Сабақ жоспары
|
Ұзақмерзімді жоспарының бөлімі 2 Бөлім. Саяси-құқықтық процесс 2 Бөлімше.1: Қазіргі әлемнің саяси жүйесі |
Мектеп: «Нұркен Әбідров атындағы ЖББМ» КММ |
||||||||
|
Сынып:: |
Мұғалімнің аты-жөні:: Маратов Нурбек Шалкарулы |
||||||||
|
11 «А» |
қатысқандар: |
қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемнің саяси жүйесінің өзгеруі |
||||||||
|
Осы сабақта жеткен оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.2.2.1 Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесінің құлдырау себептерін талдаңыз |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Ялта-Потсдам жүйесінің күйреу себептерін зерттеуді ұйымдастырыңыз. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Ялта-Потсдам жүйесінің құрылуы, мазмұны мен құлдырау себептерін талқылау, дәлелдер келтіре отырып (тыңдау, сөйлеу, оқу және жазу дағдылары) пікірлерін білдіре алады. |
||||||||
|
Құндылықтарды ынталандыру |
Жаһандық азаматтық дегеніміз - бұл бәріміз біртұтас дүниенің бір бөлігіміз, және әрқайсымыз әлемде болып жатқан жағдайларға бірдей жауапкершілік аламыз. Жалпыадамзаттық құндылықтар мен ынтымақтастық идеялары |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География (мемлекеттік шекаралар) |
||||||||
|
Алдын ала білімдері |
|
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Жоспарланған сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||||||
|
1-2 урок Начало урока 8 мин. |
Сабақтың басында мыналарға назар аударыңыз: - «гипотеза» стратегиясын қолдану арқылы оқушылардың назарын шоғырландыру. 1 слайдқа қарап екінші дүниежүзілік соғыстан кейін халықаралық қатынастар жүйесі қалай дамығанын анықтауға тырысыңыз - тақырыпты дубляждағаннан кейін студенттермен бірге сабақтың мақсаттарын / AC, бағалау критерийлерін анықтау |
||||||||
|
Середина урока 12 мин. 8 мин анализ 5 мин выступление 10 мин анализ, подготовка 5 мин выступление |
1-Тапсырма: Мәтінді оқып, жауаптарын кестеге жазыңыз. Дескриптор: 1. Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесі нені білдіретінін біледі. 2. Конференцияға қатысушылар қандай негізгі міндеттер қойғанын біледі. 3. Олар конференция қорытындысында қандай өзгерістер болғанын біледі 4. Биполярлық құрылым нені білдіретінін біледі. 5. БҰҰ-ның негізгі міндеттерін біледі.
|
https://moluch.ru/archive/70/12063/ Кабардин М. С. Ялтинско-Потсдамская система международных отношений: создание, развитие и прекращение ее действия // Молодой ученый. — 2014. — №11. — С. 305-307. — URL https://moluch.ru/archive/70/12063/ (дата обращения: 08.01.2020). |
|||||||
|
Жұптық жұмыс. / 3 жұп / бағалау критерийі::
Дескрипторлар
|
Можете разбить на пары или группы по интересам и способностям исходя из заданий |
||||||||
|
Конец урока 5 мин. |
Критерийлерге және
дескрипторға сәйкес өзара бағалау жүргізу / жұптардың, топтардың
жұмысы /, кері байланыс беру |
https://infourok.ru/geopoliticheskoe-polozhenie-i-vneshnyaya-politika-rossii-2260548.html |
|||||||
|
Рефлексия 5 мин |
Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттарына қол жеткіздіңіз ба: - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесі туралы ғылыми материалдарды зерделеу; - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесін құру, дамыту және тоқтату себептерін анықтау; - әлемнің биполярлық жүйесінің қалыптасу кезеңдерін анықтау |
|
|||||||
|
үй жұмысы 1 мин |
|
|
|||||||
|
Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті студенттерге қандай міндеттер қойғыңыз келеді? |
Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||
|
Бастапқы міндет - барлық оқушылар талқылауға және тапсырмаларды орындауға белсенді қатысу. Сабақ барысында әр түрлі пікірталастар және топтар мен жұптарда жұмыс істеу қажет адамдарға сенімді қолдау көрсетеді, ал мұғалім сынып ішінде, топтар ішінде жүріп, оларға көмек беріп, қажет болған жағдайда сұрақтарға жауап бере алады. |
Жетістік критерийлері бойынша - мұғалімнің бағалауы, өзін-өзі бағалау |
Денсаулық сақтау технологиялары - жарық, температура, медициналық көрсетілімдерге сәйкес парталарда дұрыс отыру; жайлы психологиялық атмосфераны құру (достық үн, вербалды, вербалды емес қолдау) Пайдаланылған сергіту сәттер мен белсенді әрекеттер - жұппен, топпен жұмыс, орындарымен алмасу және т.б. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен алынған ұпайлар. |
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттарына қол жеткіздіңіз ба: - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесі туралы ғылыми материалдарды зерделеу; - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесін құру, дамыту және тоқтату себептерін анықтау; - әлемнің биполярлық жүйесінің қалыптасу кезеңдерін анықтау |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аударуым керек? |
|||||||||
3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлемнің саяси жүйесінің өзгеруі
