Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
6.2В Алгебрлық өрнектер |
||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
|
||||||||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық өрнектер. Айнымалы. Алгебралық қосынды. |
||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1 алгебралық өрнек ұғымын меңгеру; 6.2.1.2айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу; 6.2.1.3алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу; 6.2.1.4 айнымалылардың қандай мәндерінде алгебралық өрнектің практикалық есептер мәнмәтінінде мағынасы бар болатынын түсіну; |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Құрамында теріс және оң бөлшектері бар санды өрнектердің мәнін таба білуге үйрету. |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Алгебралық өрнектер. Айнымалы тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
|
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. |
|
Оқулық |
||||||||||||||||||||||
10 мин |
Жаңа сабақ |
Мысал.1.
Тік төртбұрыштың
ұзындығы а см,
ені b см болса, периметрін,
ауданын табыңыз.
Сонда, P = 2(a + b), S =
ab болады. 2. Айнымалысы барөрнектің жазылуында айнымалылармен қатар, сандар, жақшалар және арифметикалық амалдар таңбалары да болуы мүмкін. 3.Кейде бір айнымалының өзі де
айнымалысы бар өрнек бола алады,
мысалы, b– айнымалысы
барөрнек, х–айнымалысы бар өрнек. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Сұрақтарға жауап береді |
|
Презентация Слайд Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
||||||||||||||||||||||
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Ұжымдық жұмыс. Оқулықтан №627. Айнымалылары бар өрнектерді «қосынды», «айырма», «көбейтінді» және «бөлінлі» ұғымдарын пайдаланып оқыңдар:
№632. Айнымалысы бар өрнек түрінде жазыңдар.
Кестені толтыр:
Өз бетімен жұмыс. Оқулықтан №629. |
Оқушылар тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Жеке оқушымен жұмыс. №1. 2 өрнегінің мәнін табыңдар, мұндағы:
Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар. |
Дескриптор: - Есепте берілген қосылғыш тардан алгебралық қосынды құрастыра ды -Айнымалы өрнек ережесін пайдаланып, оқиды. «Басбармақ» әдісімен бір – бірін бағалау жүргізіледі.
|
Слайд Интернет ресурстары. Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс |
Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма: Айнымалылардың берілген мәндеріндегі өрнектің мәнін табыңдар: 1) 6+4а мұндағы а=4 2) 10-7b мұндағы b=-1 3) 15c-2 мұндағы c=-3 4) 100- а мұндағы a= -4 5) а+234 мұндағы a=10 |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор: Берілген айнымалылардың мәндерін өрнекке қойып;өрнектің мәнін есептейді
|
Тақта, слайд, оқу құралдары; 6 сыныпқа арналған оқулық |
||||||||||||||||||||||
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -алгебралық өрнек ұғымын меңгерді; -айнымалылардың берілген рационал мәндері үшін алгебралық өрнектердің мәндерін есептеу; -алгебралық өрнектегі айнымалының мүмкін мәндерін табу; Сабақты қорытындылау: -алгебралық өрнек туралы түсінік, мысал; -айнымалылардың өрнектердің мәндерін қалай табады Кері байланыс. «БББ» кестесі |
Тақырыпты меңгергенін анықтау
Үйге тапсырма. №630. |
Кері байланыс Бағалау: 8-10 балл – «5» 6-7 балл – «4» 4-5 балл – «3» |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған Ұқсас материалдар Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған Сертификатталған тренер жасаған 01.01.2023 17 863 13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Барлық пәндер Барлық материалдар Барлық сыныптар Іс-шаралар кестесі Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары |