|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: № 54 орта мектеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өмірәсілова Гүлзат Елқондықызы |
|
|
Күні: |
18.11.2024ж |
|
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал саннан жай бөлшекті азайту ережесімен танысу; Алған білімін есептер шығаруда қолдану |
|
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин
|
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық дайындық «Сәттілік тілеу»
Үй жұмысын тексеру «Өзіңді –өзің тексер» Өткен сабақты еске түсіру Мұғалім қойған сұрақтарға ауызша жауап беру арқылы өткен тақырыпты еске түсіру. Жай бөлшек дегеніміз не? Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады Қандай сан аралас сан деп аталады |
Видео көріп, бір-бірлеріне тілек тілейді
Тақтаға шыққан есептің дұрыс жауаптары арқылы өз-өздерін тексереді.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша бағалау «Тамаша» «Жарайсыңдар»
Ауызша бағалау «Тамаша» «Жарайсыңдар»
|
Интерактивті тақта, слайд, оқулық, оқу құралдары
5- сынып Математика І бөлім « Алматы» 2017ж А.Е.Әбілқасымова Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова
стикерлер |
|
Сабақтың ортасы
30 мин 2 мин |
1-тапсырма «Дұрыс жауабын тап»
8 1
7+2
2-тапсырма Топтық жұмыс «Қызықты математика» Суреттер түрінде берілген есепті аралас сан ретінде жазып, есептің шешуін табу.
3-тапсырма. «Қоянға көмек» әдісі бойынша есептер беріледі тез арада берілген есепті шығарып, жауабын жазу қажет.
Сергіту сәті: «Стикерлер арқылы сөзді тап» Мұғалім оқушыларға сергіту сәтінінің ережесімен таныстырады, бірге орындайды. 4-тапсырма. «Жеке тапсырма» Жұмыртқа әдісі арқылы барлық оқушыларға жеке тапсырма таратылады
6- тапсырма Оқулықпен жұмыс
О |
Дескриптор: Берілген қосындының мәнін табады Жалпы – 4 балл Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Дескриптор: Аралас санды сурет бойынша дұрыс жазады Есепті дұрыс шығарады Жалпы – 4 балл Дескриптор: Натурал санға аралас санды қосады Аралас сандарды қосады Аралас сандарды азайтады Жалпы – 8 балл
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен бірге орындайды
Оқушыларға жұмыртқаны ашып ішіндегі тапсырманы ауызша орындайды. Дескриптор: аралас сандарды қосады аралас сандарды азайтады Жалпы – 1 балл
Дескриптор: Ортақ бөлімге келтіреді аралас сандарды қосады аралас сандарды азайтады Жалпы – 4 балл |
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
Оқушыларды ынталандыру «Жарайсың» «Керемет»
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды |
https://wordwall.net/ru/resource/81777255 Интерактивті тақта, слайд, оқулық, оқу құралдары
Интерактивті тақта, слайд, оқулық, оқу құралдары
Қоян, сәбіз қима қағаздары, маркер, тақта, стикерлер
слайд оқу құралдары 5- сынып Математика І бөлім « Алматы» 2017ж А.Е.Әбілқасымова Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова
Тақта; Бор; |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары: Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты бекіту
Кері байланыс https://teacher.gynzy.com/en/board
Үй тапсырмасы: 142 бет № 459 есеп |
Оқушылар мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.
