Материалдар / Апта күндері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Апта күндері

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Ақпан 2019
659
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:24. 01. 19 ж
Мұғалімі:Алимкулова Гульмира
Сыныбы:1 «Г» сынып
Пәні:Математика
Сабақтың тақырыбыАпта күндері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)1.1.3.5 циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат /уақыттыбағдарлау: минут,сағат,күн, апта, ай
Жетістік критерийлеріБарлық оқушылар орындай алады:Апта күндерін атай алады.Оқушылардың көпшілігі орындай аладыапта 7 тәуліктен тұратын уақыт аралығы екенін түсінеді;апта күндерінің ретін біледі.Кейбір оқушылар орындай алады:Апта күндерін қазақша, орысша айта алады.
Тірек сөздерАпта – неделя, дүйсенбі – понедельник - monday, сейсенбі – вторник-, сәрсенбі – среда, бейсенбі – четверг, жұма – пятница, сенбі – суббота, жексенбі-воскресенье.
Алдыңғы оқу:Уақытты анықтау
Ойлау деңгейлері:Білу, түсіну, қолдану
Бағалау критерийлері:
  • Аптада неше күн барын біледі
  • Апта күндерін ретімен атай алады.
  • Апта күндерін 2 тілде айта алады.
  • Жоспар
    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
    Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыруПсихологиялық дайындықШа – ша – ша Бүгін күн тамаша!Ар – ар – ар Келді қонақтар!Балалар, мен сендерге бүгінгі күнге жақсы көңіл – күй мен сәттілік тілеймін.









    Сабақтың ортасы

    5 минут



















    15 минут
    Тыңдалым.Өткен сабақта алған білімдерін тексеру.«Қар лақтыру» (сұрақ –жауап)
  • Уақыт бірліктерін атап бер?
  • 1 сағатта неше минут бар?
  • Минут дегеніміз не?
  • Сағат дегеніміз не?
  • 1 тәулікте неше сағат бар?
  • Балалар,сендер ертегі тыңдағанды ұнатасыңдар ма?
  • Мен сендерге бір ертегі айтып берейін.
  • Ертеде «Апта» деген ата болыпты. Оның жеті ұлы болыпты. Олар: Дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі, жұма, сенбі, жексенбі.Сол ұлдары бізге қонаққа келіпті. Олар құр келмепті. Сендердің білімдеріңді тексеру үшін тапсырма ала келіпті. Бүгінгі сабақта «Апта күндерімен» танысамыз.
  • Ал енді балалар, 7 күннің тапсырмасын орындаймыз.
  • Тапсырманы орындауға дайынсыңдар ма?
  • Бірінші ұлы – Дүйсенбінің тапсырмасы.1 – тапсырма «Бәйге»
  • Аптада неше күн бар?
  • Жұманың алдында аптаның қай күні келеді?
  • Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтеді?
  • Сейсенбіден кейін неше күн өткенде сенбі болады?
  • Дескриптор: білім алушы
  • Аптада неше күн бар екенін айта алады.
  • Жұманың алдында қай күн болатынын айта алады.
  • Сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтетінін айта алады.
  • Сейсенбіден кейін неше күн өткенде сенбі болатынын айта алады.
  • Жарайсыңдар, балалар! Екінші ұлы – Сейсенбінің тапсырмасы.2 – тапсырмаНүктелердің орнына тиісті санды жаз.1 сағат ═ .....минут 7 күн ═ .....аптаНүктелердің орнына тиісті санды жаз.1 апта ═.....күн 60 минут ═ ....сағатДескриптор: білім алушы
  • Уақыт өлшем бірліктерін ажырата алады;
  • Нүктенің орнына тиісті санды жаза алады.
  • Үшінші ұлы – Сәрсенбінің тапсырмасы.Шығарып көр.Нұргүл дүйсенбі күні вокал үйрмесіне барды. 2 күннен кейін домбыра үйірмесіне барады. Домбыра үйрмесі аптаның қай күнінде болады?Дескриптор: білім алушы
  • Нұргүлдің домбыра үйірмесіне аптаның қай күні барғанын таба алады.


  • Сергіту сәтіМузыкалық әуен ырғағымен жаттығу орындату

    Аяқталуы

    20 минут



    Төртінші ұлы – Бейсенбінің тапсырмасы.Орындап көр.Саған сүтті күнара сатып алу керек. Олай болса, дүкенге бару кестесін құр. Мысалы, сен осы аптада дүкенге баруды дүйсенбіден бастайсың. Осы аптаның кестесі келесі аптаның кестесімен сәйкес келе ме? Ойланып көр. Неге?Бесінші ұлы – Жұманың тапсырмасы Отбасылық демалыс.Әкесі, анасы және балалары 2 апта теңіз шипажайында болды. Отбасы неше күн демалды?14 санының құрамын табу.Дескриптор: білім алушы
  • Отбасының неше күн демалғанын таба алады.
  • 14 санының құрамын таба алады.
  • Алтыншы ұлы – Сенбінің тапсырмасы.Жанат ертегілер кітабын тура 1 апта оқыды. Ол ертегілерді неше күн оқыды?Ойлан.Сәрсенбіден бері үш күн өтті. Аптаның қай күні болды?Дескриптор: білім алушы
  • Жанаттың ертегі кітабын неше күн оқығанын таба алады.
  • Үш күннен кейін қай күннің болғанын таба алады.
  • Жетінші ұлы – Жексенбі.7 санының құрамын табу.

    Дескриптор: білім алушы
  • 7 санының құрамын таба алады;
  • 7 күнді ретімен айта алады.
  • Сабақты қортындылау: Апта күндеріне рахмет айтайық.Дүйсенбі – күннің бастауы болғаныңа рахмет!Сейсенбі – шуақ шашқаныңа рахмет!Сәрсенбі – сәтті күн болғаныңа рахмет!Бейсенбі – нұрыңды төккеніңе рахмет!Жұма – қасиетті күніңе рахмет!Сенбі – көңілді күн болғаныңа рахмет!Жексенбі – демалыс бергеніңе рахмет!








    Оқулық, дәптерлер.

    Сабақтың соңы5 минут

    Кеменің суреті
    Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?Бағалау-оқушы білімінТексеруді қалай жоспарлайсыз?
    Міндеттерді оқып үйренуде суреттер көрсету, әңгімелесу арқылы бірін –бірі қолдап жұмыс істеуін қадағалаймын.Тапсырмалар беріп отырамын.Басбармақ арқылы бағалаймын
    РефлексияСабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?









    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!