|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
Пәні : қазақ тілі |
Мектеп: К.Әзірбаев |
|||
|
Күні: 17.09.2018 жыл |
|
Мұғалімнің аты-жөні:Г.Ташенова |
|||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Амандасу, қоштасу. |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
5.1.2.1.Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтерді (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру 5.3.1.1. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтерді (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіре алады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: қосымша ақпараттар негізінде өз ойын еркін білдіре алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Армысыздар, рақмет, өсіп жатыр. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Берілген тапсырманы орфограиялық нормаға сай жазады. Буын үндестігінің ережесін біледі. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ақиқат пен дұрыс әрекет |
||||
|
АКТ қолдану |
Ғаламтор ресурстары |
||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, «Менен сұрақ, сенен жауап», «Гүлдер» әдісі. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет. |
||||
|
Бастапқы білім |
Бірнеше тілді меңгеруге кез келген баланың шамасы жететінін біледі. |
||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
||||
|
Басталуы 10 минут |
І - Ұйымдастыру
кезеңі: Қызығушылықты ояту. Психологиялық дайындық кезеңі Қазақ тілім — өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұл — қызың мәңгі сені, Болашағым, бақытым, дара тілім! ІІ. Үй тапсырмасын тексеру «Менен сұрақ, сенен жауап»
|
||||
|
Ортасы 20 минут |
Мағынаны тану. 6-тапсырма. Деңгейлік тапсырманы орындаңдар. Мәтіннің бірінші бөліміне ат қойып, қосымшалардың жуан немесе жіңішке жалғануын түсіндіріңдер. 7-тапсырма. Топқа бөлініп, суреттер бойынша жағдаят ойластырыңдар.
|
||||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Кері байланыс. «Гүлдер» арқылы сабақты қорытындылайды. Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үлестіріледі, олар жасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Үйге тапсырма. 8-тапсырма. |
||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Берілген тапсырманы орфограиялық нормаға сай жазады. Буын үндестігінің ережесін біледі. |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Амандасу, қоштасу.
Амандасу, қоштасу.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
Пәні : қазақ тілі |
Мектеп: К.Әзірбаев |
|||
|
Күні: 17.09.2018 жыл |
|
Мұғалімнің аты-жөні:Г.Ташенова |
|||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Амандасу, қоштасу. |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
5.1.2.1.Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтерді (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру 5.3.1.1. Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтерді (ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіре алады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: қосымша ақпараттар негізінде өз ойын еркін білдіре алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Армысыздар, рақмет, өсіп жатыр. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Берілген тапсырманы орфограиялық нормаға сай жазады. Буын үндестігінің ережесін біледі. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ақиқат пен дұрыс әрекет |
||||
|
АКТ қолдану |
Ғаламтор ресурстары |
||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, «Менен сұрақ, сенен жауап», «Гүлдер» әдісі. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет. |
||||
|
Бастапқы білім |
Бірнеше тілді меңгеруге кез келген баланың шамасы жететінін біледі. |
||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
||||
|
Басталуы 10 минут |
І - Ұйымдастыру
кезеңі: Қызығушылықты ояту. Психологиялық дайындық кезеңі Қазақ тілім — өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім Қастерлейді ұл — қызың мәңгі сені, Болашағым, бақытым, дара тілім! ІІ. Үй тапсырмасын тексеру «Менен сұрақ, сенен жауап»
|
||||
|
Ортасы 20 минут |
Мағынаны тану. 6-тапсырма. Деңгейлік тапсырманы орындаңдар. Мәтіннің бірінші бөліміне ат қойып, қосымшалардың жуан немесе жіңішке жалғануын түсіндіріңдер. 7-тапсырма. Топқа бөлініп, суреттер бойынша жағдаят ойластырыңдар.
|
||||
|
Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут |
Кері байланыс. «Гүлдер» арқылы сабақты қорытындылайды. Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үлестіріледі, олар жасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Үйге тапсырма. 8-тапсырма. |
||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Берілген тапсырманы орфограиялық нормаға сай жазады. Буын үндестігінің ережесін біледі. |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













