|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
6-бөлім Ұқсатым. Сән. Талғам. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жігіт сипаты. Ақан Сері Қорамсаұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.3.1.әлеуметтік–мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тәркестерінің мағынасын түсіну; 7.3.3.1.прозалық және поэзиялық шығармалардағы кейіпкерлердің іс-әрекетіне немесе лирикалық кейіпкерлердің образын талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыпқа байланысты сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді; Қажетті сөз тіркестерін жазылым, айтылым барысында қолдана біледі; Көркем шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекетіне, образдарына талдау жасай алады; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту |
1. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Жұмыс жасау ережені еске түсіру. 3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық тренинг. «Өзіме және көршіме». Үй тапсырмасын пысықтау «Фотогалерея» әдісі сынып қабырғаларында сән әлеміне байланысты сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар : 1.Қазақстандағы сән журналдарын ата. 2.«Сымбат» сән үйінің жетістіктері? 3.«Сымбат» сән үйінің қалыптасу тарихы қандай? 4. Қазақстанның танымал сәнгерлері? 5.Сұлулыққа байланысты қандай мақал-мәтелдер айта аласыңдар? Дескриптор: -тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Т 1-топ «Кенесары» 2 3 Топтық тапсырма Миға шабуыл «Түрткі сұрақтар» арқылы аудиторимен диалогқа түсу?
Бейне баян көрсету «Жігіт сыны» (Ақан сері Қорамсаұлы)
Жаңа сөздермен танысу Гауһар тас – алмаз Кілең – все Тәуір – правильный, нормальный Соқыр – слепой Масыл – абуза Жорға – Шамшырақ – лампа Өсиет – завещание Залал – повреждать Жұптық жұмыс Лирикалық кейіпкердің образын ашып, талдаңыз.
Өлең кейіпкері Жігіт
Ақылды,сабырлы ер
Жігіт сипаты
Мінезді жігіт
Сегіз қырлы, бір сырлы
Наркескен қылыштай ер Дескриптор:
Жеке жұмыс 3-тапсырма Берілген сұрақтарды өлең мазмұны бойынша жауаптармен сәйкестендіріңіз.
Дескриптор:
Заманауи жігіттердің бойында қандай қасиеттер болуы керек?
Дескриптор:
|
Оқушылар өзіне қандай жақсы мінез керек екендігін айтып, көршісіне қандай жақсы мінез сыйлайтындығын айтады. Қабырғадағы суреттерді таңдау арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, бүгінгі сабақ тақырыбын анықтайды. Оқушылар жаңа сөздермен танысып, мағынасын түсінеді. Оқушылар жұтасып, тірек сызбаларды орындау арқылы кейіпкер бейнесін ашады. Өлең мазмұнын түсіне отырып, сұрақтардың жауабын сәйкестендіреді. «Заманауи жігіттердің бойында қандай қасиеттер болуы керек» деген тақырып бойынша оқушылар пікірлерін айтады. |
Бағалау парақшалары
«Монеталар» арқылы бағалау
«Бағдаршам түстері»
«Бағдаршам түстері»
«Қолпаштау, мадақтау» әдісімен мұғалім сабақта белсенді болған оқушыларды бағалап өтеді. |
Сән әлеміне байланысты суреттер. Слайд, фото https://www.youtube.com/watch?v=xbJuD4ye1Wo Қима қағаздар, тірек сызбалар |
||
|
Кері байланыс |
|
|
|
|
||
|
Үй тапсырмасы Қазақ тілі оқулығы Көкжиек баспасы, Алматы 2017 144-бет 9-тапсырма Өзің білетін ер адам туралы (атаң, ағаң, әкең, інің, досың) мәтін жаз. Мәтінде ол адамның жақсы қасиеттері, мінезі, түрі сипатталсын. Өзің сипаттаған мәтіндегі кейіпкер мен Ақан Қорамсаұлы жырлаған «Жігіт сипатындағы» ер азаматтың қандай айырмашылығы бар? |
||||||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Қорамсаұлы Жігіт сипаты шығармасы бойынша ашық сабақ жоспары
