жетістік критерийлері: |
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге тән лексика мен терминология:
|
|
Пән аралық байланыс: |
Жаратылстану |
|
Алдыңғы сабақта менгерілген білім |
- қауіпсіздік ережесі - кешенді жалпы дамыту жаттығулары. |
|
Дискрипторлар |
- қолын тіреп отырып, тізесін кеудеге жинақтайды; - гимнастикалық төсенішке жатып, аяғын кеудесіне жинақтайды; - алақанын бір-біріне қарама-қарсы бағытта ұстап, тез отырып топтастырады; - гимнастикалық төсенішке жатып, тез арада отырып топтастырады; - гимнастика жаттығуларын ретімен орындайды. |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезендері: |
уақыт |
Сабақтағы іс-әрекеттер: |
құрал жабдықтар (ресурстар) |
|
Сабақтың басы: |
10-минут |
Сапқа тұрғызу, Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. - Саптық жаттығулар - Жүру жаттығулары - Жүгіру жаттығулары - Жалпы дамыту жаттығулары: - Бір орнында орындалатын жаттығулар |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік, ысқырық , секундомер |
|
Сабақтың ортасы: |
30-минут |
Гимнастика жаттығуларындағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын ретімен орындаңыз.
|
Төсеніштер, ысқырық , секундомер |
|
Сабақтың соңы: |
5-минут |
Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу. Оқушылырға қойылатын сұрақтар: - нені білдім, нені үйрендім ? - нені толық орындай алмаймын? - қандай жұмысты жалғастыру қажет ? Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
|
|
Дифференциалды оқыту – Жауырынға тұру техникасын біледі. Жауырынға тұрып тепе-теңдік ұстай алады. Қабілеті жоғары оқушыларға жауырынға тұрғанда тепе теңдікті ұзағырақ ұстауды орындату. Дене ептілігі і жоғары топ оқушыларына қиындатылған жаттығу түрін ұсыну. |
Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бір басбармақ әдісі арқылы бағалай алады. Оқушылардың жұмыстануын бақылау, тыңдау, кеңес беру. Оқушылардың жаттығуды орындау техникасын орындауын қадағалау. |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы: Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары. Сабақтың өту барысында оқушының спорттық аяқ киімі жүгіруіне қаншалықты ықпалын тигізеді. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия: - гимнастика нешеге бөлінеді? - негізгі гимнастикаға қандай жаттығулар жатады? - спорттық элементтері бар гимнастикаға қандай жаттығулар жатады? - акробатикалық жаттығулар кай гинастика түріне жатады? |
1. Оқушылар сабақтың мақсатына қол жеткізді. Оқушылар жауырынға тұруды, көпір жасауды, бұрыш жасап отыруды үйренді. Айданаға көпір жасауды жауырыңға тұру техникасын үйренуді дәптерлеріне жазу. Ата-аналарының көмегімен келесі сабаққа дайындалуды ескерту. |
||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Акробатикалық жаттығулар орындау
Акробатикалық жаттығулар орындау
|
Сабақ №28 Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 сынып |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатикалық жаттығулар орындау |
|
Меңгеру мақсаттары: |
5.1.2.1 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау |
|
Сабақ мақсаттары: |
1.Барлық оқушылар келесіге қаблетті: Оқушылардың көпшілігі орындалу реттілігін сақтай алады және түсінеді. 2. Оқушылар көпшілігі келесіге қаблетті: Акробатикалық жаттығуларды қауіпсіз орындауды біледі, комбинациялар және олардың кейібір жаттығулардағы реттілігін орындай алады 3. Кейбір оқушылар келесіге қаблетті: Жаттығудың күрделі түрін ойластырып орындай және көрсете алады |
|
Жетістік критерийлері: |
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге тән лексика мен терминология:
|
|
Пән аралық байланыс: |
Жаратылстану |
|
Алдыңғы сабақта менгерілген білім |
- қауіпсіздік ережесі - кешенді жалпы дамыту жаттығулары. |
|
Дискрипторлар |
- қолын тіреп отырып, тізесін кеудеге жинақтайды; - гимнастикалық төсенішке жатып, аяғын кеудесіне жинақтайды; - алақанын бір-біріне қарама-қарсы бағытта ұстап, тез отырып топтастырады; - гимнастикалық төсенішке жатып, тез арада отырып топтастырады; - гимнастика жаттығуларын ретімен орындайды. |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезендері: |
уақыт |
Сабақтағы іс-әрекеттер: |
құрал жабдықтар (ресурстар) |
|
Сабақтың басы: |
10-минут |
Сапқа тұрғызу, Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. - Саптық жаттығулар - Жүру жаттығулары - Жүгіру жаттығулары - Жалпы дамыту жаттығулары: - Бір орнында орындалатын жаттығулар |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік, ысқырық , секундомер |
|
Сабақтың ортасы: |
30-минут |
Гимнастика жаттығуларындағы қимыл-қозғалыс комбинацияларын ретімен орындаңыз.
|
Төсеніштер, ысқырық , секундомер |
|
Сабақтың соңы: |
5-минут |
Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу. Оқушылырға қойылатын сұрақтар: - нені білдім, нені үйрендім ? - нені толық орындай алмаймын? - қандай жұмысты жалғастыру қажет ? Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
|
|
Дифференциалды оқыту – Жауырынға тұру техникасын біледі. Жауырынға тұрып тепе-теңдік ұстай алады. Қабілеті жоғары оқушыларға жауырынға тұрғанда тепе теңдікті ұзағырақ ұстауды орындату. Дене ептілігі і жоғары топ оқушыларына қиындатылған жаттығу түрін ұсыну. |
Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бір басбармақ әдісі арқылы бағалай алады. Оқушылардың жұмыстануын бақылау, тыңдау, кеңес беру. Оқушылардың жаттығуды орындау техникасын орындауын қадағалау. |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы: Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары. Сабақтың өту барысында оқушының спорттық аяқ киімі жүгіруіне қаншалықты ықпалын тигізеді. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия: - гимнастика нешеге бөлінеді? - негізгі гимнастикаға қандай жаттығулар жатады? - спорттық элементтері бар гимнастикаға қандай жаттығулар жатады? - акробатикалық жаттығулар кай гинастика түріне жатады? |
1. Оқушылар сабақтың мақсатына қол жеткізді. Оқушылар жауырынға тұруды, көпір жасауды, бұрыш жасап отыруды үйренді. Айданаға көпір жасауды жауырыңға тұру техникасын үйренуді дәптерлеріне жазу. Ата-аналарының көмегімен келесі сабаққа дайындалуды ескерту. |
||
|
Қортынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|||
шағым қалдыра аласыз

















