|
Бөлімі |
I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») |
|
Педагогтің аты-жөні |
Ерболатова Б.Р |
|
Күні |
|
|
Сыныбы: 2 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпарат іздеу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Балаларға арналған қандай сайттардың бар екендігін атайды. Оқушылардың көбі үшін: Өзі жайлы қандай ақпаратты интернетте жариялауға болмайтынын айтады. Кейбір оқушылар үшін: Берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін, браузерді қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің іс- əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
I. Қызығушылықты ояту. Амандасу, оқушылардың назарларын сабаққа аудару. «Миға шабуыл» əдісі. Оқушылар интерактивті тақтадан көрсетілетін суреттерге қарап, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Мақсаты: Жаңа сабақтың кіріспесімен, сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жəне оның критерийлерімен таныстыру. «Кинометафора» əдісі бойынша оқушыларға ютубтан бейнежазба көрсету. 4-суретте берілген құралдарды атаңдар. Бұл құралдардың қайсысының көмегімен интернеттен ақпарат іздеуге болады? Балаларға арналған қандай сайттарды білесіңдер? Мысалы, http://kitap.kz/ Білетін сайттарыңның тізімін жасаңдар. «Бір минуттық əңгіме» əдісі. Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық əңгіме жүргізеді. «Алған біліміңді күнделікті өмірде қалай қолданасың?» бір-бірімен əңгімелесу арқылы ой қорытады, жаңа сабақты бекіту мақсатында пікір алмасып, өз ойларын ортаға салады. тақырыбында Қай сайттағы ақпарат саған пайдалы деп ойлайсың? ЕБҚЕ - Ақпаратты іздеуге арналған бағдарламалар қалай аталады? - Браузер дегеніміз не? - Кен таралған браузерлерге мысал келтіріңіз.
Рефлексия «Әңгіме» тәсілі 1) Бүгін біздер… орындадық 2) Бізге… ұнады 3) Бізде …өте жақсы шықты 4) Әзірше бізге … қиындық туғызды |
«Шаттық шеңбері» əдісімен бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сыныпта жағымды көңіл күй орнату. -- Компьютерлерді өзара байланыстыру не үшін қажет? (1-сурет) - 2-суретке назар аудар. Балалар не істеп жатыр? Оқушыларын ойларын жинақтап, пікірлерін айтады. Дескриптор
Қай құралдың көмегімен интернеттен ақпарат іздеуге болатынын айтады. Дескриптор
Балаларға арналған сайттардың тізімін жасайды. жұптық əңгіме жүргізеді. Бір-бірімен əңгімелесу арқылы ой қорытады, жаңа сабақты бекіту мақсатында пікір алмасып, өз ойларын ортаға салады. Дескритор: 1) Ақпаратты іздеу бағдарламаларын тұжырымдайды; 2) Ғаламторда жұмыс жасау кезіндегі браузерлер. 3) Әр түрлі браузерлерге мысал келтіреді. Оқушылар ойларын жазады. |
«Мадақтау сөз» əдісі бойынша оқушыларды ынталандыру. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Интерактивті тақта. Оқулық https://www.youtube.com/watch?v=KAd61LADQuM оқулық Дәптер, қалам Дәптер, қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпарат іздеу 2 сынып
Ақпарат іздеу 2 сынып
|
Бөлімі |
I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») |
|
Педагогтің аты-жөні |
Ерболатова Б.Р |
|
Күні |
|
|
Сыныбы: 2 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпарат іздеу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Балаларға арналған қандай сайттардың бар екендігін атайды. Оқушылардың көбі үшін: Өзі жайлы қандай ақпаратты интернетте жариялауға болмайтынын айтады. Кейбір оқушылар үшін: Берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін, браузерді қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің іс- əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
I. Қызығушылықты ояту. Амандасу, оқушылардың назарларын сабаққа аудару. «Миға шабуыл» əдісі. Оқушылар интерактивті тақтадан көрсетілетін суреттерге қарап, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Мақсаты: Жаңа сабақтың кіріспесімен, сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жəне оның критерийлерімен таныстыру. «Кинометафора» əдісі бойынша оқушыларға ютубтан бейнежазба көрсету. 4-суретте берілген құралдарды атаңдар. Бұл құралдардың қайсысының көмегімен интернеттен ақпарат іздеуге болады? Балаларға арналған қандай сайттарды білесіңдер? Мысалы, http://kitap.kz/ Білетін сайттарыңның тізімін жасаңдар. «Бір минуттық əңгіме» əдісі. Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық əңгіме жүргізеді. «Алған біліміңді күнделікті өмірде қалай қолданасың?» бір-бірімен əңгімелесу арқылы ой қорытады, жаңа сабақты бекіту мақсатында пікір алмасып, өз ойларын ортаға салады. тақырыбында Қай сайттағы ақпарат саған пайдалы деп ойлайсың? ЕБҚЕ - Ақпаратты іздеуге арналған бағдарламалар қалай аталады? - Браузер дегеніміз не? - Кен таралған браузерлерге мысал келтіріңіз.
Рефлексия «Әңгіме» тәсілі 1) Бүгін біздер… орындадық 2) Бізге… ұнады 3) Бізде …өте жақсы шықты 4) Әзірше бізге … қиындық туғызды |
«Шаттық шеңбері» əдісімен бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сыныпта жағымды көңіл күй орнату. -- Компьютерлерді өзара байланыстыру не үшін қажет? (1-сурет) - 2-суретке назар аудар. Балалар не істеп жатыр? Оқушыларын ойларын жинақтап, пікірлерін айтады. Дескриптор
Қай құралдың көмегімен интернеттен ақпарат іздеуге болатынын айтады. Дескриптор
Балаларға арналған сайттардың тізімін жасайды. жұптық əңгіме жүргізеді. Бір-бірімен əңгімелесу арқылы ой қорытады, жаңа сабақты бекіту мақсатында пікір алмасып, өз ойларын ортаға салады. Дескритор: 1) Ақпаратты іздеу бағдарламаларын тұжырымдайды; 2) Ғаламторда жұмыс жасау кезіндегі браузерлер. 3) Әр түрлі браузерлерге мысал келтіреді. Оқушылар ойларын жазады. |
«Мадақтау сөз» əдісі бойынша оқушыларды ынталандыру. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Интерактивті тақта. Оқулық https://www.youtube.com/watch?v=KAd61LADQuM оқулық Дәптер, қалам Дәптер, қалам |
шағым қалдыра аласыз













