|
Мерзімі: 6.09.2017ж |
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны: 1 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ақпарат. Әлемніңақпараттықбейнесі |
|||||||
|
Сабақтың оқу мақсаты: Оқушыларға ақпараттың таралу жолдарын туралы мәліметтер беру. |
|||||||
|
Сабақта оқушылардың меңгеруі тиіс мақсаттары |
1.Барлығы: Ақпараттың пайдасы мен зияны жайлы біледі |
||||||
|
2.Көпшілігі: Әлемдегі ақпарттың таралу әдістерін үйренеді. |
|||||||
|
3.Кейбірі:Ақпараттың таралу жолдарын түсініп есептер шығарады |
|||||||
|
Тілдік мақсат: (сабақ барысында кездескен жаңа сөздермен жұмыс) |
Термин сөздермен жұмыс жасайды |
||||||
|
Ресурстар: Таратпа материалдар,АКТ құралдары,тест тапсырмалары |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: Геометриялық фигуралар |
|||||||
|
Алдыңғы тақырып: Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың барысы |
Бағалау түрлері |
|||||
|
Ұйымдас-тыру кезеңі 3минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялқ ахуал қалыптастыру. «Күнбағыс» әдісімен топқа бөлу. Түрлі түсті стикерлер пайдаланып 12 оқушыны 3 топқа бөлу. |
Қалыптастырушы бағалау,мақтау марапаттау |
|||||
|
Үй тапсыр-масын сұрау 10 минут |
№1 тапсырма Үй тапсырмасын сұрау. Ақпарат сөзі қай тілден енген? Адам қабылдайтын ақпарат түрлерін ата? Адам ақпаратпен не жасайды? Компьютердің негізгі құрылғыларын қандай бөліктерден турады? Компьютердің қосымша құрылғыларын ата? Принтер қандай қызмет атқарады? Монитор қандай қызмет атқарады? Компьютер кабинетінде қандай ережелерді сақтау керек? Компьютер қандай құрылғы? |
Үй жұмысын пысықтауда оқушыларды формативті бағамен бағалау Берілген есептердің деңгейңне байланысты бес балдық жүйемен бағалау. |
|||||
|
Жаңа сабақ 20 минут |
Экранныңтөртбұрыштықоршаулыаймағы ...
Себет (Корзина) ол ... |
Әр тапсырлардан соң бағалау |
|||||
|
Сабақты бекіту 5 минут |
1Ақпараттық үдерістің неше түрі бар 2Зат дегеніміз не? 3Ақпараттық үдеріс қай ортада орын алады Ақпаратты енгізу құрылғыларына … жатады |
Берілген тапсырмаға сәйкес оқушылар өз ойларын айтып түсіндіріп береді.Алған бағаларын күнделіктеріне қойдырады.Үйге берілген тапсырманы жазып алады |
|||||
|
Үйге тапсырма 2мин |
І деңгей 1.Файлдардың көлемін кішірейту үшін қандай бағдарламалар қолданылады? 2.Қысылған файлдың бастапқы түрінен айырмашылығы |
|
|||||
|
Шығармашалыққа бейімдеуге, функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған жәнеқабілеті жоғары оқушыларға арналған тапсырмалар: |
ІІ деңгей 1.Компьютерлік вирустардың өзіндік ерекшеліктері 2.Бөлек нысандарды вирус бар-жоғына қалай тексеруге болады? 3.Компьютерлік вирустар дегеніміз не? |
||||||
|
|
ІІІ деңгей 1.Қысылған файлмен жұмыс істемес бұрын аталған әрекеттердің қайсысын орындау керек? 2.Дербес компьютердің электрондық компоненттері қандай сымдар тобымен біріктірілген. 3.Қай буынның компьютерлері дербес компьютерлер деп аталады |
||||||
|
Бағалау 2минут |
Тапсырмалардан алған білімдерін пысықтап, бағалап өтемін |
||||||
|
Оқушылардың кері байланысы 3минут |
Сабақтан алған әсерлерін және не үйрендім?не білгім келеді? деген сұрақтарға жауап береді. |
||||||
|
Сабақтан кейінгі рефлексия |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
Топқа бөлу әдісі тиімді болды. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
Уақытты үнемдей алмадым. |
||||||
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
Уақытты үнемдеуге, бағыттаушы тапсырмаларға көңіл бөлемін. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпарат. Әлемніңақпараттықбейнесі