Әлемнің саяси жүйесінің өзгеруі
Сабақ жоспары
|
Ұзақмерзімді жоспарының бөлімі 2 Бөлім. Саяси-құқықтық процесс 2 Бөлімше.1: Қазіргі әлемнің саяси жүйесі |
Мектеп: «Нұркен Әбідров атындағы ЖББМ» КММ |
||||||||
|
Сынып:: |
Мұғалімнің аты-жөні:: Маратов Нурбек Шалкарулы |
||||||||
|
11 «А» |
қатысқандар: |
қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әлемнің саяси жүйесінің өзгеруі |
||||||||
|
Осы сабақта жеткен оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.2.2.1 Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесінің құлдырау себептерін талдаңыз |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Ялта-Потсдам жүйесінің күйреу себептерін зерттеуді ұйымдастырыңыз. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Ялта-Потсдам жүйесінің құрылуы, мазмұны мен құлдырау себептерін талқылау, дәлелдер келтіре отырып (тыңдау, сөйлеу, оқу және жазу дағдылары) пікірлерін білдіре алады. |
||||||||
|
Құндылықтарды ынталандыру |
Жаһандық азаматтық дегеніміз - бұл бәріміз біртұтас дүниенің бір бөлігіміз, және әрқайсымыз әлемде болып жатқан жағдайларға бірдей жауапкершілік аламыз. Жалпыадамзаттық құндылықтар мен ынтымақтастық идеялары |
||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География (мемлекеттік шекаралар) |
||||||||
|
Алдын ала білімдері |
|
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Жоспарланған сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||||||
|
1-2 урок Начало урока 8 мин. |
Сабақтың басында мыналарға назар аударыңыз: - «гипотеза» стратегиясын қолдану арқылы оқушылардың назарын шоғырландыру. 1 слайдқа қарап екінші дүниежүзілік соғыстан кейін халықаралық қатынастар жүйесі қалай дамығанын анықтауға тырысыңыз - тақырыпты дубляждағаннан кейін студенттермен бірге сабақтың мақсаттарын / AC, бағалау критерийлерін анықтау |
||||||||
|
Середина урока 12 мин. 8 мин анализ 5 мин выступление 10 мин анализ, подготовка 5 мин выступление |
1-Тапсырма: Мәтінді оқып, жауаптарын кестеге жазыңыз. Дескриптор: 1. Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесі нені білдіретінін біледі. 2. Конференцияға қатысушылар қандай негізгі міндеттер қойғанын біледі. 3. Олар конференция қорытындысында қандай өзгерістер болғанын біледі 4. Биполярлық құрылым нені білдіретінін біледі. 5. БҰҰ-ның негізгі міндеттерін біледі.
|
https://moluch.ru/archive/70/12063/ Кабардин М. С. Ялтинско-Потсдамская система международных отношений: создание, развитие и прекращение ее действия // Молодой ученый. — 2014. — №11. — С. 305-307. — URL https://moluch.ru/archive/70/12063/ (дата обращения: 08.01.2020). |
|||||||
|
Жұптық жұмыс. / 3 жұп / бағалау критерийі::
Дескрипторлар
|
Можете разбить на пары или группы по интересам и способностям исходя из заданий |
||||||||
|
Конец урока 5 мин. |
Критерийлерге және
дескрипторға сәйкес өзара бағалау жүргізу / жұптардың, топтардың
жұмысы /, кері байланыс беру |
https://infourok.ru/geopoliticheskoe-polozhenie-i-vneshnyaya-politika-rossii-2260548.html |
|||||||
|
Рефлексия 5 мин |
Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттарына қол жеткіздіңіз ба: - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесі туралы ғылыми материалдарды зерделеу; - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесін құру, дамыту және тоқтату себептерін анықтау; - әлемнің биполярлық жүйесінің қалыптасу кезеңдерін анықтау |
|
|||||||
|
үй жұмысы 1 мин |
|
|
|||||||
|
Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті студенттерге қандай міндеттер қойғыңыз келеді? |
Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||
|
Бастапқы міндет - барлық оқушылар талқылауға және тапсырмаларды орындауға белсенді қатысу. Сабақ барысында әр түрлі пікірталастар және топтар мен жұптарда жұмыс істеу қажет адамдарға сенімді қолдау көрсетеді, ал мұғалім сынып ішінде, топтар ішінде жүріп, оларға көмек беріп, қажет болған жағдайда сұрақтарға жауап бере алады. |
Жетістік критерийлері бойынша - мұғалімнің бағалауы, өзін-өзі бағалау |
Денсаулық сақтау технологиялары - жарық, температура, медициналық көрсетілімдерге сәйкес парталарда дұрыс отыру; жайлы психологиялық атмосфераны құру (достық үн, вербалды, вербалды емес қолдау) Пайдаланылған сергіту сәттер мен белсенді әрекеттер - жұппен, топпен жұмыс, орындарымен алмасу және т.б. Осы сабақта қауіпсіздік ережелерінен алынған ұпайлар. |
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттарына қол жеткіздіңіз ба: - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесі туралы ғылыми материалдарды зерделеу; - Ялта-Потсдам халықаралық қатынастар жүйесін құру, дамыту және тоқтату себептерін анықтау; - әлемнің биполярлық жүйесінің қалыптасу кезеңдерін анықтау |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы да ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аударуым керек? |
|||||||||
3
шағым қалдыра аласыз















