|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6 бөлім. Әлемнің барлығы Ғаламторда! (ортақ тақырып: «Танымал тұлғалар») |
Мектеп: №24 лицей |
||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні:Мұқаш Меруерт Қанатқызы |
|||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ақпаратты іздеу |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
3.1.2.1. компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.2. компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану; 3.2.1.3. құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 3.3.1.1. нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламторды қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін, Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын айтып беру. Оқушылардың басым бөлігі: Компьютерлік программаларды анықтау және Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын тану. Кейбір оқушылар:Ғаламтордан ақпаратты іздеп, файлдарды ашу және компьютерлік программаларға сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, Түсіну,Қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін атап өтіп,Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын есте сақтайды. Компьютерлік программаларды анықтайды және Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын сипаттайды. Ғаламтордан ақпаратты іздеп, файлдарды ашу және компьютерлік программаларға сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын орындайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Іздеу – поиск – search Жүктеу – загрузить – dowrland Ғаламтор – интернет- Internet |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандағы танымал тұлғаларды таныстыру, үштілділік қағидатын енгізу, адалдыққа, ұқыптылыққа, ұлтжандыққашығармашылыққа, өмір бойы білім алуға бағыттау.Сыныпта алған блімдерін сыныптан тыс жерде қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі, бейнелеу пәндерімен байланыстыру |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Графикалық редактор құралдары |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Адасқан әріптер» әдісі 3 мин «Фотосуреттерді сөйлету» әдісі 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:. «Адасқан әріптер » әдісі арқылы сөздерді құрастырады, бір-бірінің сөздерін оқиды, жағымды психологиялық орта қалыптастырады және топқа бөлінеді І топ: Ақпарат ІІ топ: Компьютер сөздері арқылы Үй тапсырмасын сұрау «Фотосуреттерді сөйлету» әдісі. «5 бөлім. Шығармашылық және компьютер» тарауы бойынша білімдерін жинақтау. Мына суретте
Қазақстанның бейнелеу өнері тарихындағы жарқын құбылысқа айналған, болашақ ұрпаққа негізін қалап кеткен атақты суретші кім танисыңдарма бейнелеу сабағында өттіңдер? Бұл суреттегі кім? Әбілхан Қастеевтің мына туындысында қандай түстер қолданды? Осы суретті салу үшін қандай бағдарламаны қолданамыз? Суретті Paint бағдарламасында салсақ қандай құралдар пайдаланар едік? Өткен бөлім бойынша алған білімдерін көрсетеді. Смайликтер арқылы мадақтау |
А4 парақ. Оқулық 3 сынып «Арман- ПВ;2018ж» , Смайликтер арқылы; мадақтау : http://alashainasy.kz/culture/ablhan-kasteevtn-tangajayyip-omr-foto-73391/ |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Елші» әдісі 7 минут Сергіту сәті 1 минут Жұптық жұмыс 7 минут Жеке жұмыс «БФЕ»әдісі 4 минут |
Ақпарат іздеу арқылы оқушыларға АКТ қосып ғаламтордан танымал тұлғалардың суреттерін көрсетемін. Тапсырма 1:Топтық жұмыс.: «Елші» әдісі Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін,Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын айтып беру. І топ: Ақпарат: Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін айтып беру. ІІ топ: Компьютер: Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын айтып беру Дескриптор: - Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін атап өтеді. - Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын есте сақтайды. Топтық бағалау басбармақ арқылы. «Ханшайым, айдаһар, Ханзада» сергіту сәті. Екі топты параллель бір – біріне қарама – қарсы тұрады. Топ мүшелеріне «Айдаһар», «Ханшайым», «Ханзада» сөздері беріледі. Топ мүшелері өздері топпен ойласып осы сөздердің біреуін таңдап, бір мезетте бір – бірлеріне көрсетеді. ОндаАйдаһар – Ханшайымды, Ханшайым – Ханзаданы, Ханзада – Айдаһардыжеңеді Тапсырма 2. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Компьютерлік программаларды анықтау және Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын тану.