А.Қорамсаұлы Жігіт сипаты шығармасы бойынша ашық сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
6-бөлім Ұқсатым. Сән. Талғам. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жігіт сипаты. Ақан Сері Қорамсаұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.3.1.әлеуметтік–мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тәркестерінің мағынасын түсіну; 7.3.3.1.прозалық және поэзиялық шығармалардағы кейіпкерлердің іс-әрекетіне немесе лирикалық кейіпкерлердің образын талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыпқа байланысты сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді; Қажетті сөз тіркестерін жазылым, айтылым барысында қолдана біледі; Көркем шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекетіне, образдарына талдау жасай алады; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Жаңа білім Бекіту |
1. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Жұмыс жасау ережені еске түсіру. 3.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық тренинг. «Өзіме және көршіме». Үй тапсырмасын пысықтау «Фотогалерея» әдісі сынып қабырғаларында сән әлеміне байланысты сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар : 1.Қазақстандағы сән журналдарын ата. 2.«Сымбат» сән үйінің жетістіктері? 3.«Сымбат» сән үйінің қалыптасу тарихы қандай? 4. Қазақстанның танымал сәнгерлері? 5.Сұлулыққа байланысты қандай мақал-мәтелдер айта аласыңдар? Дескриптор: -тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Т 1-топ «Кенесары» 2 3 Топтық тапсырма Миға шабуыл «Түрткі сұрақтар» арқылы аудиторимен диалогқа түсу?
Бейне баян көрсету «Жігіт сыны» (Ақан сері Қорамсаұлы)
Жаңа сөздермен танысу Гауһар тас – алмаз Кілең – все Тәуір – правильный, нормальный Соқыр – слепой Масыл – абуза Жорға – Шамшырақ – лампа Өсиет – завещание Залал – повреждать Жұптық жұмыс Лирикалық кейіпкердің образын ашып, талдаңыз.
Өлең кейіпкері Жігіт
Ақылды,сабырлы ер
Жігіт сипаты
Мінезді жігіт
Сегіз қырлы, бір сырлы
Наркескен қылыштай ер Дескриптор:
Жеке жұмыс 3-тапсырма Берілген сұрақтарды өлең мазмұны бойынша жауаптармен сәйкестендіріңіз.
Дескриптор:
Заманауи жігіттердің бойында қандай қасиеттер болуы керек?
Дескриптор:
|
Оқушылар өзіне қандай жақсы мінез керек екендігін айтып, көршісіне қандай жақсы мінез сыйлайтындығын айтады. Қабырғадағы суреттерді таңдау арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, бүгінгі сабақ тақырыбын анықтайды. Оқушылар жаңа сөздермен танысып, мағынасын түсінеді. Оқушылар жұтасып, тірек сызбаларды орындау арқылы кейіпкер бейнесін ашады. Өлең мазмұнын түсіне отырып, сұрақтардың жауабын сәйкестендіреді. «Заманауи жігіттердің бойында қандай қасиеттер болуы керек» деген тақырып бойынша оқушылар пікірлерін айтады. |
Бағалау парақшалары
«Монеталар» арқылы бағалау
«Бағдаршам түстері»
«Бағдаршам түстері»
«Қолпаштау, мадақтау» әдісімен мұғалім сабақта белсенді болған оқушыларды бағалап өтеді. |
Сән әлеміне байланысты суреттер. Слайд, фото https://www.youtube.com/watch?v=xbJuD4ye1Wo Қима қағаздар, тірек сызбалар |
||
|
Кері байланыс |
|
|
|
|
||
|
Үй тапсырмасы Қазақ тілі оқулығы Көкжиек баспасы, Алматы 2017 144-бет 9-тапсырма Өзің білетін ер адам туралы (атаң, ағаң, әкең, інің, досың) мәтін жаз. Мәтінде ол адамның жақсы қасиеттері, мінезі, түрі сипатталсын. Өзің сипаттаған мәтіндегі кейіпкер мен Ақан Қорамсаұлы жырлаған «Жігіт сипатындағы» ер азаматтың қандай айырмашылығы бар? |
||||||



шағым қалдыра аласыз
оптарға
біріктіру
-топ «Абылай
хан»
-топ
«Әбілхайыр»




















