Сабақ жоспары: №5
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Күні: |
Мектеп: |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
10.04.24 |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.18алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7 Алматы
|
|
|
Сабақтың ортасы 10мин |
Егер бөлшектің алымын да, бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек
шығады. Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің түрі – бөлшектерді қысқарту. Бөлшектің негізгі қасиеті: Егер бөлшектің алымын да, бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек
шығады. Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің түрі – бөлшектерді қысқарту. Анықтама: Құрамындағы барлық айнымалылардың мүмкін мәндері жиынында ақиқат болатын теңдікті теңбе-теңдік деп атайды. Өрнекті оған теңбе-тең өрнекпен алмастыруды теңбе-тең түрлендіру деп атайды. Егер бөлшектің алымының
(немесе бөлімінің) таңбасын өзгертсек, онда бөлшектің де таңбасы
өзгереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта |
||
|
Бекіту тапсырмаларын орындау 25мин |
Тапсырма: №1 Бөлшектерді қысқартыңыз:
|
Тапсырма: №1 Бөлшектерді қысқартыңыз:
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
Тапсырма №2 |
Топтау тәсілі және ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көбейткіштерге жіктеп қысқарту
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||
|
|
Оқулыкпен жұмыс
|
|
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин |
Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма:№6.5 |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. БББ кестесін толтырып, кері байланыс береді |
10 баллдық жүйемен оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Сабақ жоспары: №5
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Күні: |
Мектеп: |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
10.04.24 |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.18алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7 Алматы
|
|
|
Сабақтың ортасы 10мин |
Егер бөлшектің алымын да, бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек
шығады. Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің түрі – бөлшектерді қысқарту. Бөлшектің негізгі қасиеті: Егер бөлшектің алымын да, бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек
шығады. Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің түрі – бөлшектерді қысқарту. Анықтама: Құрамындағы барлық айнымалылардың мүмкін мәндері жиынында ақиқат болатын теңдікті теңбе-теңдік деп атайды. Өрнекті оған теңбе-тең өрнекпен алмастыруды теңбе-тең түрлендіру деп атайды. Егер бөлшектің алымының
(немесе бөлімінің) таңбасын өзгертсек, онда бөлшектің де таңбасы
өзгереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта |
||
|
Бекіту тапсырмаларын орындау 25мин |
Тапсырма: №1 Бөлшектерді қысқартыңыз:
|
Тапсырма: №1 Бөлшектерді қысқартыңыз:
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
Тапсырма №2 |
Топтау тәсілі және ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көбейткіштерге жіктеп қысқарту
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||
|
|
Оқулыкпен жұмыс
|
|
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин |
Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма:№6.5 |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. БББ кестесін толтырып, кері байланыс береді |
10 баллдық жүйемен оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
шағым қалдыра аласыз





