1 8
Дескриптор: Компьютерлік программаларды анықтайды; Ғаламтордан ақпаратты іздеу жүесімен, іздеуді сипаттайды.. Ғаламтордан файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын сипаттайды Топтық бағалау басбармақ арқылы Тапсырма 3. Жеке жұмыс.«БФЕ (Барлық факторларды ескеру»әдісі Ғаламтордан ақпаратты іздеп, файлдарды ашу және компьютерлік программаларға сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын қолдану. Компьютермен орындау: 1.Интернетті қосулыма қараймыз. 2.Google іздеу жүйесін браузерде аш 3.Іздеу жолынан «Танымал тұлғалар»сілтемелерден біреуін таңдап файлды ашу мәтінді ерекшелеп алып командаларын орында 4. Ерекшелеп мәтінді қиып алу. 5.Компьютерлік программа WordPad редакторын іске қосып, алмасу буферіндегі мәтінді қою. 7..Дайын мәтінді файлға сақтап ал. Дескриптор: -Ғаламтордан ақпаратты іздей алады. -Ғаламторданфайлдарды ашу және көшіру, командаларын орындай алады. -Ғаламтордағы құжаттан ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру,қою командаларын орындайды. Өзін-өзі бағалау. |
АКТ Оқулық, Сыни тұрғысынан ойлау Дескриптор басбармақ арқылы бағалау |
|||||||||||||||||||||
|
Оқулық, АКТ Сыни тұрғысынан ойлау үлестірме қағаздар, интерактивті тақта. Дескриптор басбармақ арқылы бағалау Оқулық, АКТ Сыни тұрғысынан ойлау үлестірме қағаздар, интерактивті тақта. ДК Дескриптор басбармақ арқылы бағалау |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы «Сәйкестендіру» әдісі 5 мин Кері байланыс 3 мин Үйге тапсырма: 2 мин |
Сабақты қорытындылау. «Сәйкестендіру» А)Ақпаратты іздеу тақырыбы арқылы байланысты сөздерді сәйкестендіру:
Ә)Үштілділік қағидат жүзеге асыру: Іздеу – ........ – search Жүктеу – загрузить – ...... ....... – интернет- Internet Жауабы: Іздеу – поиск – search Жүктеу – загрузить – dowrland Ғаламтор – интернет- Internet Кері байланыс Бағдаршам арқылы: Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі. Оқушыларға қызыл, сары және жасыл түсті карточкалар беріледі. Жасыл- жарайсың; Сары- жақсы; Қызыл- талпындың Үйге тапсырма: кестеде берілген ақпараттарды оқи отырып, жауаптардың дұрыс нұсқасын анықтау.
|
АКТ слайд сұрақтар. басбармақарқылы бағалау Өзін-өзі бағалау Дәптермен жұмыс |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында саралап оқыта отырып, оқушылардың білімге деген құштарлығын және білімді қабылдау қарқынына негізделген тапсырмалар құрастырдым. Жоғары оқушылар«Елші» әдісімен оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады. Орта деңгейдегі оқушыларға қолдау беремін, мақтап, мадақтап отырамын.Қалыптастырылатын дағдылар: ойлау, шешiм қабылдау. Бұл «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісіарқылы берілген тапсырмада оқушылар тақырыпқа қатысты суреттерді танып идеялар мен ақпаратты түсіндіреді. Төмен оқушыларға топтық жұмыс. «Елшілер» әдісіарқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Оқулықтан оқып, топта айтып, тыңдап, ортақ пікірлерін постерге түсіру. Дайындалған постер бойынша идеяларын қорғап әр топқа барып, ерекше идеяларын айтып беру.Сыни ойлауға, шығармашыл және бiрлесiп ойлауға ынталандыруға бағытталған. Нақты сұрақтарды қойып, нақты жауап алуға бағыттаймын. |
Тапсырмалар беру арқылы, өзін-өзі реттеп бағалау, басбармақ бағалау беру. |
Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану. Осы сабақта қолданылатын кабинеттің қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты іздеу 3 cынып АКТ
Ақпаратты іздеу 3 cынып АКТ
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6 бөлім. Әлемнің барлығы Ғаламторда! (ортақ тақырып: «Танымал тұлғалар») |
Мектеп: №24 лицей |
||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні:Мұқаш Меруерт Қанатқызы |
|||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ақпаратты іздеу |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме |
