Бекітемін: ..............................
Күні: 08.10
Пәне аты: Ана тілі
Пән мұғалімі: Қаржаубай Клара
Сабақтың тақырыбы: Ара мен Шыбын. О.Әубәкіров
Сабақтың мақсаты: Мысалдың мазмұнына сүйеніп, негізгі ойды анықтау.
Сабақтың нәтижесі: Мысалдың мазмұнына сүйеніп, негізгі ойды анықтайды.
Құрал – жабдықтар: плакат, маркер, стикер.
Көрнекіліктер: интерактивті тақта.
Әдісі: топтық, жұптық жұмыстар, «Бес жолды өлең», «Кім ақын», миға шабуыл.
Пайдаланылған әдебиеттер: Ана тілі оқулығы, Ана тілін оқыту әдістемесі, МАН интернет
Сабақтың жоспары:
|
№ |
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалім іс – әрекеті |
Оқушы іс – әрекеті |
|
І |
Кіріспе |
2 мин |
1.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, сабақ дайындау. «Жүректен жүрекке» көңіл – күйді көтеру Сабақ барысына сәттілік тілеу |
Оқушылар оқу – құралдарын сабаққа дайындайды. Оқушылар шеңбер бойынша бір – біріне жақсы тілектер тілейді. |
|
2 мин |
Үлестірмелі сурет арқылы топқа бөлу |
Оқушылар 2 топқа бөлініп орындарына отырады. |
||
|
5 мин |
Үй тапсырмасы. Аққу, Шортан, Һәм Шаян мысалын сахналау. Ролдік ойын |
Оқушылар кейіпкерлердің қимыл әрекеттерін салып мысалды сахналады. |
||
|
|
|
1 мин |
Шапалақтау |
Топтық бағалау |
|
ІІ |
Тұсаукесер |
3 мин |
Жаңа сабақты бастамас бұрын қонақ күту туралы 1 минуттық видео көрсетіледі. Әр топ көрген видеосы туралы ойларын, пікірлерін ортаға салуды тапсырамын. |
Оқушылар өз ойларын, пікірлерін ортаға салады. |
|
ІІІ |
Негізгі бөлім |
25 мин |
1.Мәтінді екі бөлікке бөліп, ақ параққа жазып екі топқа таратам. Мәтінді оқиды, жұпта, топта талқылау. Постер қорғау |
Әр топ берілген тапсырма бойынша постер қорғайды, басқа топ оны бағалайды. |
|
|
|
1 мин |
«Сэндвич» |
Топтық бағалау |
|
|
|
|
2.Сыни сұрақтар
ә) «Қонақжай» дегенді қалай түсінесің? б) Қонақтың қандай түрлері бар? |
«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау. |
|
|
3. Сергіту сәті Оқушыларды билету |
Оқушылар билейді. |
||
|
|
4.Мысалды толық оқытамын.Өлең бойынша ұқсас табу. «Кім ақын?» Келді араға................(шыбын) Жиып жатқан............(шырын) Шақырады шыбын қонаққа Ара келсе..................(кешігіп) Жатып капты...........(шешініп) |
«Шапалақтау» әдісімен бағалау |
||
|
ІV |
Қорытындылау Үй тапсырмасы Бағалау |
6 мин |
« Бес жолды» құрастыру.
Кестемен жұмыс және мазмұндап келу.
|
Әр оқушы өз бетінші құрастырады, жұпта бағалайды. Екі жұлдыз, бір ұсыныс.Бүгінгі сабақ бойынша алған әсерлерін стикерге жазу |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ара мен Шыбын. О.Әубәкіров
Ара мен Шыбын. О.Әубәкіров
Бекітемін: ..............................
Күні: 08.10
Пәне аты: Ана тілі
Пән мұғалімі: Қаржаубай Клара
Сабақтың тақырыбы: Ара мен Шыбын. О.Әубәкіров
Сабақтың мақсаты: Мысалдың мазмұнына сүйеніп, негізгі ойды анықтау.
Сабақтың нәтижесі: Мысалдың мазмұнына сүйеніп, негізгі ойды анықтайды.
Құрал – жабдықтар: плакат, маркер, стикер.
Көрнекіліктер: интерактивті тақта.
Әдісі: топтық, жұптық жұмыстар, «Бес жолды өлең», «Кім ақын», миға шабуыл.
Пайдаланылған әдебиеттер: Ана тілі оқулығы, Ана тілін оқыту әдістемесі, МАН интернет
Сабақтың жоспары:
|
№ |
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалім іс – әрекеті |
Оқушы іс – әрекеті |
|
І |
Кіріспе |
2 мин |
1.Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, сабақ дайындау. «Жүректен жүрекке» көңіл – күйді көтеру Сабақ барысына сәттілік тілеу |
Оқушылар оқу – құралдарын сабаққа дайындайды. Оқушылар шеңбер бойынша бір – біріне жақсы тілектер тілейді. |
|
2 мин |
Үлестірмелі сурет арқылы топқа бөлу |
Оқушылар 2 топқа бөлініп орындарына отырады. |
||
|
5 мин |
Үй тапсырмасы. Аққу, Шортан, Һәм Шаян мысалын сахналау. Ролдік ойын |
Оқушылар кейіпкерлердің қимыл әрекеттерін салып мысалды сахналады. |
||
|
|
|
1 мин |
Шапалақтау |
Топтық бағалау |
|
ІІ |
Тұсаукесер |
3 мин |
Жаңа сабақты бастамас бұрын қонақ күту туралы 1 минуттық видео көрсетіледі. Әр топ көрген видеосы туралы ойларын, пікірлерін ортаға салуды тапсырамын. |
Оқушылар өз ойларын, пікірлерін ортаға салады. |
|
ІІІ |
Негізгі бөлім |
25 мин |
1.Мәтінді екі бөлікке бөліп, ақ параққа жазып екі топқа таратам. Мәтінді оқиды, жұпта, топта талқылау. Постер қорғау |
Әр топ берілген тапсырма бойынша постер қорғайды, басқа топ оны бағалайды. |
|
|
|
1 мин |
«Сэндвич» |
Топтық бағалау |
|
|
|
|
2.Сыни сұрақтар
ә) «Қонақжай» дегенді қалай түсінесің? б) Қонақтың қандай түрлері бар? |
«Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау. |
|
|
3. Сергіту сәті Оқушыларды билету |
Оқушылар билейді. |
||
|
|
4.Мысалды толық оқытамын.Өлең бойынша ұқсас табу. «Кім ақын?» Келді араға................(шыбын) Жиып жатқан............(шырын) Шақырады шыбын қонаққа Ара келсе..................(кешігіп) Жатып капты...........(шешініп) |
«Шапалақтау» әдісімен бағалау |
||
|
ІV |
Қорытындылау Үй тапсырмасы Бағалау |
6 мин |
« Бес жолды» құрастыру.
Кестемен жұмыс және мазмұндап келу.
|
Әр оқушы өз бетінші құрастырады, жұпта бағалайды. Екі жұлдыз, бір ұсыныс.Бүгінгі сабақ бойынша алған әсерлерін стикерге жазу |
шағым қалдыра аласыз













