Қысқа мерзімді жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпаратты өлшеу және компьютер жадысы |
Мектеп:Үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған мамандандырылған сыныптары бар «Мұрагер» мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Битенова Айнагуль |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпараттың өлшем бірліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.1-ақпараттың өлшем бірліктерін атап өту 7.2.1.2- ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқа өлшем бірліктеріне ауыстыруды жүзеге асыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ақпараттың өлшем бірліктерін атап, өлшем бірліктерді бірінен-біріне ауыстырады. Оқушылардың басым бөлігі: Өлшем бірліктер арасындағы байланысты талдайды, ақпараттың көлемін анықтайды. Оқушылардың кейбіреуі: Компьютерде ақпараттың өлшем бірліктеріне талдау жасай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Ақпараттың өлшем бірліктерін атайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттарды анықтаңыз Ақпаратты өлшеу бірліктерін түгендейді, ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқа өлшем бірліктеріне ауыстыруды түсіндіреді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Ақпарат, Хабардың ақпараттық көлемі, Ақпаратты өткізу жылдамдығы, Символ, Бит, Байт, Кбайт, Мбайт, Гбайт, Пбайт, Эбайт, бод. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Ақпараттың өлшем бірліктері ... Ақпарат саны ... Бит – бұл ... 1 бод = |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық – тапсырмалар орындау барысында сыни ойлау дағдысы қалыптасады. Қарым-қатынас жасау, жауапкершілілік – жұптық, топтық жұмыстарда. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, физика, кило,мега, гига, тера қосымшалары, ағылшын тілі, орыс тілі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
5.2.1.1 әртүрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
1 Ұйымдастыру бөлімі.
|
Презентация
Оқушылар өлшем бірлікті білу арқылы ойын жаңғыртады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
|
Оқушылар арасында диалог орнайды, сонымен қатар белсенді оқу жүреді
Қалыптастырушы бағалауға арналған әдістемелік ұсыныстар Информатика 7 сынып(4 бет)
Қалыптастырушы бағалауға арналған әдістемелік ұсыныстар Информатика 7 сынып(5 бет)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Пошта» әдісі. Оқушылар өздеріне сабақтың ұнаған, ұнамаған және қиын тұстарын стейкерге жазу арқылы пошта жәшігіне жабыстырады.
Үйге тапсырма: «Информатика 7. Жалпы білім беретін мектептің сыныбына арналған оқулық». Оқулықтағы 3-тапсырманы орындап келу. |
Стейкерлер арқылы
http://expert.atamura.kz/kz/books/207#page/
Оқулық Информатика 7 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпараттың өлшем бірліктері
Ақпараттың өлшем бірліктері
Қысқа мерзімді жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Ақпаратты өлшеу және компьютер жадысы |
Мектеп:Үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған мамандандырылған сыныптары бар «Мұрагер» мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Битенова Айнагуль |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақпараттың өлшем бірліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.1-ақпараттың өлшем бірліктерін атап өту 7.2.1.2- ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқа өлшем бірліктеріне ауыстыруды жүзеге асыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ақпараттың өлшем бірліктерін атап, өлшем бірліктерді бірінен-біріне ауыстырады. Оқушылардың басым бөлігі: Өлшем бірліктер арасындағы байланысты талдайды, ақпараттың көлемін анықтайды. Оқушылардың кейбіреуі: Компьютерде ақпараттың өлшем бірліктеріне талдау жасай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Ақпараттың өлшем бірліктерін атайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттарды анықтаңыз Ақпаратты өлшеу бірліктерін түгендейді, ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқа өлшем бірліктеріне ауыстыруды түсіндіреді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Ақпарат, Хабардың ақпараттық көлемі, Ақпаратты өткізу жылдамдығы, Символ, Бит, Байт, Кбайт, Мбайт, Гбайт, Пбайт, Эбайт, бод. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер Ақпараттың өлшем бірліктері ... Ақпарат саны ... Бит – бұл ... 1 бод = |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық – тапсырмалар орындау барысында сыни ойлау дағдысы қалыптасады. Қарым-қатынас жасау, жауапкершілілік – жұптық, топтық жұмыстарда. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, физика, кило,мега, гига, тера қосымшалары, ағылшын тілі, орыс тілі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
5.2.1.1 әртүрлі формада ақпаратты атап шығу және көрсету
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
1 Ұйымдастыру бөлімі.
|
Презентация
Оқушылар өлшем бірлікті білу арқылы ойын жаңғыртады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
|
Оқушылар арасында диалог орнайды, сонымен қатар белсенді оқу жүреді
Қалыптастырушы бағалауға арналған әдістемелік ұсыныстар Информатика 7 сынып(4 бет)
Қалыптастырушы бағалауға арналған әдістемелік ұсыныстар Информатика 7 сынып(5 бет)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Пошта» әдісі. Оқушылар өздеріне сабақтың ұнаған, ұнамаған және қиын тұстарын стейкерге жазу арқылы пошта жәшігіне жабыстырады.
Үйге тапсырма: «Информатика 7. Жалпы білім беретін мектептің сыныбына арналған оқулық». Оқулықтағы 3-тапсырманы орындап келу. |
Стейкерлер арқылы
http://expert.atamura.kz/kz/books/207#page/
Оқулық Информатика 7 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