3.1.2.1. компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін түсіндіру; 3.1.2.2. компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану; 3.2.1.3. құжаттағы ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою; 3.3.1.1. нақты сұрақтарға жауап табу үшін Ғаламторды қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін, Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын айтып беру. Оқушылардың басым бөлігі: Компьютерлік программаларды анықтау және Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын тану. Кейбір оқушылар:Ғаламтордан ақпаратты іздеп, файлдарды ашу және компьютерлік программаларға сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, Түсіну,Қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін атап өтіп,Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын есте сақтайды. Компьютерлік программаларды анықтайды және Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын сипаттайды. Ғаламтордан ақпаратты іздеп, файлдарды ашу және компьютерлік программаларға сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын орындайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Іздеу – поиск – search Жүктеу – загрузить – dowrland Ғаламтор – интернет- Internet |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандағы танымал тұлғаларды таныстыру, үштілділік қағидатын енгізу, адалдыққа, ұқыптылыққа, ұлтжандыққашығармашылыққа, өмір бойы білім алуға бағыттау.Сыныпта алған блімдерін сыныптан тыс жерде қолдану. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі, бейнелеу пәндерімен байланыстыру |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Графикалық редактор құралдары |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы «Адасқан әріптер» әдісі 3 мин «Фотосуреттерді сөйлету» әдісі 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:. «Адасқан әріптер » әдісі арқылы сөздерді құрастырады, бір-бірінің сөздерін оқиды, жағымды психологиялық орта қалыптастырады және топқа бөлінеді І топ: Ақпарат ІІ топ: Компьютер сөздері арқылы Үй тапсырмасын сұрау «Фотосуреттерді сөйлету» әдісі. «5 бөлім. Шығармашылық және компьютер» тарауы бойынша білімдерін жинақтау. Мына суретте
Қазақстанның бейнелеу өнері тарихындағы жарқын құбылысқа айналған, болашақ ұрпаққа негізін қалап кеткен атақты суретші кім танисыңдарма бейнелеу сабағында өттіңдер? Бұл суреттегі кім? Әбілхан Қастеевтің мына туындысында қандай түстер қолданды? Осы суретті салу үшін қандай бағдарламаны қолданамыз? Суретті Paint бағдарламасында салсақ қандай құралдар пайдаланар едік? Өткен бөлім бойынша алған білімдерін көрсетеді. Смайликтер арқылы мадақтау |
А4 парақ. Оқулық 3 сынып «Арман- ПВ;2018ж» , Смайликтер арқылы; мадақтау : http://alashainasy.kz/culture/ablhan-kasteevtn-tangajayyip-omr-foto-73391/ |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы «Елші» әдісі 7 минут Сергіту сәті 1 минут Жұптық жұмыс 7 минут Жеке жұмыс «БФЕ»әдісі 4 минут |
Ақпарат іздеу арқылы оқушыларға АКТ қосып ғаламтордан танымал тұлғалардың суреттерін көрсетемін. Тапсырма 1:Топтық жұмыс.: «Елші» әдісі Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін,Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын айтып беру. І топ: Ақпарат: Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін айтып беру. ІІ топ: Компьютер: Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын айтып беру Дескриптор: - Компьютерлік программалар қолданушының міндеттерін шешу үшін қажет екенін атап өтеді. - Ғаламтордан ақпаратты іздеу,файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командалардың қолданылуын есте сақтайды. Топтық бағалау басбармақ арқылы. «Ханшайым, айдаһар, Ханзада» сергіту сәті. Екі топты параллель бір – біріне қарама – қарсы тұрады. Топ мүшелеріне «Айдаһар», «Ханшайым», «Ханзада» сөздері беріледі. Топ мүшелері өздері топпен ойласып осы сөздердің біреуін таңдап, бір мезетте бір – бірлеріне көрсетеді. ОндаАйдаһар – Ханшайымды, Ханшайым – Ханзаданы, Ханзада – Айдаһардыжеңеді Тапсырма 2. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Компьютерлік программаларды анықтау және Ғаламтордан ақпаратты іздеу, файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын тану.
