6
,-
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
||
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
“Алғыс айту – ізгілік негізі” |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетуге баулу. Қоршаған ортаны, ата-ананы, ұстаздарды, достарды құрметтеуге үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ізгілікке баулу,құрметтей білу |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
көрнекіліктер |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
слайд Презентациялық ойындар сілтемелер |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары ,оқулық |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақтың барысы:
|
Рттттт Ттттттттттттттттт Ь щь
оолллоооооооооооооооооооооооооооооооооолллллллллЛллооЛллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллслызздммьаяььььььььььььььМММММММММММММММММММММММММ
ЖҢЖМЧ + |
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Амандасады
Бірлігіміз – бекем қорған, берік бекет, Ынтымағы жарасқан ел – мәңгілек жет! Көңілдерге мейірім мен жылу сыйлап, Біз бірге өсеміз күндей жарқырап! Балалар, бүгін біз ерекше тақырыпта сөйлесеміз. “Алғыс” деген сөзді қалай түсінесіңдер? Кімге, қандай жағдайда алғыс айтуға болады? (Оқушылардың жауаптары тыңдалады) Жылы лебіз” жаттығуы •Барлығымыз бір-бірімізге жылы лебіз айтып көрейік. •Әр оқушы өзінен кейінгі балаға бір жақсы сөз немесе алғыс білдіреді. Алдымен «Алғыс айту» күнінің шығу тарихына тоқталайық: https://heyzine.com/flip-book/302ac0d45d.html |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Алғыс айту туралы жауаптар тыңдалады Алғыс айту күнінің тарихына тоқталады |
Мұғалім оқушыларға ынталандыру ретінде мақтау – мадақтау сөздерін айтып отырады: |
Слайд |
||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс: |
1-тапсырма: “Алғыс хат” жазу Әр оқушы бір адамға (ата-ана, мұғалім, дос, т.б.) арнап қысқа алғыс хат жазады. Кейіннен осы хаттарды бір-бірімізге оқып береміз. ✅ 2-тапсырма: “Ризашылық ағашы” •Мұғалім тақтаға үлкен ағаштың суретін іледі немесе қағаздан жасайды. •Оқушылар жапырақтар түрінде қиылған қағаздарға кімге және не үшін алғыс білдіретінін айтады;
✅ 3-тапсырма: “Сиқырлы сөздер” Балалар, мен сендердің ойларыңның жүйрік екенін білемін; Әртүрлі ұлт өкілдері тұратын қазақ еліндегі ұлт өкілдерінің өз тілінде алғыс айтуын тауып көрелік: https://wordwall.net/play/29492/180/325 СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма Жағдаяттар https://wordwall.net/play/64146/779/247 6– тапсырма https://wordwall.net/play/55974/788/238 Кімге не үшін рақмет айтам? Кері байланыс: https://classroomscreen.com/ |
Қысқаша алғыс хат жазады Ризашылық ағашына өз рақметтерін жазады Әр елдің сөздерін жазады Жағдаяттарға жауап береді Жасырын қорапқа сөздер жазады Кімге не үшін рақмет айтады Кері байланыс береді |
Жарайсыңдар! Тамаша! Керемет! Дұрыс! Тамаша! Өте жақсы жауап! Жарайсыңдар! Өте тапқыр жауап! Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жарайсың! Тамаша! |
Топтар атауы
Презентациялық ойын |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алғыс айту күніне
Алғыс айту күніне
6
,-
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
||
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
“Алғыс айту – ізгілік негізі” |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетуге баулу. Қоршаған ортаны, ата-ананы, ұстаздарды, достарды құрметтеуге үйрету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ізгілікке баулу,құрметтей білу |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
көрнекіліктер |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
слайд Презентациялық ойындар сілтемелер |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары ,оқулық |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақтың барысы:
|
Рттттт Ттттттттттттттттт Ь щь
оолллоооооооооооооооооооооооооооооооооолллллллллЛллооЛллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллллслызздммьаяььььььььььььььМММММММММММММММММММММММММ
ЖҢЖМЧ + |
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Амандасады
Бірлігіміз – бекем қорған, берік бекет, Ынтымағы жарасқан ел – мәңгілек жет! Көңілдерге мейірім мен жылу сыйлап, Біз бірге өсеміз күндей жарқырап! Балалар, бүгін біз ерекше тақырыпта сөйлесеміз. “Алғыс” деген сөзді қалай түсінесіңдер? Кімге, қандай жағдайда алғыс айтуға болады? (Оқушылардың жауаптары тыңдалады) Жылы лебіз” жаттығуы •Барлығымыз бір-бірімізге жылы лебіз айтып көрейік. •Әр оқушы өзінен кейінгі балаға бір жақсы сөз немесе алғыс білдіреді. Алдымен «Алғыс айту» күнінің шығу тарихына тоқталайық: https://heyzine.com/flip-book/302ac0d45d.html |
Амандасады Психологиялық ахуалға қатысады Алғыс айту туралы жауаптар тыңдалады Алғыс айту күнінің тарихына тоқталады |
Мұғалім оқушыларға ынталандыру ретінде мақтау – мадақтау сөздерін айтып отырады: |
Слайд |
||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 8 минут Кері байланыс: |
1-тапсырма: “Алғыс хат” жазу Әр оқушы бір адамға (ата-ана, мұғалім, дос, т.б.) арнап қысқа алғыс хат жазады. Кейіннен осы хаттарды бір-бірімізге оқып береміз. ✅ 2-тапсырма: “Ризашылық ағашы” •Мұғалім тақтаға үлкен ағаштың суретін іледі немесе қағаздан жасайды. •Оқушылар жапырақтар түрінде қиылған қағаздарға кімге және не үшін алғыс білдіретінін айтады;
✅ 3-тапсырма: “Сиқырлы сөздер” Балалар, мен сендердің ойларыңның жүйрік екенін білемін; Әртүрлі ұлт өкілдері тұратын қазақ еліндегі ұлт өкілдерінің өз тілінде алғыс айтуын тауып көрелік: https://wordwall.net/play/29492/180/325 СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма Жағдаяттар https://wordwall.net/play/64146/779/247 6– тапсырма https://wordwall.net/play/55974/788/238 Кімге не үшін рақмет айтам? Кері байланыс: https://classroomscreen.com/ |
Қысқаша алғыс хат жазады Ризашылық ағашына өз рақметтерін жазады Әр елдің сөздерін жазады Жағдаяттарға жауап береді Жасырын қорапқа сөздер жазады Кімге не үшін рақмет айтады Кері байланыс береді |
Жарайсыңдар! Тамаша! Керемет! Дұрыс! Тамаша! Өте жақсы жауап! Жарайсыңдар! Өте тапқыр жауап! Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жарайсың! Тамаша! |
Топтар атауы
Презентациялық ойын |
шағым қалдыра аласыз















