Сабақ жоспары: №7
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 «ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.19алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; 7.2.1.20алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7
|
||||||
|
Сабақтың ортвсы 10мин |
Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу және азайту жай бөлшектерді қосу және азайту ережесі бойынша орындалады.
а ,в, m≠0 сандары
үшін Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда (азайтқанда) олардың алымдарын қосып (бірінен бірін азайтып), бөлімдерін бұрынғыша қалдырады. |
мысал
1 Азайту амалын орындағанда, жақша алдында «-» таңбасы болса жақша ашу ережесін қолданамыз.
мысал
2 n-m өрнегін - (m-n) өрнегіне түрлендіреміз. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
||||||
|
Бекіту тапсырмаларын орындау 25 мин |
Тапсырма береді:
|
шешімі
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
||||||
|
|
2-Тапсырма: Амалдарды орында: |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды Дескриптор:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
|
3 тапсырма
|
Шешуі
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
Оқулыкпен жұмыс |
|
А деңгейлі тапсырма
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
|
В денгейлі тапсырма
|
Дескриптор:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
Сабақтың аяғы 5мин |
Рефлексия.
|
Бүгінгі меңгерілген материал бойынша 5 сұраққа жылдам жауап береді.
Кестені толтырады
Үй тапсрмасын алады № |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары
Интербелсенді тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Сабақ жоспары: №7
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 «ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.19алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; 7.2.1.20алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру
|
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7
|
||||||
|
Сабақтың ортвсы 10мин |
Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу және азайту жай бөлшектерді қосу және азайту ережесі бойынша орындалады.
а ,в, m≠0 сандары
үшін Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда (азайтқанда) олардың алымдарын қосып (бірінен бірін азайтып), бөлімдерін бұрынғыша қалдырады. |
мысал
1 Азайту амалын орындағанда, жақша алдында «-» таңбасы болса жақша ашу ережесін қолданамыз.
мысал
2 n-m өрнегін - (m-n) өрнегіне түрлендіреміз. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
||||||
|
Бекіту тапсырмаларын орындау 25 мин |
Тапсырма береді:
|
шешімі
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
||||||
|
|
2-Тапсырма: Амалдарды орында: |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды Дескриптор:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
|
3 тапсырма
|
Шешуі
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
Оқулыкпен жұмыс |
|
А деңгейлі тапсырма
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
|
В денгейлі тапсырма
|
Дескриптор:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта
|
||||||
|
Сабақтың аяғы 5мин |
Рефлексия.
|
Бүгінгі меңгерілген материал бойынша 5 сұраққа жылдам жауап береді.
Кестені толтырады
Үй тапсрмасын алады № |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары
Интербелсенді тақта
|
шағым қалдыра аласыз























