Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене
жаттығуларын орындау кезінде тиісінше жауап қайтарып, қиындықтар
мен тәуекелдерді қалай еңсеру керек екендігін түсінеді және
көрсетеді
3.3.1.1 - дене жаттығуларының, сауықтыру пайдасы
денсаулықты нығайтуға ықпал ететін көрсете білу және
түсіну
|
Басы
|
Сәлемдесу.Сапқа отырғызу. сабақ барысын
түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп
ережелері.жүру ,
Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек
екенімізді айта аласын ба?
орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол
жағына қарай .
1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде
өкшемен жүру.
2. Жеңіл жүгіріске көшу .
3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол
алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап
жүгіру екі қол белде
5 .Жылдамдыққа жүгіру
6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру,
демді қалпына келтіру.
Ж.Д.Ж. орнында
|
Оқушы өз жұбын табады
Сұрақ жауап орындайды
|
Қол шапалақ
|
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті
маркерлер
|
Ортасы
|
Қауіпсіздіктехникасы
Қозғалыс ойындар
Топ арасындағы
жарысқа топтарды ортаға
шақырайық. Көңілді әуенмен
балалар ортаға шығады.
Жалпы ойынға 12 бала қатысады.
Балалар екі топқа бөлінді: «Жігер» тобы және
«Қыран» тобы.
«Жігер» тобының
қатысушылары:
|
«Қыран» тобының
қатысушылары:
|
|
|
Қимылды ойын: «Ақсерек пен
көксерек».
Ойын шарты:
екі топ бір-бірінен алысырақ шамамен 15 қадам
жерде қол ұстасып тұрады. Бірінші топтың балалары екінші топқа
ақсерек-ау, ақ серек, бізден сізге кім керек? деп айтады.
Сол кезде қарама-қарсы
тұрған топ басшысы өздеріне керекті қарсыластарының арасынан
біреуінің атын атайды.Ақсерек-ау, ақ серек, сізден бізге Марат
керек. Аты аталған ойыншы, бар пәрменімен жүгіріп қол ұстасып қатар
тұрған қарсы топтың екі ойыншысының ұстасып тұрған қолын үзіп өте
шығуға әрекет етеді. Ал қарсылыстары қолдарын мықты ұстап,
үздірмеуге тырысады. Егер жүгіріп келген адам қарсыластарының
қолдарын үзіп кетсе сол топтан, басшысынан басқа бір ойыншыны
өзімен бірге алып кетеді. Қол ұстасып тұрған қатарды үзіп өте алмай
қалса, онда сол топта өзі қалып
қояды.
Дескриптор:
ҚБ: бірін-бірі бағалау,
бақылау
- Жарайсындар балалар.
- Ал, енді
бүгінгі ойындарымыздың түрлерімен таныстырып
өтейін.
1. «Боулинг»
ойыны.
Ойын
шарты:бірінші екі
топтың басшылары текшелерді доппен жерге домалатып ұрады, келесі
топ мүшесі жалғастырады. Қанша текшелерді құлатқаны есепке
алынады.
2. «Үйрек
жүріс» ойыны.
Ойын
шарты:әр топтын
балалары жерге отырып, бір-бірінің иықтарынан ұстап, үйрек
жүрісімен кедергілерден өтіп, мәре сызығына жетуі
тиіс.
|
Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап
береді,
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты
қаншалықты игергендерін көрсетеді
ойынның ережесін
біледі;
«ақсерек» мен «көксере
командасын түсінеді;
қорғаныстағы әдіс-тәсілдерді құрады және оны
ойында қолданады
|
Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша
мадақтау
|
Доптар (түрлі мөлшерлі). Нысана ретінде түрлі
қайта өңделе алатын заттар қолданыла алады: пластикалық саптаяқ /
шөлмектер, картон туба / жәшіктер.
|
Сабақтың соңы
|
Қалыптастырушы
бағалау. «Социаграмма» әдісі:
Тапсырма:
оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын
шәкіл тұсына белгілейді.
Кері байланыс
Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау
үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін
толтырады.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|