Арифметикалық квадрат түбір

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Арифметикалық квадрат түбір

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімге арналған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы



Ұзақ мерзіміді жоспардың тарауы:

8.1.2.1.

Мектеп: №94 ЖББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Ашен Л.А.




Сынып: 8

Қатысқандар:22

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Арифметикалық квадрат түбір


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату, арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолдану.

Сабақтың мақсаты

-Барлығы:арифметикалық квадрат түбір анықтамасын біледі.

-Басым бөлігі: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбір ұғымдарын ажырата алады.

-Кейбірі: арифметикалық квадрат түбір қасиеттерін қолдана алады.

Бағалау критерийі

арифметикалық квадрат түбір анықтамасын біледі.

санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбір ұғымдарын ажырата алады.

арифметикалық квадрат түбір қасиеттерін қолдана алады.

Тілдік мақсаттар


Квадрат түбір қасиеттерін тұжырымдап, оларды қолдану барысында түсіндіреді.

-квадрат түбір; -арифметикалық квадрат түбір; -шексіз периодты(периодсыз) ондық бөлшек;

Құндылықтарға баулу




Оқушылардың бойында патриоттық сезімі, ұлттық сана-сезімі,ұлттық рухы, азаматтылығы мен әлеуметтік белсенділігі жоғары деңгейлі зияткер әрі бәсекеге қабілетті тұлғаға тән қасиеттер мен сапаларды жетілдіру. Бірін-бірі сыйластыққа, пікірін тыңдауға, топпен жұмыс жасауға баулу

Пәнаралық байланыс

геометрия

Алдыңғы білім

Дәрежені біледі.х2, х3

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Оқушылармен сәлемдесу. Зейінді шоғырландыру, жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Сәлемдесу» әдісі.(оқушылар шеңбер құрып тұрады, бір-бірімен түрлі елдің тілдерінде сәлемдеседі). Оқушылар сәлемдесу парағының артына жазылған жануарлар атына сәйкес 3 топқа бөлінеді.

Миға шабуыл: өткен сабақтар бойынша сұрақтар қойылып, жауаптар алынады.

Санның квадрат түбірі? Квадрат түбірден шығару амалы? Квадраттау амалын білеміз бе? Қандай сандар түбірден шығады? Қай санда жалғыз квадрат түбірі бар?

Тапсырмаларды «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалаймын. Толық орындаса жасыл түсті көтереді, қателер болса қызыл түсті көтереді, түсінбесе сары түсті көтереді.


Сабақтың ортасы

20 минут

Әр топтың көшбасшысы «Жаңғақ» әдісі арқылы себетке тақырыпқа байланысты үлестірме қағаздарын алып, топпен талдап, топпен түсіндіреді.

Квадрат түбір және арифметикалық квадрат түбір, мағынас жоқ квадрат түбірлер және анықталу облысын анықтау жөнініде талқыланады.

Оқушылардың тақырыптың мақсатын меңгергенін «Айналмалы бекет» әдісі арқылы жүргіземін. Оқулықпен жұмыс. №1.1-1.5есептермен жұмыс жүргіземін.

1.1-1.5 есептерді постерде топпен орындап,келесі топқа тексеруге беріп, бірін-бірі бағалайды.

Дескриптор

1

Санның квадратын табады

2

Квадрат түбірін жазады

3

Арифметикалық квадрат түбірін табады





Сабақтың соңы

15 минут

Топтық жұмыс. Арифметикалық квадрат түбірлердің қасиеттерін пайдалану мақсата көпбұрыштар құрастыру. /Тарсия/ Берілген қималарды құрастырып, топтар бір-бірінің жұмыстарын тексереді,туындаған қиындықтар туралы, жетістіктер туралы айтады.

Дескриптор

1

Санның квадратын табады

2

Арифметикалық квадрат түбірін табады

3

Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолданады

Екі жұлдыз бір тілек:

Үйге тапсырма № 1.7есеп

































Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Оқушыларды жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеймін. «Сәлемдесу», «Бағдаршам», «Жаңғақ», «Айналмалы бекет» әдісі топтық оқушыларды сыни ойлауға үйретудің ең оңтайлы тәсілі. «Тарсия »әдісі бойынша оқушылардың жұптық қажеттіліктеріне қарай олардың қабілеттілігі пәнге деген қызушылығы ескерілді.

Өз бетімен,жұппен, топпен жұмысты орындап болғаннан кейін оқушылар өздерін дескрипторлар арқылы бағалап, нені игеріп, неден қиналайтындықтарын анықтайды.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: 2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: 2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

Shape1

Shape2












































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.12.2018
501
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі