Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:: 7.1A – Ақпаратты өлшеу және компьютерлік жады | Мектеп: НИШ ФМН УральскМұғалімнің аты-жөні: Зеленов Б.А. |
Күні: |
|
Сыныбы: 7 | Қатысушылар саны: |
|
Сабақ тақырыбы | Ақпаратты өлшеу бірліктері |
Сабақ түрі | Жаңа сабақ |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқаларына ауыстыруды жүргізу |
Бағалау критерийлері | БілуТүсіну Әртүрлі ақпарат өлшемдерін салыстырады.Қолдану2.Мәтіннің ақпарат көлемін анықтай алады.3.Бір өлшем бірліктен екіншісіне аустыра алады.АнализСинтезБағалау
|
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар айта алады …Өз жұмыстарын бағалау (айту дағдылары)
Пәнге тән лексика және терминология :бит, байт, килобайт, мегабайт, гигабайт, терабайт, ақпарат көлемі, екілік код
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: Ақпарат көлемі… килобайт немесе…мегабайтқа тең…деген қорытынды шығарамыз |
Құндылықтарға баулу | Ынтымақтастық – тапсырмалар орындау барысында.Сыйластық – жұптық, топтық жұмыстарда. |
Пәнаралық байланыстар | Математика, физика – СИ жүйесі, кило,мега, гига, тера қосымшалары. |
Алдын ала білім
| Оқушылар ақпарат түрлерін біледі.
|
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар |
Сабақ басы10 мин | 1Ұйымдастыру бөлімі.
|
Презентация
Презентация, Блокнот, компьютер
Презентация |
Сабақ ортасы1 мин
4 мин
2 мин
5 мин
5 мин
8 мин
7 мин
|
|
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация
|
Сабақ соңы3 мин | 10. Сабақты қорытындылау және рефлексия.Оқушыларға қойылатын сұрақтар:Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз.Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз.11.Үй тапсырмасы. Келесі сілтемедегі тапсырманы орындаңыз:http://school497.ru/download/u/02/les7/zadan.htmlЕсепті шешу:Компьютерде жазылған ақпарат көлемі 3,5 кб тең. Бұл мәтін қанша символдан тұрады? | Тақта«Рефлексия»
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетт оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Қиын тапсырмалар арқылы | Практикалық тапсырмалар арқылы және тапсырмалар арқылы. | Қауіпсіздік техникасы |
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |