Анардың пайдасы бар ма?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Анардың пайдасы бар ма?

Материал туралы қысқаша түсінік
Жеміс жидектердің аттарын ажырата алады, соның ішінде анардың түрін-түсін ажыратады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: Анардың пайдасы бар ма?

Мектеп:С.Бердіқұлов атындағы ОМ МДШО

Күні: 8.02.18ж

Мұғалімнің есімі: Шаханова Г.С.

Сынып: 2 « г»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)оқу бағдарламасына сілтеме

2.1.1.1. Ауызша тіл және тыңдау – көру материалдарын тыңдау және қарапайым сөздерді түсініп қайталау

Сабақ мақсаттары:


Тыңдау- көру материалдары бойынша анардың пайдасын біледі,тақырып көлемінде өз ойларын қысқаша айта алады.



Бағалау критерийі:

Жеміс суреттерінің ішінен анарды ажыратады,сипаттайды.

Ойлау деңгейлерінің дағдылары

Білу. Түсіну.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырып

көлемінде қазақша қарапайым хабарлама жасай алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: анар-гранат,пайдалы -полезный,салқын-прохладный,жылы-теплый

Диалог құруға,мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Пайдалы жеміс, салқын шырын.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Анардың пайдасы бар ма?

Құндылықтарға баулу

Тазалық сақтауға,денсаулықты күтуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс:

Өзін-өзі тану,дүниетану,орыс тілі,технология

АКТ қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта

Алдыңғы оқу:

Не дәмді?

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Дереккөздер

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


5 минут




5 минут



3 минут





5 минут













5 минут


2 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Оқушылар шеңбер құрып, хормен қайталайды.

Мен досымды сүйемін,

Мен әлемді сүйемін.

Жақсы оқушы боламын,

Кілең бестік аламын,

Қазақ тілін үйреніп.

Еркін сөйлер боламын.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Көңілді доп» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

груша-алмұрт,яблока-алма,виноград-жүзім,анар-гранат,апельсин -апельсин, банан -банан, жеміс -фрукты,сәбіз -морковь,шырын-напиток,салқын-прохладный,тәтті -сладкий,дәмді-вкусный,пайдалы-полезное, ішу-пить.

(ҚБ) мақтау, мадақтау

Сурет арқылы үй тапсырмасын қорытындылау.

Қызығушылығын ояту

-Қай жемістен тосап жасалмайды?

Жаңа сабақ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.

Бейне көрініс көрсету

Көрген бейне көрініс туралы әңгімелеу.

Сөздікпен жұмыс.

Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру, аудару.

Пайдалы-полезное, салқын -холодный,жылы-теплый.

Оқулықпен жұмыс.Оқылым. «Белсенді оқу» әдісі арқылы оқушылар кезекпен оқиды.

Алма шырыны пайдалы.

Сәбіз шырыны салқын.

Қызанақ шырыны жылы.

Анар шырыны тәтті.

Топтық жұмыс. «Себеттен қажетті жемістерді таңдап алу»

Бағалау критериі:

- жемістерді дұрыс таңдайды,сипаттай алады.

1 топ. Алма, жүзім.

2 топ. Анар,шие.

3 топ. Алмұрт, алма.

Әр топқа берілген конферттің ішінде жазылған жеміс атауларын оқып, себеттен тауып,түрін- түсін сипаттап беру.

«Бағдаршам әдісі» арқылы 3 топ бірін -бірі бағалайды.

«Ширату жаттығулары»

Дәптермен жұмыс.





«Шаттық шеңбері»





https://www.youtube.com/watch?time_

continue=53&v=bnhH7XCBcv4


Сюжетті суреттер














Оқулықпен жұмыс

5 бет









Сабақтың соңы

5 минут


3 минут



2 минут

Бекіту:

Сурет бойынша қорытындылау.


-сурет бойынша өз ойларын айтты..

(Қ.Б)мадақтау,мақтау

Оқушылар түсінгенін «Алма ағашы» әдісі арқылы білдіреді.

Үйге тапсырма:36 бет 2- тапсырма








Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сізқабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

Қолдауды қажет ететін оқушылар:






Қабілеті жоғары оқушылар:




Пәнаралық байланыс:


Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері:


АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс:

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

Үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.









Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.02.2018
1987
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі