Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
02. 12.2021жыл |
|
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ә. Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романындағы кейіпкерлер әлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын сұрау. |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Әмірші - Шаршы әлемдегі әрбір тірі пенденің құлағына көк найзаның сүңгісіндей суық естілетін айбарлы Алмас хан. Кіші ханым - ақ желең көйлекті, басында да ақ селдір перде. Қымсына күлімдеген нәркес жанары бар, шиедей албыраған екі етті ерін. Үлбіреп тұрған сұлу уыз жас. Әміршінің кіші әйелі. Жаппар шебер - ендір қара жігіт, шаһарға алғаш келгенде он жеті жастарда болатын. Кіші ханымға мұнара салу кезінде ессіз ғашық болады. Жаппардың әкесі - Ортөбелік шебер құмырашы, көкжөтелден қаза болады. Ұлы ханым - дүниеқоңыз, қызғаншақ. жаман мінезді жан. Күтуші әйел - ернін жымқыра тістеген, опаны аямай жаққан ат жақты сопақша жүзі шығылтықтанып тұрады. Ойтүрткі сұрақ: 1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер әрекетінің бүгінгі күнмен сабақтастығы бар ма? 2.Тарихи тұлғалар өмірі жайындағы шығармалар қазіргі таңда оқырман қауымның қызығушылығын тудыра ма |
Ақсақ Темір туралы білетіндеріңді ортаға салады: |
Барлығы дұрыс жауапқа 2 ұпай |
|
|||||||||||||||
|
-кейіпкерлерге мінездеме береді;
|
4 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||
|
3-тапсырма. Кестеде берілген үзіндінің қай кейіпкерге тән екендігін сәйкестендір
Алмас ханның шешімі дұрыс, хан атына мұндай қауесет жараспайды... Алмас ханның шешімі бұрыс істің ақ қарасына көз жеткізуі керек еді... |
|
2ұпай дұрыш шешім 1; бұрыс шешім 1ұ. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«3-2-1» әдісі арқылы өз ойыңды білдір 3 жаңа ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 мұғалімге сұрақ Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. «Мұнара» оқу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аңыздың ақыры кейіпкерлер әлемі
Аңыздың ақыры кейіпкерлер әлемі
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
2-бөлім. Прозадағы көркем ой |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
02. 12.2021жыл |
|
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ә. Кекілбаев «Аңыздың ақыры» романындағы кейіпкерлер әлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын сұрау. |
|
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Әмірші - Шаршы әлемдегі әрбір тірі пенденің құлағына көк найзаның сүңгісіндей суық естілетін айбарлы Алмас хан. Кіші ханым - ақ желең көйлекті, басында да ақ селдір перде. Қымсына күлімдеген нәркес жанары бар, шиедей албыраған екі етті ерін. Үлбіреп тұрған сұлу уыз жас. Әміршінің кіші әйелі. Жаппар шебер - ендір қара жігіт, шаһарға алғаш келгенде он жеті жастарда болатын. Кіші ханымға мұнара салу кезінде ессіз ғашық болады. Жаппардың әкесі - Ортөбелік шебер құмырашы, көкжөтелден қаза болады. Ұлы ханым - дүниеқоңыз, қызғаншақ. жаман мінезді жан. Күтуші әйел - ернін жымқыра тістеген, опаны аямай жаққан ат жақты сопақша жүзі шығылтықтанып тұрады. Ойтүрткі сұрақ: 1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер әрекетінің бүгінгі күнмен сабақтастығы бар ма? 2.Тарихи тұлғалар өмірі жайындағы шығармалар қазіргі таңда оқырман қауымның қызығушылығын тудыра ма |
Ақсақ Темір туралы білетіндеріңді ортаға салады: |
Барлығы дұрыс жауапқа 2 ұпай |
|
|||||||||||||||
|
-кейіпкерлерге мінездеме береді;
|
4 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||
|
3-тапсырма. Кестеде берілген үзіндінің қай кейіпкерге тән екендігін сәйкестендір
Алмас ханның шешімі дұрыс, хан атына мұндай қауесет жараспайды... Алмас ханның шешімі бұрыс істің ақ қарасына көз жеткізуі керек еді... |
|
2ұпай дұрыш шешім 1; бұрыс шешім 1ұ. |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«3-2-1» әдісі арқылы өз ойыңды білдір 3 жаңа ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 мұғалімге сұрақ Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. «Мұнара» оқу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













