Материалдар / Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайтуға есеп шығару.
25 ҚАЗАН
Республика күніне арналған ашық тәрбие сағаты
Дайын материалдарды жүктеп алыңыз

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайтуға есеп шығару.

Материал туралы қысқаша түсінік
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайтуға есеп шығару. тақырыбындағы ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қырқүйек 2023
229
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Мектеп

МОББ Қарақия ауданы бойынша «№4 жалпы білім беретін мектеп» КММ

Пәні

Математика

Бөлім

Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану

Педагогтың тегі, аты, әкесінің аты

Мырзабай Алтын Қайрадинқызы

Күні


Сынып: 5 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайтуға есеп шығару.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау;

Сабақтың мақсаты

-Аралас сандарды ажырата алу;

-Аралас сандарды қосуды және азайтуды білу.

-Аралас сандарға амалдар қолдануға мысалдар мен есептер құруды және берілген тақырып бойынша логикалық есептер ді шығара білу

Бағалау критерийі

-Аралас сандарды ажырата алады;

-Аралас сандарды қосуды және азайтуды біледі.

-Аралас сандарға амалдар қолдануға мысалдар мен есептер құруды және берілген тақырып бойынша логикалық есептер ді шығара алады

ЕБҚ бар оқушыға сипаттама

Көру қабілеті бұзылған балаларды қамтуға арналған қолдау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі (уақыт)

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(кіріспе)





3 мин





2 мин






3 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру, үй жұмысын тексеру.

ЕБҚ бар оқушыны оның көзі жақсы көрінетін жерге орналастыру.

«Жан жылуы» әдісі

Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін көтеру.

Шарты: әрбір оқушы келесі оқушыға атының бас әріпінен басталатын жылы сөз (комплимент) айтады.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.

ЕБҚ бар оқушы алдыңғы қатарға отырады.






Оқушылар тапсырмаларды нәтижелі орындауы үшін жігерлендіріліп отырылады.






Интербелсенді тақта










«Топқа біріктіру» әдісі

Мақсаты: оқушыларды ұжымдық, ынтымақтастық, шығармашылыққа баулу.

Шарты: оқушылар түрлі-түсті қағаздарды таңдау арқылы «жай сандар», «құрама сандар», «егіз сандар», «натурал сандар» атты топтарға бөлініп отырады.


Оқушылар түрлі- түсті қағаздарды таңдап, «жай сандар», «құрама сандар», «егіз сандар», «натурал сандар» топтарына бөінеді.


Топқа бөліну кезінде ЕБҚ бар оқушыға жанында отырған жұбы қолдау көрсетуге ынталандырылады.

Түрлі-түсті қағаздар


Өткен сабақты қайталау (жеке жұмыс)

«Көршіңе сен» әдісі

Мақсаты: әділ бағалауға ұмтылу.

Шарты: оқушылар интербелсенді тақтада үй жұмысының жауаптарына қарап, қасындағы көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып, есептің дұрыс болғанына қарай бір-бірін бағалайды.

Оқушылар үй тапсырмасын көрші оқушымен дәптерлерін алмастырып есепті тексереді.

Оқушылар бір-бірін бағалайды

Интербелсенді тақта


Сабақтың ортасы

(негізгі бөлім)


8 мин










10 мин









4 мин








10 мин

Жаңа тақырыпты меңгеру

Аралас сандарды қосу және азайту

Жаңа сабақ мазмұнын ашу үшін мұғалім интербелсенді тақтадан бейнефильм көрсетеді.

Мұғалім бейнефильм бойынша тақырыпты ашып, оқушыларға қосымша сұрақтар қояды.

Оқушылар бейнефильм мазмұнымен танысады.



Бейнефильм мазмұны бойынша құрастырылған сұрақтарға жауап береді

Берілген сұрақтарға жауап берген оқушылар бағаланады.

Интербелсенді тақта

https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/aralas-sandardy-azajtu?mid=ed8bb940-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/aralas-sandardy-qosu?mid=fff70620-9d59-11e9-be78-49d30a05e051

(Жеке жұмыс) Дәптермен жұмыс

«Кім ширақ» әдісі

Мақсаты: Оқушыларды шапшаңдыққа, алғырлыққа баулу,оқушылар оқулықтағы 534- есепті дәптерлеріне орындайды. Бірінші болып аяқтаған 3- оқушының жауабы тексеріліп, «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады.


Оқушылар берілген тапсырманы орындайды

Бірінші болып аяқтаған оқушылар «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады

Алматы «Атамұра» 2017

Аралас сандарды қосыңдар:

Функционалдық сауаттылыққа байланысты есептер

Мұғалім әр топ бірігіп орындауға берілген тапсырма береді


Берілген тапсырманы оқушылар топпен орындап жауап береді.

Тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларды «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады

Алматы «Атамұра»2017

558. Ұзындығы 420м пойыз көпірден 58 секундта өтті , ал стансы кезекшісі тұсынан 21 секундта өтті. Көпірдің ұзындығын табыңдар.

Топтық жұмыс

«Ширату тапсырмалары».

Мақсаты:Топ құрамында әртүрлі деңгейдегі оқушылар бірігіп жұмыс жасайды және қарқынды жұмыс жасайтын оқушылар басқаларға көмек көрсетеді.



Топтық жұмыс тапсырмасын әрбір оқушы алдымен жеке орындайды, сонан соң топтың атынан дұрыс деп табылған шешімін ұсынады.

Топтық жұмыс тапсырмасын бірінші болған топты «жарайсың, жақсы және талпын» жұлдызшамен бағаланады

Алматы «Атамұра» 2017

Сабақтың соңы.


5 минут

Рефлексия

Бүгінгі өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Берілген сұрақтарға оқушылар жауап береді.

  • Аралас сандарды қалай қосамыз?

  • Аралас сандарды қалай азайтамыз?

  • Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қалай қосамыз, қалай азайтамыз?

Сабақты қорытындылау мақсатында «Өзіңізді тексеріңіз» әдісін қолдану.

Үйге тапсырма: 536 есеп

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

Сабақты қорытындылау мақсатында стикерге «белсенді қатыстым», «түсінікті болды», «қызықты болды», «жаңаны білдім» деп жазып нысанаға жапсырады.

Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында стикерге «белсенді қатыстым», «түсінікті болды», «қызықты болды», «жаңаны білдім» деп жазып нысанаға жапсырады.







Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!