Сынып оқушыларының есімдері жазылған тақтаға әр оқушы шығып сабақтан алған әсерін белгілейді. №459 есеп тапсырмасы Үй тапсырмасын жазып алады |
Ауызша бағалау «Тамаша» «Жарайсыңдар» Жалпы 2 топтың жеміс ағашындағы жемістерді санап, оқушыларды жеке және қай топ жеңіске жеткенін анықтау. |
Слайд Интерактивті тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: № 54 орта мектеп |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өмірәсілова Гүлзат Елқондықызы |
|
|
Күні: |
18.11.2024ж |
|
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал саннан жай бөлшекті азайту ережесімен танысу; Алған білімін есептер шығаруда қолдану |
|
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин
|
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық дайындық «Сәттілік тілеу»
Үй жұмысын тексеру «Өзіңді –өзің тексер» Өткен сабақты еске түсіру Мұғалім қойған сұрақтарға ауызша жауап беру арқылы өткен тақырыпты еске түсіру. Жай бөлшек дегеніміз не? Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады Қандай сан аралас сан деп аталады |
Видео көріп, бір-бірлеріне тілек тілейді
Тақтаға шыққан есептің дұрыс жауаптары арқылы өз-өздерін тексереді.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.
|
Ауызша бағалау «Тамаша» «Жарайсыңдар»
Ауызша бағалау «Тамаша» «Жарайсыңдар»
|
Интерактивті тақта, слайд, оқулық, оқу құралдары
5- сынып Математика І бөлім « Алматы» 2017ж А.Е.Әбілқасымова Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова
стикерлер |
|
Сабақтың ортасы
30 мин 2 мин |
1-тапсырма «Дұрыс жауабын тап»
8 1
7+2
2-тапсырма Топтық жұмыс «Қызықты математика» Суреттер түрінде берілген есепті аралас сан ретінде жазып, есептің шешуін табу.
3-тапсырма. «Қоянға көмек» әдісі бойынша есептер беріледі тез арада берілген есепті шығарып, жауабын жазу қажет.
Сергіту сәті: «Стикерлер арқылы сөзді тап» Мұғалім оқушыларға сергіту сәтінінің ережесімен таныстырады, бірге орындайды. 4-тапсырма. «Жеке тапсырма» Жұмыртқа әдісі арқылы барлық оқушыларға жеке тапсырма таратылады
6- тапсырма Оқулықпен жұмыс
О |
Дескриптор: Берілген қосындының мәнін табады Жалпы – 4 балл Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Дескриптор: Аралас санды сурет бойынша дұрыс жазады Есепті дұрыс шығарады Жалпы – 4 балл Дескриптор: Натурал санға аралас санды қосады Аралас сандарды қосады Аралас сандарды азайтады Жалпы – 8 балл
Оқушылар мұғалімнің нұсқаулығымен бірге орындайды
Оқушыларға жұмыртқаны ашып ішіндегі тапсырманы ауызша орындайды. Дескриптор: аралас сандарды қосады аралас сандарды азайтады Жалпы – 1 балл
Дескриптор: Ортақ бөлімге келтіреді аралас сандарды қосады аралас сандарды азайтады Жалпы – 4 балл |
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
Оқушыларды ынталандыру «Жарайсың» «Керемет»
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды
ҚБ: дескриптор бойынша стикерлерді жинайды |
https://wordwall.net/ru/resource/81777255 Интерактивті тақта, слайд, оқулық, оқу құралдары
Интерактивті тақта, слайд, оқулық, оқу құралдары
Қоян, сәбіз қима қағаздары, маркер, тақта, стикерлер
слайд оқу құралдары 5- сынып Математика І бөлім « Алматы» 2017ж А.Е.Әбілқасымова Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова
Тақта; Бор; |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары: Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты бекіту
Кері байланыс https://teacher.gynzy.com/en/board
Үй тапсырмасы: 142 бет № 459 есеп |
Оқушылар мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.
Сынып оқушыларының есімдері жазылған тақтаға әр оқушы шығып сабақтан алған әсерін белгілейді. №459 есеп тапсырмасы Үй тапсырмасын жазып алады |
Ауызша бағалау «Тамаша» «Жарайсыңдар» Жалпы 2 топтың жеміс ағашындағы жемістерді санап, оқушыларды жеке және қай топ жеңіске жеткенін анықтау. |
Слайд Интерактивті тақта |
шағым қалдыра аласыз






қулықтағы №456, №457 есептерді
орындау













