|
САБАҚ: 1-бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын дамыту |
Мектеп: Үстірт орта мектебі КММ |
|
|
Күні: 19,24,25.09.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сағынов С |
|
|
СЫНЫП: 6 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Әр түрлі снарядтарды лақтыру |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.1.2.2. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра білу және орындай алу 6.3.5.5 Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана білу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра біледі және орындай алады. Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана біледі |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын, серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды; |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: 150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын, өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтайды. |
|
|
Жетістік критерилері |
Кіші допты лақтыру кезінде комбинацияларын, реттілікпен орындайды, тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды көрсетеді |
|
Тілдік мақсаттар |
Кіші допты лақтыру -метание малого мяча –throwing a small ball Жаттығу – упражнениe – exercise ептілік-ловкость -adroitness |
|
Пән аралық байланыс |
Ағылшын тілі, орыс тілі, биология |
|
Алдыңғы сабақта меңгерілген білім |
Қауіпсіздік техникасы. Әр түрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгеріс |
|
Дескрипторлар |
− Көлденең нысанаға (бір қолмен) лақтырады; − дәлдікке кіші допты лақтырады; − серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды; − серіктесімен имитациялық «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды; − өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтайды. |
|
Жоспар |
|
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Уақыты |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
15-минут |
Сапқа тұрғызу, сәлемдес (түгендеу,сабаққа дайындығын тексерку) сабақтың тақырыбын мен мақсаттарын таныстыру, жүру және жүгіру жаттығулары. ЖДЖ |
Спорт алаңы, ысқырық |
|
Сабақтың ортасы |
20-минут |
Жеңіл атлетика сабағында техникалық қауіпсіздігін қайталау. 150 г кіші допты лақтыру әдісін орындау Бір орында тұрып доп лақтырудың, бес қадамнан екпін алып келіп лақтырудың техникаларын қайталап, орындау техникаларын көрсету • дәлдікке кіші допты лақтырыңыз; • серіктесіңізбен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасаңыз; • серіктесіңізбен имитациялық «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасаңыз; • кіші допты төменнен жоғары ала лақтыру.
|
150 гр кіші доп |
|
Сабақтың соңы |
5-минут |
Оқушылырға қойылатын сұрақтар: -Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу. Оқушылырға қойылатын сұрақтар:
қажет ? Бағалау –бағдаршам тәсілі. |
Бағдаршам тәсілі |
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|
Дифференциалды оқыту Барлық оқушылар 150 гр кіші допты лактыру ережесін біледі және орындай алады. Оқушылардың көпшілігі серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды 150 гр допты лақтыру фазаларын орындайды. Кейбір оқушылар өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтай алады.. |
Бағалау –бағдаршам тәсілі. Жасыл түс-өте жақсы Сары түс-жақсы Қызыл түс- орташа |
Пəнаралық байланыс – ағылшын тілі, орыс тілі, биология Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау жеңіл атлетика сабағындағы қауіпсіздік ережесін қайталау |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Оқушыларға қойылатын сұрақтар: - Бүгінгі сабақтан нені білдін, нені үйрендің ? -Қандай дескрипторды орындай алмадың? |
|
|
Қорытынды бағалау Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1: 2: Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әр түрлі снарядтарды лақтыру
Әр түрлі снарядтарды лақтыру
|
САБАҚ: 1-бөлім Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын дамыту |
Мектеп: Үстірт орта мектебі КММ |
|
|
Күні: 19,24,25.09.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сағынов С |
|
|
СЫНЫП: 6 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы |
Әр түрлі снарядтарды лақтыру |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.1.2.2. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра білу және орындай алу 6.3.5.5 Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана білу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра біледі және орындай алады. Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана біледі |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын, серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды; |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: 150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын, өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтайды. |
|
|
Жетістік критерилері |
Кіші допты лақтыру кезінде комбинацияларын, реттілікпен орындайды, тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды көрсетеді |
|
Тілдік мақсаттар |
Кіші допты лақтыру -метание малого мяча –throwing a small ball Жаттығу – упражнениe – exercise ептілік-ловкость -adroitness |
|
Пән аралық байланыс |
Ағылшын тілі, орыс тілі, биология |
|
Алдыңғы сабақта меңгерілген білім |
Қауіпсіздік техникасы. Әр түрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгеріс |
|
Дескрипторлар |
− Көлденең нысанаға (бір қолмен) лақтырады; − дәлдікке кіші допты лақтырады; − серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды; − серіктесімен имитациялық «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды; − өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтайды. |
|
Жоспар |
|
САБАҚ БАРЫСЫ
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Уақыты |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
15-минут |
Сапқа тұрғызу, сәлемдес (түгендеу,сабаққа дайындығын тексерку) сабақтың тақырыбын мен мақсаттарын таныстыру, жүру және жүгіру жаттығулары. ЖДЖ |
Спорт алаңы, ысқырық |
|
Сабақтың ортасы |
20-минут |
Жеңіл атлетика сабағында техникалық қауіпсіздігін қайталау. 150 г кіші допты лақтыру әдісін орындау Бір орында тұрып доп лақтырудың, бес қадамнан екпін алып келіп лақтырудың техникаларын қайталап, орындау техникаларын көрсету • дәлдікке кіші допты лақтырыңыз; • серіктесіңізбен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасаңыз; • серіктесіңізбен имитациялық «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасаңыз; • кіші допты төменнен жоғары ала лақтыру.
|
150 гр кіші доп |
|
Сабақтың соңы |
5-минут |
Оқушылырға қойылатын сұрақтар: -Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу. Оқушылырға қойылатын сұрақтар:
қажет ? Бағалау –бағдаршам тәсілі. |
Бағдаршам тәсілі |
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
|
Дифференциалды оқыту Барлық оқушылар 150 гр кіші допты лактыру ережесін біледі және орындай алады. Оқушылардың көпшілігі серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды 150 гр допты лақтыру фазаларын орындайды. Кейбір оқушылар өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтай алады.. |
Бағалау –бағдаршам тәсілі. Жасыл түс-өте жақсы Сары түс-жақсы Қызыл түс- орташа |
Пəнаралық байланыс – ағылшын тілі, орыс тілі, биология Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау жеңіл атлетика сабағындағы қауіпсіздік ережесін қайталау |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Оқушыларға қойылатын сұрақтар: - Бүгінгі сабақтан нені білдін, нені үйрендің ? -Қандай дескрипторды орындай алмадың? |
|
|
Қорытынды бағалау Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1: 2: Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз















