Сабақ жоспары №8
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 «ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.19алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7
|
|
|
Сабақтың ортвсы 10мин |
Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосуды/азайтуды/ бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуға/азайтуға/ келтіруге болады. Мысалы,
Алдымен бөлшектердің ортақ бөлімін (bd) және толықтауыш көбейткіштерін (d мен b) тауып, оларды бірдей бөлімге келтіреміз де, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосамыз:
азайту да осы сияқты орындалады:
Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің екінші түрін қарастырайық: – бөлшектерді жаңа бөлімге келтіру Проблемалық сұрақ: Бөлшекті жаңа бөліміне қалай келтіреміз?
|
3-мысал Алгебралық бөлшектерді ортақ бөлімге келтірудің алгоритмі:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта |
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындау 25 мин 1 тапсырма |
Дескриптор:
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
|
2тапсырма |
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары
|
||
|
3тапсырма |
Өрнекті
ықшамдаңдар:
|
|
Тақта, бор, оқу құралдары |
||
|
4тапсырма |
Тапсырма: №1: Көрсетілген амалдарды орында
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары
|
||
|
5 тапсырма |
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
|
Сабақтың аяғы 5мин |
Рефлексия. « Постермен жұмыс
|
Өз ойларын ортаға салады сабақты талдайды |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Сабақ жоспары №8
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгебралық бөлшектер |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 «ә» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.19алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
алгебралық бөлшектердіқосу және азайтуды орындау; алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу Түгелдеу Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сабақ мақсатын мұғаліммен бірігіп анықтау |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Оқулық Алгебра 7
|
|
|
Сабақтың ортвсы 10мин |
Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосуды/азайтуды/ бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуға/азайтуға/ келтіруге болады. Мысалы,
Алдымен бөлшектердің ортақ бөлімін (bd) және толықтауыш көбейткіштерін (d мен b) тауып, оларды бірдей бөлімге келтіреміз де, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосамыз:
азайту да осы сияқты орындалады:
Бөлшектің негізгі қасиетін қолдану арқылы шығарылатын есептердің екінші түрін қарастырайық: – бөлшектерді жаңа бөлімге келтіру Проблемалық сұрақ: Бөлшекті жаңа бөліміне қалай келтіреміз?
|
3-мысал Алгебралық бөлшектерді ортақ бөлімге келтірудің алгоритмі:
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
Тақта, бор, оқу құралдары Интербелсенді тақта |
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындау 25 мин 1 тапсырма |
Дескриптор:
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
|
2тапсырма |
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары
|
||
|
3тапсырма |
Өрнекті
ықшамдаңдар:
|
|
Тақта, бор, оқу құралдары |
||
|
4тапсырма |
Тапсырма: №1: Көрсетілген амалдарды орында
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
Тақта, бор, оқу құралдары
|
||
|
5 тапсырма |
|
ҚБ: Жұпта өзара бағалау «+», « - », қызықты |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
|
Сабақтың аяғы 5мин |
Рефлексия. « Постермен жұмыс
|
Өз ойларын ортаға салады сабақты талдайды |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

























