ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Практикалық программалау |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы , Абай атындағы №2 мектеп-лицейінің информатика пәні мұғалімі |
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Сынып: |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгоритмді әзірлеу |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Алгоритм қасиеттерін біледі Алгоритмнің сипаттау түрін біледі. Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жаза алады. |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдастыру 5 минут |
-Оқушылармен амандасу -Оқушыларды түгендеу -Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабақты ашу үшін алдыңғы білімді еске түсіру мақсатында оқушыларға «Ойлан» әдісі арқылы сұрақтар қойылады: Ойлан:
|
Оқушылар амандасады Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу |
|
https://www.opiq.kz/kit/66/chapter/2667 |
|||||||||
|
10 минут Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа білім Алгоритмнің төмендегідей қасиеттері бар: «Алгоритм» ұғымы математикада ертеден бері қолданылғанымен, математикалық теория объектісі ретінде кейбір проблеманы зерттеуге байланысты тек ХХ ғасырдың 30-жылдарында қарала бастады. Алгоритмді сипаттаудың бірнеше түрі бар. Олар: 1. Алгоритмді сөз бен формулалардың көмегімен сипаттау. 1 Тапсырма: Белгілі бір алгоритм блок-схема түрінде орындалған (5-сурет). Осы блок-схемада: а) x = 0, y = 1; ә) x = 2, y = 4; б) x = 6, y = 0 мәндері үшін қандай нәтиже алынатынын есепте.
2 тапсырма Егер берілген үштаңбалы N саны жұп болса, санның соңғы цифры 5-тен үлкен болса, басынан және соңынан бастап оқығанда бірдей оқылса (палиндром), онда экранға 1-ді, әйтпесе 0-ді шығар. 3-тапсырма Бір-біріне тең емес x пен y нақты сандары берілген. Осы екі санның кішісін олардың қосындысының жартысына, ал үлкенін екі санның көбейтіндісінің үш еселенгеніне ауыстыратын алгоритмнің блок-схемасы мен программа кодын құрастыр. Егер сандар бір-біріне тең болса, онда экранға сандардың қосындысын шығар.
|
Презентация арқылы жаңа білімді біледі. 1 тапсырма Дескриптор:
2 тапсырма Дескриптор:
3 тапсырма Дескриптор:
|
Қб 3 балл Қб 3 балл |
Презентация (4-слайдтар) Презентация (6-слайдтар) |
|||||||||
|
Бекіту 5 минут |
Жалпы программа құру қандай кезеңдерден тұрады.? Атап көрсет. |
Жаңа білімді осы сұрақтарға жауап бере отырып бекітеді. |
|
|
|||||||||
|
Қорытынды |
Сабақты қорытындылау, рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» Мен білетін едім....... Мен бүгін білдім....... Білгім келетіні................... |
|
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді әзірлеу 7 сынып
Алгоритмді әзірлеу 7 сынып
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: |
Практикалық программалау |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы , Абай атындағы №2 мектеп-лицейінің информатика пәні мұғалімі |
||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||
|
Сынып: |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгоритмді әзірлеу |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Алгоритм қасиеттерін біледі Алгоритмнің сипаттау түрін біледі. Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жаза алады. |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдастыру 5 минут |
-Оқушылармен амандасу -Оқушыларды түгендеу -Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабақты ашу үшін алдыңғы білімді еске түсіру мақсатында оқушыларға «Ойлан» әдісі арқылы сұрақтар қойылады: Ойлан:
|
Оқушылар амандасады Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу |
|
https://www.opiq.kz/kit/66/chapter/2667 |
|||||||||
|
10 минут Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа білім Алгоритмнің төмендегідей қасиеттері бар: «Алгоритм» ұғымы математикада ертеден бері қолданылғанымен, математикалық теория объектісі ретінде кейбір проблеманы зерттеуге байланысты тек ХХ ғасырдың 30-жылдарында қарала бастады. Алгоритмді сипаттаудың бірнеше түрі бар. Олар: 1. Алгоритмді сөз бен формулалардың көмегімен сипаттау. 1 Тапсырма: Белгілі бір алгоритм блок-схема түрінде орындалған (5-сурет). Осы блок-схемада: а) x = 0, y = 1; ә) x = 2, y = 4; б) x = 6, y = 0 мәндері үшін қандай нәтиже алынатынын есепте.
2 тапсырма Егер берілген үштаңбалы N саны жұп болса, санның соңғы цифры 5-тен үлкен болса, басынан және соңынан бастап оқығанда бірдей оқылса (палиндром), онда экранға 1-ді, әйтпесе 0-ді шығар. 3-тапсырма Бір-біріне тең емес x пен y нақты сандары берілген. Осы екі санның кішісін олардың қосындысының жартысына, ал үлкенін екі санның көбейтіндісінің үш еселенгеніне ауыстыратын алгоритмнің блок-схемасы мен программа кодын құрастыр. Егер сандар бір-біріне тең болса, онда экранға сандардың қосындысын шығар.
|
Презентация арқылы жаңа білімді біледі. 1 тапсырма Дескриптор:
2 тапсырма Дескриптор:
3 тапсырма Дескриптор:
|
Қб 3 балл Қб 3 балл |
Презентация (4-слайдтар) Презентация (6-слайдтар) |
|||||||||
|
Бекіту 5 минут |
Жалпы программа құру қандай кезеңдерден тұрады.? Атап көрсет. |
Жаңа білімді осы сұрақтарға жауап бере отырып бекітеді. |
|
|
|||||||||
|
Қорытынды |
Сабақты қорытындылау, рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» Мен білетін едім....... Мен бүгін білдім....... Білгім келетіні................... |
|
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














