|
САБАҚ: 5-бөлім: Тарихи тұлғалар |
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №121жом» |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: 12.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақшаева А |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алаш қайраткері-Міржақып Дулатұлы |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.4.1.ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын ,тілдік ерекшелігін салыстыру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: ауызекі сөйлеу стилінде мазмұнды бере алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тілдік,стильдік тұрғыды ажыратады Оқушылардың кейбірі орындай алады:берілген акпаратты қорытып,түсіндірме жасай алады |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды Ауызекі сөйлеу тілінде мазмұндайды Берілген акпарат бойынша сұхбаттасады Дәйексөз келтіріп,түсіндірме жазады Көнерген сөздер мен жаңа сөздерді ажыратады |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:алаш,қайраткер,ұлт,ұран,конституцияСыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша,...салыстырғанда,Ахметтің еңбегі... Мәтін негізінде ойталқы жүргізе алады Жазылым бойынша ұсыныстар:алған акпаратка коментарий жасай алады
|
|||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Құрманғазының өмірі,шығармашылығымен таныс |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы,мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. Қызығушылықты ояту Оқылымалды тапсырма 1. Қазақ әдебиетінде еңбек сіңірген «Бес арыс» деп атайтын ақын-жазушылардан кімдерді білесіңдер? Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды Топтық жұмыс 1-тапсырма. Берілген мәтіндегі негізгі ойды анықтап оқу
Жұптық жұмыс 2-тапсырма.»Сұқбат»айдарымен берілген тапсырманы орындайды. 1.М.Дулатұлының «Оян,қазақ» кітабы не себепті түрік тіліне аударылды? 2.М.Дултұлының шетелдерге танымал болуының себебі неде? 3.М.Дултұлының тағы қандай шығармаларын білесіңдер? 4.М.Дулатұлымен бір кезеңде өмір сүрген қандай қоғам қайраткерлерін білесіңдер
Жұптық жұмыс 3-тапсырма.Алаштың арысы М.Дулатұлы туралы сұхбаттасады. Сол заманд «Оян қазақ !»деп ұран салып,елді оятып,жаңаша өмірге,еркіндікке шақыруы қаншалықты маңызды еді? Төңірегінде сұхбаттаса алады Жеке жұмыс 4-тапсырма.Тақырыпты 2 дәйексөзбен қорытып, «Қос жазба күнделігін» толтырады. Жұпта талқылайды
Жеке жұмыс 5-тапсырма.Берілген сөздерді түрлеріне қарай ажыратып,кестеге жазады.
|
Топқа 1,2,3сандары бойынша бөлу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Шығу парағы»әдісімен оқушылар сабақтың қалай өткенін бағалайды. Үйге тапсырма:Екі тапсырманың бірін орындайды 1.Қосымша әдебиеттерден ізденіп,жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып,М.Дулатұлының өмірбаянын жазады. 2.Алаш арыстары туралы алған білімдерін «ББТЗО» кестесіне түсіреді.
|
Жапырақтар мен тақтада емен ағашының суреті. Стикерлер |
||||||||||||||||||||
|
Саралау
|
Берілген сұрақ бойынша дәлелдемелер келтіре отырып,сұхбаттасады. |
Пәнаралық байланыс :әдебиет,тарих |
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уакыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жаксарта алады(оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? |
|
||||||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алаш қайраткері-Міржақып Дулатұлы
Алаш қайраткері-Міржақып Дулатұлы
|
САБАҚ: 5-бөлім: Тарихи тұлғалар |
Мектеп: «Н.Төреқұлов атындағы №121жом» |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: 12.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ақшаева А |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алаш қайраткері-Міржақып Дулатұлы |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.4.1.ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын ,тілдік ерекшелігін салыстыру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: ауызекі сөйлеу стилінде мазмұнды бере алады Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тілдік,стильдік тұрғыды ажыратады Оқушылардың кейбірі орындай алады:берілген акпаратты қорытып,түсіндірме жасай алады |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды Ауызекі сөйлеу тілінде мазмұндайды Берілген акпарат бойынша сұхбаттасады Дәйексөз келтіріп,түсіндірме жазады Көнерген сөздер мен жаңа сөздерді ажыратады |
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер:алаш,қайраткер,ұлт,ұран,конституцияСыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша,...салыстырғанда,Ахметтің еңбегі... Мәтін негізінде ойталқы жүргізе алады Жазылым бойынша ұсыныстар:алған акпаратка коментарий жасай алады
|
|||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Құрманғазының өмірі,шығармашылығымен таныс |
|||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың тақырыбы,мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. Қызығушылықты ояту Оқылымалды тапсырма 1. Қазақ әдебиетінде еңбек сіңірген «Бес арыс» деп атайтын ақын-жазушылардан кімдерді білесіңдер? Ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды Топтық жұмыс 1-тапсырма. Берілген мәтіндегі негізгі ойды анықтап оқу
Жұптық жұмыс 2-тапсырма.»Сұқбат»айдарымен берілген тапсырманы орындайды. 1.М.Дулатұлының «Оян,қазақ» кітабы не себепті түрік тіліне аударылды? 2.М.Дултұлының шетелдерге танымал болуының себебі неде? 3.М.Дултұлының тағы қандай шығармаларын білесіңдер? 4.М.Дулатұлымен бір кезеңде өмір сүрген қандай қоғам қайраткерлерін білесіңдер
Жұптық жұмыс 3-тапсырма.Алаштың арысы М.Дулатұлы туралы сұхбаттасады. Сол заманд «Оян қазақ !»деп ұран салып,елді оятып,жаңаша өмірге,еркіндікке шақыруы қаншалықты маңызды еді? Төңірегінде сұхбаттаса алады Жеке жұмыс 4-тапсырма.Тақырыпты 2 дәйексөзбен қорытып, «Қос жазба күнделігін» толтырады. Жұпта талқылайды
Жеке жұмыс 5-тапсырма.Берілген сөздерді түрлеріне қарай ажыратып,кестеге жазады.
|
Топқа 1,2,3сандары бойынша бөлу |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Шығу парағы»әдісімен оқушылар сабақтың қалай өткенін бағалайды. Үйге тапсырма:Екі тапсырманың бірін орындайды 1.Қосымша әдебиеттерден ізденіп,жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып,М.Дулатұлының өмірбаянын жазады. 2.Алаш арыстары туралы алған білімдерін «ББТЗО» кестесіне түсіреді.
|
Жапырақтар мен тақтада емен ағашының суреті. Стикерлер |
||||||||||||||||||||
|
Саралау
|
Берілген сұрақ бойынша дәлелдемелер келтіре отырып,сұхбаттасады. |
Пәнаралық байланыс :әдебиет,тарих |
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? |
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уакыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жаксарта алады(оқытуда да,оқуды да ескеріңіз)? |
|
||||||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













