Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: №91 |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Визуалды өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Ұ.Ж.Беденқұлова |
|||||
|
Күні: |
13.11.2024ж |
|||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар) |
|||||
|
Сабақтың оқу мақсаты: |
6.1.2.1-Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Визуалды бейнелерді қимыл-қозғалысқа келтірудің әдістерін зерттеу; Анимация өнерімен танысу; Тауматроп жасау әдісімен танысу,Тауматроп жасау; Флипбук жасаудың әдісімен таныстыру; |
|||||
|
Құндылықтар: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылар дың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу: Түгендеу: Үй тапсырмасын сұрау. Түрлі көңіл-күйді жеткізу. «Мен сөйлеймін» әдісі. Бағалау: (жаңа сабақтың тақырыбын анықтау) «Миға шабуыл» әдісі
(жаңа сабақтың тақырыбын анықтау) «Стоп кадр» әдісі
Топқа бөлу: Бірілген жасырын суреттер арқылы топқа бөлу 1-топ Саусақты театр 2-топ Көлеңкелі театр 3-топ Таяқшалы театр |
Оқушылар амандасады Оқушылар берілген суретке қарап адамдардың көңіл-күйін таныстырады
О
О
|
ҚБ: мадақ- тау |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут 5 минут 5 минут
|
Жаңа сабақ Дәптермен жұмыс «Анимация» сөзі латын тілінен шыққан, «anima»-жан, демек «анимация» сөзі «жан беру» не «тірілту» дегенді білдіреді. Анимация туралы алғашқы дерек б.з.б. І ғасырда пайда болған. Қозғалатын элемент үлгілері Ермексазды анимация Сұлба анимация Қуыршақ анимация Қуыршақ түрлері. Саусақтық Таяқшалы Марионетка Қарапайым оптикалық иллюзия үлгілері Тауматроп,Флипбук Тауматроп- екі жағында да суреті бар дөңгелек қағазды тез айналдырған кезде тұтасып, бір сурет болып көрінетін оптикалық иллюзияға негізделген ойыншық. Флипбук-парақтаған кезде қозғалыс иллюзиясын тудыратын суреттер жинағынан тұратын кішкентай кітап. Қауіпсіздік ережесі
Топтық жұмыс
1-топ «Толағай» ертегісінің кейіпкерлерін жасау
2-топ «Бауырсақ» ертегісін сахнада қою
3-топ «Шалқан» ертегісін ойнап шығу
Жұптық жұмыс: «Көршімен сырлас»әдісі «Дамино» әдісі арқылы берілген ертегіні ретімен орналастыру. «Мақта қыз бен мысық»
Жеке жұмыс: «Тауматроп» жасау |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді Оқушылар берілген үш топ бойынша ертегілерді ойнап шығады Оқушылар ермексаздар «Толағай» ертегісінің кейіпкерін жасап,анимация арқылы қозғалтады Оқушылар сахнағы «Бауырсақ» ертегісін көлеңкелі театр арқылы ойнап шығады Оқушылар «Шалқан» ертегісін саусақты театыр арқылы ойнап шығады.
