|
Бөлім: |
Абайды оқы, таңырқа! |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ғылым таппай мақтанба» өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|
Сабақ мақсаты |
- әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді; - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды. |
Сабақтың барысы:

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Құнанбайұлы.«Ғылым таппай мақтанба» өлеңі. ҚМЖ. Сабақ жоспары. 6-сынып
А.Құнанбайұлы.«Ғылым таппай мақтанба» өлеңі. ҚМЖ. Сабақ жоспары. 6-сынып
|
Бөлім: |
Абайды оқы, таңырқа! |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ғылым таппай мақтанба» өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|
Сабақ мақсаты |
- әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді; - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психол-қ ахуал қалыптастыру
Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. Үй тапсырмасын сұрау Ойқозғау |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Қызығушылықты ояту
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер. Сұрақтар: Балалар, адам бойында қандай қасиеттер болады? - Ендеше, адам бойынан табылатын 5 жақсы, 5 жаман қасиеттерді атай қойыңдаршы. Топқa бөлу Aқылды, қaйpaтты, жүpeктi бeйнeлeйтiн cуpeттepмeн 3 топқa бөлiнeдi: «Талап», «Еңбек», «Ғылым»
|
Т
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма. Сынып |
Мәтін мазмұнын жан-жақты талдау. 1- тапсырма Сұрақ- жауап
Сөздікпен жұмысы: Нәфрәтлі - жиіркенішті. Ғибрәтлі – үлгілі,өнегелі. |
Дескриптор 1 Сұрақтарға дұрыс жауап береді 2.Өз ойын еркін жеткізе алады |
|||
|
Сабақтың ортасы . |
Берілетін тапсырмалар: 2- тапсырма Топтық жұмыс 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Графикалық органайзермен жұмыс. |
1-топ. Қайғы жеу, мал шашу, ұқсап бағы, жанбай жатып сөну тіркестерінің синонимдерін тауып, олардың өлеңде қандай қызмет атқарып тұрғанын табыңдар. 2-топ. Ұстаз көмегімен адам, кісі, пенде, жарты адам, есті адам, толық адам, кемел адам ұғымдарының мағынасын ашамыз. 3-топ. Адам, кісі, пенде сөздерін пайдаланып, адамның қасиеттерін біллдіретін сөз тіркестерін тауып, олардың мағынасын ашайық. Мысалы: адамгершілік, кісілік.
Дескриптор:
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Өлең эпизодтарымен жұмыс |
Өлең үзінділерін түсініп оқып, қара сөзбен жазыңдар, ең маңызды мәселесін анықтаңдар.
Дескриптор:
|
Теңгелер арқылы бағалау |
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Венн-диаграмма |
Өлеңнен үзінді жаттау. 5-6 шумақ |
|
|
||
|
Рефлексия |
«Бес саусақ» |
Балалар қағазға өздерінің қолының контурын сызып шығып, әр саусағына сабақ бойынша алған әсерлерін жазады
|
|
|

шағым қалдыра аласыз
иімділігі:














