Сабақ жоспары: №6
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Күні: |
12.04.2024 |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Сынып: 7 «ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.16алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; 7.2.1.18алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектерді танып білу; алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру Бүін
сабақта алгебралық бөлшектің негізгі
қасиеттерімен танысып, есеп шығаруда
қолданамыз. |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7
|
|
|
Сабақтың ортвсы 10мин |
Егер бөлшектің алымын да, бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек
шығады. Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің түрі – бөлшектерді қысқарту. Анықтама: Құрамындағы барлық айнымалылардың мүмкін мәндері жиынында ақиқат болатын теңдікті теңбе-теңдік деп атайды. Өрнекті оған теңбе-тең өрнекпен алмастыруды теңбе-тең түрлендіру деп атайды. Егер бөлшектің алымының
(немесе бөлімінің) таңбасын өзгертсек, онда бөлшектің де таңбасы
өзгереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
||
|
Бекіт тапсырмаларын орындау 25мин |
|
Шешімі: көбейткіштерге жіктеп түрлендіреміз
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
|
Тапсырма №2 |
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
|
3-тапсырма
1)
Шешімі: Алымын
қысқаша көбейту формула қолдану арқылы, ал бөлімін ортақ
көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көбейткіштерге жіктеп алып
бөлшекті қысқартамыз
Шешімі: |
№1 Бөлшекті қысқартыңдар:
1).
2).
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
Сабақтың аяғы 5мин |
Рефлексия. «Таңда да таста» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақта мен не үйрендім, мен үшін не қызық болды, маған не түсініксіз болды деген 3 сұраққа жауап беріп, өзара дебрифиг жүргізеді. |
Бүгінгі меңгерілген материал бойынша 5 сұраққа жылдам жауап береді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Сабақ жоспары: №6
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Күні: |
12.04.2024 |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Сынып: 7 «ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.16алгебралық бөлшектерді танып білу; 7.2.1.17алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; 7.2.1.18алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектерді танып білу; алгебралық бөлшектегі айнымалылардың мүмкін мәндер жиынын табу; алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру Бүін
сабақта алгебралық бөлшектің негізгі
қасиеттерімен танысып, есеп шығаруда
қолданамыз. |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7
|
|
|
Сабақтың ортвсы 10мин |
Егер бөлшектің алымын да, бөлімін де нөлге тең емес өрнекке көбейтсе,онда берілген бөлшекке тең бөлшек
шығады. Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің түрі – бөлшектерді қысқарту. Анықтама: Құрамындағы барлық айнымалылардың мүмкін мәндері жиынында ақиқат болатын теңдікті теңбе-теңдік деп атайды. Өрнекті оған теңбе-тең өрнекпен алмастыруды теңбе-тең түрлендіру деп атайды. Егер бөлшектің алымының
(немесе бөлімінің) таңбасын өзгертсек, онда бөлшектің де таңбасы
өзгереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
||
|
Бекіт тапсырмаларын орындау 25мин |
|
Шешімі: көбейткіштерге жіктеп түрлендіреміз
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
|
Тапсырма №2 |
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
|
3-тапсырма
1)
Шешімі: Алымын
қысқаша көбейту формула қолдану арқылы, ал бөлімін ортақ
көбейткішті жақша сыртына шығару арқылы көбейткіштерге жіктеп алып
бөлшекті қысқартамыз
Шешімі: |
№1 Бөлшекті қысқартыңдар:
1).
2).
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
|
|
Сабақтың аяғы 5мин |
Рефлексия. «Таңда да таста» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақта мен не үйрендім, мен үшін не қызық болды, маған не түсініксіз болды деген 3 сұраққа жауап беріп, өзара дебрифиг жүргізеді. |
Бүгінгі меңгерілген материал бойынша 5 сұраққа жылдам жауап береді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


























