Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: 11 Б.Момышұлы |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің ТАӘ:Ағадилова М |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту |
|||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Білімді бекіту сабағы |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 7.2.1.20 алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау;
|
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу амалдарын орындау дағдыларын қалыптастыру, жетілдіру. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқытудың тілдік мақсаты алгебралық бөлшектерге қолданатын амалдардың тәртібін түсіндіреді; - алгебралық бөлшектерге қолданатын әрбір амалды түсіндіреді. Бөлім бойынша лексика мен терминология
|
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақ тіліндегі қолданылатын күн аттарын логикалық тапсырма арқылы қызықтырып үйрету. Жұппен, топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі(Қазақ тіліндегі қолданылатын күн аттарын логикалық тапсырма арқылы қызықтырып үйрету). |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивтік құралдарды пайдалану |
|||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар алгебралық бөлшектердегі айнымалыларының мүмкін мәндері жиынын таба алады. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау. 3.Үй жұмысын тексеру |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин
2 мин
3 мин
7 мин
5 мин
10 мин
4 мин
|
4. Миға шабуыл Алғашқы кездесетін бес күн (Дүйсенбі, Сейсенбі, Сәрсенбі...) мен бес санды (1, 2, 3...) атамай көрсетіп беріңіз? Кешенің арғы күні, кеше , бүгін, ертең, ертеңнің арғы күні.
1) Айнымалының қандай мәндерінде алгебралық бөлшектің мағынасы болады ?
2) Алгебралық өрнектің мәнін тап:
3)Алгебралық өрнектің ең үлкен ортақ бөлгіші
Бөлшек өрнектерге амалдар қолдану
Амалдар дұрыс орындарған ба? Қатесін тап.
Мысал 1.
Оқушылар орындарында шығарады. Жауабын интерактивті тақтада көрсетілетін презентация арқылы тексереді.
Жауаптарын тақтамен тексеру
Амалдарды орындаңыз:
|
Презентация Презентация Қосымша Презентация 20-25 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Үй жұмысы. Сабақты қорытындылау Рефлексия
|
Қосымша
|
||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||
|
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұпта жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалған. |
Өзін-өзі бағалау және бір-бірін бағалау түрлері қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс және жеке жұмыс жасайды. |
Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшектер.7 сынып
Алгебралық бөлшектер.7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: 11 Б.Момышұлы |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің ТАӘ:Ағадилова М |
|||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту |
|||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Білімді бекіту сабағы |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 7.2.1.20 алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау;
|
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлу амалдарын орындау дағдыларын қалыптастыру, жетілдіру. |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқытудың тілдік мақсаты алгебралық бөлшектерге қолданатын амалдардың тәртібін түсіндіреді; - алгебралық бөлшектерге қолданатын әрбір амалды түсіндіреді. Бөлім бойынша лексика мен терминология
|
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қазақ тіліндегі қолданылатын күн аттарын логикалық тапсырма арқылы қызықтырып үйрету. Жұппен, топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу. |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі(Қазақ тіліндегі қолданылатын күн аттарын логикалық тапсырма арқылы қызықтырып үйрету). |
|||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивтік құралдарды пайдалану |
|||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар алгебралық бөлшектердегі айнымалыларының мүмкін мәндері жиынын таба алады. |
|||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау. 3.Үй жұмысын тексеру |
Презентация |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин
2 мин
3 мин
7 мин
5 мин
10 мин
4 мин
|
4. Миға шабуыл Алғашқы кездесетін бес күн (Дүйсенбі, Сейсенбі, Сәрсенбі...) мен бес санды (1, 2, 3...) атамай көрсетіп беріңіз? Кешенің арғы күні, кеше , бүгін, ертең, ертеңнің арғы күні.
1) Айнымалының қандай мәндерінде алгебралық бөлшектің мағынасы болады ?
2) Алгебралық өрнектің мәнін тап:
3)Алгебралық өрнектің ең үлкен ортақ бөлгіші
Бөлшек өрнектерге амалдар қолдану
Амалдар дұрыс орындарған ба? Қатесін тап.
Мысал 1.
Оқушылар орындарында шығарады. Жауабын интерактивті тақтада көрсетілетін презентация арқылы тексереді.
Жауаптарын тақтамен тексеру
Амалдарды орындаңыз:
|
Презентация Презентация Қосымша Презентация 20-25 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Үй жұмысы. Сабақты қорытындылау Рефлексия
|
Қосымша
|
||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||
|
Оқушылар сабақ бойы жеке және жұпта жұмыс жасайды. Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар дайындалған. |
Өзін-өзі бағалау және бір-бірін бағалау түрлері қолданылады. Сабақта оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін фронтальды жұмыс және жеке жұмыс жасайды. |
Сабақ басында оқушылар қауіпсіздік техникасымен таныстырылады. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз









































