|
Б Бекітемін: өлім: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Ж.Әбдірашев атындағы №62 мектеп-лицейі |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.: |
Рахманова Г. |
||
|
Күні: |
20.11.2024 |
||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастықта жұмыс жасайды |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Сыныпты ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу «Qaz Math» бағдарламасы арқылы Миға шабуыл «Барабан» әдісі -Бұрыс бөлшекті қалай аралас санға айналдырады? -Жай бөлшектердің негізгі қасиеті? -Бөлімдері бірдей бөлшектердің қайсысы үлкен? -Алымдары бірдей бөлшектер қалай салыстырылады? -Аралас сандар қалай салыстырылады? |
Сәлемдеседі. Кезекші сабаққа қатыспаған оқушыларды түгендейді. Үй тапсырмасын тексереді, қатемен жұмыс жасайды. |
ҚБ: «+ -» |
||
|
Сабақтың
ортасы Топтық жұмыс |
D-id.com жасанды интелектісін пайдаланып, тақырыпты еске түсіріп алу «Кім жылдам?» ойыны Оқулықпен жұмыс. «Попкорн» әдісі арқылы №537 Өрнектің мәнін табыңдар І топ ІІ топ ІІІ топ IV топ
|
Бірінші орындап болған топ тақтаға жазады Натурал саннан аралас сандарды азайтады. Дұрыс жауап берген топқа кубк беріледі |
«Жеңімпаз» әдісі
|
https://studio.d-id.com/share?id=28effd1b8359958afb9ade97db8e3c4d&utm_source=copy Оқулық 5 сынып математика «Атамұра»
|
|
|
Жұптық жұмыс 10 минут |
«Күн сәулесі» Рет-ретімен
жұптасып, бір тапсырмадан
орындайды |
Оқушылар дұрыс жауапты бөлшектің жанына шеңбер қоршай отырып жазады. |
«Жетон» |
Слайд |
|
|
Жеке жұмыс 12 мин |
ZipGrade Тест тапсырмалары. 1. Азайтуды орында:
6
-
3
А)
2 2. Азайтуды орында:
8
-
2
А)
5 3. Азайтуды орында:
10
А)
6 4. Азайтуды орында:
13
А)
5 5. Азайтуды орында:
11-7 А)
4
6.
12 санынан 5
А)
7. Азайтуды орында: 25 -
А)
8. Азайтуды орында: 50 -
А)
9. Азайтуды орында: 40 -
А)
10. Азайтуды орында: 30 -
А)
|
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл
|
Таратпа материал |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс:
"Шебер" әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендерін сурет салу арқылы көрсетеді. Үй тапсырмасы: №538 |
1-10 балдық шкала негізінде ФБ |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аралас сандарды қосу және азайту
Аралас сандарды қосу және азайту
|
Б Бекітемін: өлім: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: Ж.Әбдірашев атындағы №62 мектеп-лицейі |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.: |
Рахманова Г. |
||
|
Күні: |
20.11.2024 |
||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||
|
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастықта жұмыс жасайды |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
1. Сыныпты ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу. Сынып тазалығына назар аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Топқа бөлу «Qaz Math» бағдарламасы арқылы Миға шабуыл «Барабан» әдісі -Бұрыс бөлшекті қалай аралас санға айналдырады? -Жай бөлшектердің негізгі қасиеті? -Бөлімдері бірдей бөлшектердің қайсысы үлкен? -Алымдары бірдей бөлшектер қалай салыстырылады? -Аралас сандар қалай салыстырылады? |
Сәлемдеседі. Кезекші сабаққа қатыспаған оқушыларды түгендейді. Үй тапсырмасын тексереді, қатемен жұмыс жасайды. |
ҚБ: «+ -» |
||
|
Сабақтың
ортасы Топтық жұмыс |
D-id.com жасанды интелектісін пайдаланып, тақырыпты еске түсіріп алу «Кім жылдам?» ойыны Оқулықпен жұмыс. «Попкорн» әдісі арқылы №537 Өрнектің мәнін табыңдар І топ ІІ топ ІІІ топ IV топ
|
Бірінші орындап болған топ тақтаға жазады Натурал саннан аралас сандарды азайтады. Дұрыс жауап берген топқа кубк беріледі |
«Жеңімпаз» әдісі
|
https://studio.d-id.com/share?id=28effd1b8359958afb9ade97db8e3c4d&utm_source=copy Оқулық 5 сынып математика «Атамұра»
|
|
|
Жұптық жұмыс 10 минут |
«Күн сәулесі» Рет-ретімен
жұптасып, бір тапсырмадан
орындайды |
Оқушылар дұрыс жауапты бөлшектің жанына шеңбер қоршай отырып жазады. |
«Жетон» |
Слайд |
|
|
Жеке жұмыс 12 мин |
ZipGrade Тест тапсырмалары. 1. Азайтуды орында:
6
-
3
А)
2 2. Азайтуды орында:
8
-
2
А)
5 3. Азайтуды орында:
10
А)
6 4. Азайтуды орында:
13
А)
5 5. Азайтуды орында:
11-7 А)
4
6.
12 санынан 5
А)
7. Азайтуды орында: 25 -
А)
8. Азайтуды орында: 50 -
А)
9. Азайтуды орында: 40 -
А)
10. Азайтуды орында: 30 -
А)
|
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл
|
Таратпа материал |
||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Кері байланыс:
"Шебер" әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендерін сурет салу арқылы көрсетеді. Үй тапсырмасы: №538 |
1-10 балдық шкала негізінде ФБ |
|
||
шағым қалдыра аласыз



B
C
B
C
D
B
C
D
B

