Ақпарат. Әлемніңақпараттықбейнесі
|
Мерзімі: 6.09.2017ж |
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны: 1 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ақпарат. Әлемніңақпараттықбейнесі |
|||||||
|
Сабақтың оқу мақсаты: Оқушыларға ақпараттың таралу жолдарын туралы мәліметтер беру. |
|||||||
|
Сабақта оқушылардың меңгеруі тиіс мақсаттары |
1.Барлығы: Ақпараттың пайдасы мен зияны жайлы біледі |
||||||
|
2.Көпшілігі: Әлемдегі ақпарттың таралу әдістерін үйренеді. |
|||||||
|
3.Кейбірі:Ақпараттың таралу жолдарын түсініп есептер шығарады |
|||||||
|
Тілдік мақсат: (сабақ барысында кездескен жаңа сөздермен жұмыс) |
Термин сөздермен жұмыс жасайды |
||||||
|
Ресурстар: Таратпа материалдар,АКТ құралдары,тест тапсырмалары |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: Геометриялық фигуралар |
|||||||
|
Алдыңғы тақырып: Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың барысы |
Бағалау түрлері |
|||||
|
Ұйымдас-тыру кезеңі 3минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялқ ахуал қалыптастыру. «Күнбағыс» әдісімен топқа бөлу. Түрлі түсті стикерлер пайдаланып 12 оқушыны 3 топқа бөлу. |
Қалыптастырушы бағалау,мақтау марапаттау |
|||||
|
Үй тапсыр-масын сұрау 10 минут |
№1 тапсырма Үй тапсырмасын сұрау. Ақпарат сөзі қай тілден енген? Адам қабылдайтын ақпарат түрлерін ата? Адам ақпаратпен не жасайды? Компьютердің негізгі құрылғыларын қандай бөліктерден турады? Компьютердің қосымша құрылғыларын ата? Принтер қандай қызмет атқарады? Монитор қандай қызмет атқарады? Компьютер кабинетінде қандай ережелерді сақтау керек? Компьютер қандай құрылғы? |
Үй жұмысын пысықтауда оқушыларды формативті бағамен бағалау Берілген есептердің деңгейңне байланысты бес балдық жүйемен бағалау. |
|||||
|
Жаңа сабақ 20 минут |
Экранныңтөртбұрыштықоршаулыаймағы ...
Себет (Корзина) ол ... |
Әр тапсырлардан соң бағалау |
|||||
|
Сабақты бекіту 5 минут |
1Ақпараттық үдерістің неше түрі бар 2Зат дегеніміз не? 3Ақпараттық үдеріс қай ортада орын алады Ақпаратты енгізу құрылғыларына … жатады |
Берілген тапсырмаға сәйкес оқушылар өз ойларын айтып түсіндіріп береді.Алған бағаларын күнделіктеріне қойдырады.Үйге берілген тапсырманы жазып алады |
|||||
|
Үйге тапсырма 2мин |
І деңгей 1.Файлдардың көлемін кішірейту үшін қандай бағдарламалар қолданылады? 2.Қысылған файлдың бастапқы түрінен айырмашылығы |
|
|||||
|
Шығармашалыққа бейімдеуге, функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған жәнеқабілеті жоғары оқушыларға арналған тапсырмалар: |
ІІ деңгей 1.Компьютерлік вирустардың өзіндік ерекшеліктері 2.Бөлек нысандарды вирус бар-жоғына қалай тексеруге болады? 3.Компьютерлік вирустар дегеніміз не? |
||||||
|
|
ІІІ деңгей 1.Қысылған файлмен жұмыс істемес бұрын аталған әрекеттердің қайсысын орындау керек? 2.Дербес компьютердің электрондық компоненттері қандай сымдар тобымен біріктірілген. 3.Қай буынның компьютерлері дербес компьютерлер деп аталады |
||||||
|
Бағалау 2минут |
Тапсырмалардан алған білімдерін пысықтап, бағалап өтемін |
||||||
|
Оқушылардың кері байланысы 3минут |
Сабақтан алған әсерлерін және не үйрендім?не білгім келеді? деген сұрақтарға жауап береді. |
||||||
|
Сабақтан кейінгі рефлексия |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
Топқа бөлу әдісі тиімді болды. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
Уақытты үнемдей алмадым. |
||||||
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
Уақытты үнемдеуге, бағыттаушы тапсырмаларға көңіл бөлемін. |
||||||
шағым қалдыра аласыз