Оқушылар берілген «Мақта қыз бен мысық» ертегісін шапшаңдықпен орындап шығады. Оқушылар қағаздан «Тауматроп» жасайды |
Дескриптор:
ҚБ: оқушылар бір-бір бағалау Дескриптор:
ҚБ: мадақтау
Дескриптор:
т ҚБ: мадақтау |
Оқулықтағы түсініктемелер мен суреттер
![]() |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс
Үйге тапсырма. Флипбук жасау Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін аяқталмаған сөйлем арқылы айтады. |
Тақырып бойынша не білетінін,не білгісі келетінін, не білгенін ауызша айтады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анимация. Қозғалатын элементтер ҚМЖ
Анимация. Қозғалатын элементтер ҚМЖ
Тексерілді:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: №91 |
|||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|||||
|
Бөлім: |
Визуалды өнер |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Ұ.Ж.Беденқұлова |
|||||
|
Күні: |
13.11.2024ж |
|||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар) |
|||||
|
Сабақтың оқу мақсаты: |
6.1.2.1-Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Визуалды бейнелерді қимыл-қозғалысқа келтірудің әдістерін зерттеу; Анимация өнерімен танысу; Тауматроп жасау әдісімен танысу,Тауматроп жасау; Флипбук жасаудың әдісімен таныстыру; |
|||||
|
Құндылықтар: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылар дың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу: Түгендеу: Үй тапсырмасын сұрау. Түрлі көңіл-күйді жеткізу. «Мен сөйлеймін» әдісі. Бағалау: (жаңа сабақтың тақырыбын анықтау) «Миға шабуыл» әдісі
(жаңа сабақтың тақырыбын анықтау) «Стоп кадр» әдісі
Топқа бөлу: Бірілген жасырын суреттер арқылы топқа бөлу 1-топ Саусақты театр 2-топ Көлеңкелі театр 3-топ Таяқшалы театр |
Оқушылар амандасады Оқушылар берілген суретке қарап адамдардың көңіл-күйін таныстырады
О
О
|
ҚБ: мадақ- тау |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут 5 минут 5 минут
|
Жаңа сабақ Дәптермен жұмыс «Анимация» сөзі латын тілінен шыққан, «anima»-жан, демек «анимация» сөзі «жан беру» не «тірілту» дегенді білдіреді. Анимация туралы алғашқы дерек б.з.б. І ғасырда пайда болған. Қозғалатын элемент үлгілері Ермексазды анимация Сұлба анимация Қуыршақ анимация Қуыршақ түрлері. Саусақтық Таяқшалы Марионетка Қарапайым оптикалық иллюзия үлгілері Тауматроп,Флипбук Тауматроп- екі жағында да суреті бар дөңгелек қағазды тез айналдырған кезде тұтасып, бір сурет болып көрінетін оптикалық иллюзияға негізделген ойыншық. Флипбук-парақтаған кезде қозғалыс иллюзиясын тудыратын суреттер жинағынан тұратын кішкентай кітап. Қауіпсіздік ережесі
Топтық жұмыс
1-топ «Толағай» ертегісінің кейіпкерлерін жасау
2-топ «Бауырсақ» ертегісін сахнада қою
3-топ «Шалқан» ертегісін ойнап шығу
Жұптық жұмыс: «Көршімен сырлас»әдісі «Дамино» әдісі арқылы берілген ертегіні ретімен орналастыру. «Мақта қыз бен мысық»
Жеке жұмыс: «Тауматроп» жасау |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді Оқушылар берілген үш топ бойынша ертегілерді ойнап шығады Оқушылар ермексаздар «Толағай» ертегісінің кейіпкерін жасап,анимация арқылы қозғалтады Оқушылар сахнағы «Бауырсақ» ертегісін көлеңкелі театр арқылы ойнап шығады Оқушылар «Шалқан» ертегісін саусақты театыр арқылы ойнап шығады.
Оқушылар берілген «Мақта қыз бен мысық» ертегісін шапшаңдықпен орындап шығады. Оқушылар қағаздан «Тауматроп» жасайды |
Дескриптор:
ҚБ: оқушылар бір-бір бағалау Дескриптор:
ҚБ: мадақтау
Дескриптор:
т ҚБ: мадақтау |
Оқулықтағы түсініктемелер мен суреттер
![]() |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс
Үйге тапсырма. Флипбук жасау Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін аяқталмаған сөйлем арқылы айтады. |
Тақырып бойынша не білетінін,не білгісі келетінін, не білгенін ауызша айтады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз
қушылар сұрақ арқылы жаңа сабақтың тақырыбын
ашады.

қушылар берілген
фотоапаратқа суретке жарық жағу арқылы 3 топқа бөліну
керек

ауматроп жасайды.





