1 8
Дескриптор: Компьютерлік программаларды анықтайды; Ғаламтордан ақпаратты іздеу жүесімен, іздеуді сипаттайды.. Ғаламтордан файлдарды ашу және сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын сипаттайды Топтық бағалау басбармақ арқылы Тапсырма 3. Жеке жұмыс.«БФЕ (Барлық факторларды ескеру»әдісі Ғаламтордан ақпаратты іздеп, файлдарды ашу және компьютерлік программаларға сақтау, ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қою командаларын қолдану. Компьютермен орындау: 1.Интернетті қосулыма қараймыз. 2.Google іздеу жүйесін браузерде аш 3.Іздеу жолынан «Танымал тұлғалар»сілтемелерден біреуін таңдап файлды ашу мәтінді ерекшелеп алып командаларын орында 4. Ерекшелеп мәтінді қиып алу. 5.Компьютерлік программа WordPad редакторын іске қосып, алмасу буферіндегі мәтінді қою. 7..Дайын мәтінді файлға сақтап ал. Дескриптор: -Ғаламтордан ақпаратты іздей алады. -Ғаламторданфайлдарды ашу және көшіру, командаларын орындай алады. -Ғаламтордағы құжаттан ерекшеленген мәтінді қиып алу, көшіру,қою командаларын орындайды. Өзін-өзі бағалау. |
АКТ Оқулық, Сыни тұрғысынан ойлау Дескриптор басбармақ арқылы бағалау |
|||||||||||||||||||||
|
Оқулық, АКТ Сыни тұрғысынан ойлау үлестірме қағаздар, интерактивті тақта. Дескриптор басбармақ арқылы бағалау Оқулық, АКТ Сыни тұрғысынан ойлау үлестірме қағаздар, интерактивті тақта. ДК Дескриптор басбармақ арқылы бағалау |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы «Сәйкестендіру» әдісі 5 мин Кері байланыс 3 мин Үйге тапсырма: 2 мин |
Сабақты қорытындылау. «Сәйкестендіру» А)Ақпаратты іздеу тақырыбы арқылы байланысты сөздерді сәйкестендіру:
Ә)Үштілділік қағидат жүзеге асыру: Іздеу – ........ – search Жүктеу – загрузить – ...... ....... – интернет- Internet Жауабы: Іздеу – поиск – search Жүктеу – загрузить – dowrland Ғаламтор – интернет- Internet Кері байланыс Бағдаршам арқылы: Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тәсілі. Оқушыларға қызыл, сары және жасыл түсті карточкалар беріледі. Жасыл- жарайсың; Сары- жақсы; Қызыл- талпындың Үйге тапсырма: кестеде берілген ақпараттарды оқи отырып, жауаптардың дұрыс нұсқасын анықтау.
|
АКТ слайд сұрақтар. басбармақарқылы бағалау Өзін-өзі бағалау Дәптермен жұмыс |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында саралап оқыта отырып, оқушылардың білімге деген құштарлығын және білімді қабылдау қарқынына негізделген тапсырмалар құрастырдым. Жоғары оқушылар«Елші» әдісімен оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады. Орта деңгейдегі оқушыларға қолдау беремін, мақтап, мадақтап отырамын.Қалыптастырылатын дағдылар: ойлау, шешiм қабылдау. Бұл «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісіарқылы берілген тапсырмада оқушылар тақырыпқа қатысты суреттерді танып идеялар мен ақпаратты түсіндіреді. Төмен оқушыларға топтық жұмыс. «Елшілер» әдісіарқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Оқулықтан оқып, топта айтып, тыңдап, ортақ пікірлерін постерге түсіру. Дайындалған постер бойынша идеяларын қорғап әр топқа барып, ерекше идеяларын айтып беру.Сыни ойлауға, шығармашыл және бiрлесiп ойлауға ынталандыруға бағытталған. Нақты сұрақтарды қойып, нақты жауап алуға бағыттаймын. |
Тапсырмалар беру арқылы, өзін-өзі реттеп бағалау, басбармақ бағалау беру. |
Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану. Осы сабақта қолданылатын кабинеттің қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















