|
Пән: математика Қысқа мерзімді жоспар бөлімі Ортақ тақырып:Тағам және сусындар Бөлімі:Күнделікті өмірдегі есептеулер Бөлімше:Шамалар және олардың өлшеубірліктері |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақша теңге |
|
|
Ортақ тақырып |
Тағам және сусын |
|
|
Оқу мақсаты |
1тг 2 тг 5 тг 10тг 20 тг монеталармен әртүрлі амалдар орындайды |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 1 тг 2тг 5 тг 10 тг 20 тг монеталарды таниды Көпшілігі: Алған білімді оқушылар өмірде қолданады Кейбір оқушылар: амалдарды орындайды |
|
|
Бағалау критерийлері |
1 тг 2 тг 5тг 10 тг 20 тг монеталарды таниды Амалдарды орындайды |
|
|
Тілдік мақсат |
Ақша Теңге Монета |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|
|
Бастапқы білім |
Математикалық наурыз |
|
|
Ойлау деңгейі: |
Түсіну Қолдану |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы: 10 минут 7 минут 5 минут Кері байланыс |
Психалогиялық тренинг Бір дегенде тұрамыз Екі,үш қолымызды соғамыз Бұрыламыз оңға бір Бұрыламыз солға бір Бір отырып бір тұрып Біз жүгіріп аламыз Бес дегенде асықпай Орнымызды табамыз Топқа бөлу: монетамен топқа бөлу. Балалар сендер жемістерді жақсы көресіңдерма? Қандай жемістерді жақсы көреміз? Сусындарды жақсы көремізбе,қандай? Сусындарды жақсы көресіңдер? Оларды біз қайдан аламыз? Дүкеннен сатып алу үшін не керек? Ақша керек олай болса мына жерден ақша түрлерін таңдап топқа бөлінеиік -1 топ Ақша -2 топ Монета -3 топ Теңге Ішінде теңге монеталары (1 тг 2 тг 5 тг 10 тг 20тг) Барсөмкені алып монеталар дыбыс шығаратындай етіп сөмкені қозғап қағыңыз.Оқушылардан сөмкенің ішінде не бар екенін сұраңыз.Олардың жауаптарын тыңдаңыз.Ақшаның не үшін керегі туралы әр оқушының пікірін тыңдап әңгіме жүргізіңіз.Олардың тиынды танитынын (танымайтынын) және олармен не істеуге болатынын сұраңыз.(Жауаптарын тыңдаңыз)
Қалыптастырушы бағалау:Қар кесектері әдісі Сөмкенің ішінде не бар екен? Монета бізге неүшін керкек? Адамдар ақшаны кайдан алады? Дескриптор -Балалар монетаны таниды -Ақшаның не үшін керек екенін біледі
2-тапсырма: Сандарды жинайық Берілген соманы5 тг 1 тг 10 тг 20 тг 50 тг теңгелік монеталарды қолданып әр түрлі тәсілмен жинатқызамын 21 тг 15 тг 30 тг 50 тт Қалыптастырушы бағалау Сандарды жинап ватцапқа жіберу Дескриптор
-Берілген соманы әртүрлі тәсілмен жинай алады -нәтижесін ватцапқа жібереді
3-тапсырма «Не қанша тұрады» 200 теңгеге дүкеннен қажетті заттарды үнемдеп отырып сатып ал және сатылған заттардың кестесін құр
Қалыптастырушы бағалау Ойлан жұптас бөліс Жасаған жұмыстарын жұптарымен бірге тексереді Дескриптор - Дүкеннен қажетті заттарды сатып алады -Ол заттарга қанша монета жұмсағанын айтып береді -Құнын біледі -Үнемдей біледі
«Теңге ағашы» Қолдарындағы теңгелерді пайдаланып ағашқа жапсыру Ақша-түсінген жоқпын Теңге-толық түсіне алмадым Монета-бәрін жақсы түсіндім |
Видео ролик
|
|
Саралау 1-тапсырма Барлық оқушылар Монетаны таниды Көптеген оқушылар Моната түрлерін айтады Кейбір оқушылар Күнделікті өмірде пайдаланады |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Өз бетінше жұмыстар беру Топтық, жұптық тапсырмалар |
|
|
2-тапсырма Барлық оқушылар Монета түрлерін ажыратады Көптеген оқушылар Монетаны жинайды Кейбір оқушылар Монетаны |
Өзін-өзі бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау |
|
|
3-тапсырма Барлықоқушылар Дүкеннен заттарды сатып алады Көптеген оқушылар Ақшаны дұрыс есептейді Кейбір оқушылар Ақшаны үнемдейді |
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақша теңге
Ақша теңге
|
Пән: математика Қысқа мерзімді жоспар бөлімі Ортақ тақырып:Тағам және сусындар Бөлімі:Күнделікті өмірдегі есептеулер Бөлімше:Шамалар және олардың өлшеубірліктері |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақша теңге |
|
|
Ортақ тақырып |
Тағам және сусын |
|
|
Оқу мақсаты |
1тг 2 тг 5 тг 10тг 20 тг монеталармен әртүрлі амалдар орындайды |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 1 тг 2тг 5 тг 10 тг 20 тг монеталарды таниды Көпшілігі: Алған білімді оқушылар өмірде қолданады Кейбір оқушылар: амалдарды орындайды |
|
|
Бағалау критерийлері |
1 тг 2 тг 5тг 10 тг 20 тг монеталарды таниды Амалдарды орындайды |
|
|
Тілдік мақсат |
Ақша Теңге Монета |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|
|
Бастапқы білім |
Математикалық наурыз |
|
|
Ойлау деңгейі: |
Түсіну Қолдану |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы: 10 минут 7 минут 5 минут Кері байланыс |
Психалогиялық тренинг Бір дегенде тұрамыз Екі,үш қолымызды соғамыз Бұрыламыз оңға бір Бұрыламыз солға бір Бір отырып бір тұрып Біз жүгіріп аламыз Бес дегенде асықпай Орнымызды табамыз Топқа бөлу: монетамен топқа бөлу. Балалар сендер жемістерді жақсы көресіңдерма? Қандай жемістерді жақсы көреміз? Сусындарды жақсы көремізбе,қандай? Сусындарды жақсы көресіңдер? Оларды біз қайдан аламыз? Дүкеннен сатып алу үшін не керек? Ақша керек олай болса мына жерден ақша түрлерін таңдап топқа бөлінеиік -1 топ Ақша -2 топ Монета -3 топ Теңге Ішінде теңге монеталары (1 тг 2 тг 5 тг 10 тг 20тг) Барсөмкені алып монеталар дыбыс шығаратындай етіп сөмкені қозғап қағыңыз.Оқушылардан сөмкенің ішінде не бар екенін сұраңыз.Олардың жауаптарын тыңдаңыз.Ақшаның не үшін керегі туралы әр оқушының пікірін тыңдап әңгіме жүргізіңіз.Олардың тиынды танитынын (танымайтынын) және олармен не істеуге болатынын сұраңыз.(Жауаптарын тыңдаңыз)
Қалыптастырушы бағалау:Қар кесектері әдісі Сөмкенің ішінде не бар екен? Монета бізге неүшін керкек? Адамдар ақшаны кайдан алады? Дескриптор -Балалар монетаны таниды -Ақшаның не үшін керек екенін біледі
2-тапсырма: Сандарды жинайық Берілген соманы5 тг 1 тг 10 тг 20 тг 50 тг теңгелік монеталарды қолданып әр түрлі тәсілмен жинатқызамын 21 тг 15 тг 30 тг 50 тт Қалыптастырушы бағалау Сандарды жинап ватцапқа жіберу Дескриптор
-Берілген соманы әртүрлі тәсілмен жинай алады -нәтижесін ватцапқа жібереді
3-тапсырма «Не қанша тұрады» 200 теңгеге дүкеннен қажетті заттарды үнемдеп отырып сатып ал және сатылған заттардың кестесін құр
Қалыптастырушы бағалау Ойлан жұптас бөліс Жасаған жұмыстарын жұптарымен бірге тексереді Дескриптор - Дүкеннен қажетті заттарды сатып алады -Ол заттарга қанша монета жұмсағанын айтып береді -Құнын біледі -Үнемдей біледі
«Теңге ағашы» Қолдарындағы теңгелерді пайдаланып ағашқа жапсыру Ақша-түсінген жоқпын Теңге-толық түсіне алмадым Монета-бәрін жақсы түсіндім |
Видео ролик
|
|
Саралау 1-тапсырма Барлық оқушылар Монетаны таниды Көптеген оқушылар Моната түрлерін айтады Кейбір оқушылар Күнделікті өмірде пайдаланады |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Өз бетінше жұмыстар беру Топтық, жұптық тапсырмалар |
|
|
2-тапсырма Барлық оқушылар Монета түрлерін ажыратады Көптеген оқушылар Монетаны жинайды Кейбір оқушылар Монетаны |
Өзін-өзі бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағалау |
|
|
3-тапсырма Барлықоқушылар Дүкеннен заттарды сатып алады Көптеген оқушылар Ақшаны дұрыс есептейді Кейбір оқушылар Ақшаны үнемдейді |
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















