Материалдар / Әлемнің ең ірі мұражайлары ашық сабақ

Әлемнің ең ірі мұражайлары ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға құнды дерек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Мамыр 2021
2469
10 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

4.1. бөлімше

4-бөлім. Мәдениеттің дамуы

Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдар

Педагогтің аты-жөні

Орынкулова Гулжанар Мажбеновна

Күні:

20.04.2021ж.

Сынып:10 Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.1.3 әлемнің ең ірі мұражайларын зерттеп, ерекшелік терін анықтау;

Сабақтың мақсаты

Тарихтың пайда болуын, дамуын және ерекшеліктерін зерттеу

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, назарларын сабаққа аудару.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

«Ой шақыру» жеке жұмыс

1.Мұражай қандай мекеме.

2.Мұражай тарихы алғаш қалай қалыптасты.

3.Мұражай әлеуметтік функциясына қарай қанша түрге бөлінеді?

4.Коллекциялардың тақырыбы мен құрамына қарай мұражайлар қандай топтарға бөлінеді?

«Галерияға саяхат» Дүниежүзінің ең ірі мұражайлар суреттерін слайдтан көрсету:


Сәлемдеседі


Тақырыппен таныс болады

Оқушылар бейнетаспаны түсініп көріп алады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді


Суреттер бойынша өз жауаптарын ұсынады


Мемлекеттік Эрмитаж , Лувр, Британдық, Метрополитен мұражайы, Токио мен Египет ұлттық мұражайы, Уффици галериясы, ҚР Ұлттық мұражайы.


Слайдтар


Карта, кеспе қағаздар,

Суреттер, смайликтер









Жаңа сабақ

Қызығушылықты ояту: «Бейнетаспаны» көрсету.

Мәтінмен жұмыс. Постер қорғау. Топпен жұмыс

Дүниежүзінің ең ірі мұражайлары

І-топ: ҚР Ұлттық мұражайы

ІІ-топ: Египет ұлттық мұражайы

-Мысыр мұражайының ерекшелігі неде?


Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады.

Мысыр мұражайдың құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады.



Shape1





Shape3 Shape2

Әлемнің ең ірі мұражайларына кестемен жұмыс.

Жеке жұмыс

Мұражайдың атауы

Эрмитаж. Санк-Петербург

Құрылған жылы

1764ж. ІІ Екатерина

Мұражайдағы жәдігерлер

3 млн.ескерткіштер

Ерекшелігі

Надир шах сыйлаған Ұлы моғолдар қазынасын сыйлады

Қорытынды ой

Гауһар бөлмесі Мәскеу кремліне ауыстырылып,алмас қорының негізгі қызметін атқарды



Мұражайдың атауы

Лувр, Париж

Құрылған жылы

1793ж.10тамыз ІФранциск

Мұражайдағы жәдігерлер

300000 бар, 35000 ғана залға қойылады.

Ерекшелігі

Жәдігерлердің көбі қоймада сақталады, өйткені келушілерге үш айдан артық көрсетілмейді.

Қорытынды ой

Еж.шығыс, Египет, Грекия, Рим, ислам өнері, мүсін мен өнер заттары, бейнелеу мен кескіндік өнер.


Мұражайдың атауы

Британдық , Лондон

Құрылған жылы

1753.1759ж. Хэнс Слоун, Харли, Роберт Коттон

Мұражайдағы жәдігерлер

Монеталар мен медальдар.

Жаратылыстану бағытта

Ерекшелігі

Ең ірі кітапхана

Қорытынды ой

Еж.шығыс, Египет, Грекия, Рим, Оңт. Шығ.Азия, Еуропа, Африка,Англия


Мұражайдың атауы

Метрополитен көркемсурет Нью-Йорк

Құрылған жылы

1870ж. 1872ж.

Мұражайдағы жәдігерлер

2млн. Египет өнерінің толық жинағы бар

Ерекшелігі

Әр жыл сайын Жылдық есеп жариялайды, жаңа толықтырулар санамаланады

Қорытынды ой

Америкалық сәндік, кескінде ме мен мүсін өнері, қару-жарақ,сауыт-саймандар т.б.


Мұражайдың атауы

Токио , Токио Уэно

Құрылған жылы

1872ж .1938ж.

Мұражайдағы жәдігерлер

600астам

120бірлік бар

Ерекшелігі

Бас, шығыс,салтанаттық, Хэйсэй мен Хорюдзи храмдар қазынасы орналасқан

Қорытынды ой

Табиғи байлықтарды қорғау, мәдени дәстүрлер мен мұраны сақтау.


Мұражайдың атауы

Уффици, Флоренция-Италия

Құрылған жылы

Медичи 1519ж.

Мұражайдағы жәдігерлер

Оғ.кескіндемелік туындылар, антикалық мүсіндер, миниатю ралар, гобелендер

Ерекшелігі

Заманауи суретшілердің сыйлықтарымен және үздіксіз сатып алулармен тұрақты толықтырылып тұрады.

Қорытынды ой

Боттичелли, Леонардо да Винчи , Тициан белгілі туынд.


Дескриптор:

  • Мұражайдың атауын жазады

  • Мұражайдың құрылған жылы

  • Жәдігерлердің көлемін жазады

  • Мұражайдың ерекшеліктерін жазады



Мәтінмен жұмыс

Дескриптор:

- Мысыр мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды;

- Мысыр мұражайдың құрылымын анықтайды;

- Мысыр мұражайдың ерекшелігін ажыратады;

Мысыр мұражайдың заттарына сипаттама береді

- Мысыр мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді;












кестемен жұмыс жасап жеке-жеке тоқталып өтеді.

Слайдтар кеспе қағаз

Қорытынды

Бекіту

Дәптермен жұмыс. Жеке тапсырма ұсыну.

Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

- Не білдім?

- Не білемін?

- Не білгім келеді?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