|
МДОІЖО |
Бекітемін: |
|||
|
Сыныбы |
9 Б |
|||
|
Пәні |
Алгебра |
|||
|
Күні |
22.11.2017 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы |
|||
|
Мақсаты |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысының формуласын қорыту және есеп шығаруға қолдану |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
А. Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысының формуласымен танысады В. Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысының формуласын есеп шығаруға қолданады. С. Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысына берілген күрделі тапсырмаларды орындай алады. |
|||
|
Керекті жабдықтар |
АКТ, презентация, постер, бағалау парағы, «Білім ағашы" , деңгейлік тапсырмалар. |
|||
|
Тапсырма |
Топтық тапсырмалар, жеке тапсырмалар |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе |
4 минут |
Оқушылармен амандасу Оқушыларды «Бағдар шам» бойынша топқа бөлу. Презентация . Өткен сабақты қайталау Үй жұмысын тексеру |
Оқушылар амандасады. Оқушыларды «Бағдар шам» түстері бойынша топқа бөлу. Әрбір оқушы бағалау парағы арқылы өз өзін бағалайды. |
|
|
Тұсаукесер |
3 минут |
Постер арқылы бүгінгі тақырыпта есептер шығаруда қолданылатын формулаларды қорыту |
Өтілген тақырыптарға байланысты формулалардан өз қолдарымен көрнекіліктер дайындайды |
|
|
Негізгі бөлім |
10 минут 10 минут 10 минут |
«Арифметкалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы» Топтық тапсырма беріледі. Жеке орындау үшін оқулықпен жұмыс № 251,252 ,253 есептер беріледі. |
Оқушылар бүгінгі тақырыпты топпен талдап, есептер мен тапсырмаларды орындауда білімдерін қолданады. Қалған топ оқушылары есептерді жазып отырады, топтық тапсырма орындалады. Бағалау кестесі бойынша топ басшысы бағалайды. |
|
|
Қорытынды |
3 минут |
« Мен жас зерттеушімін» ойыны. Кері байланыс: Стикерге өз ойлары мен ұсыныстарын жазу.
§ 5.1 Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы №258 есеп |
Оқушылар өз материалдары арқылы бүгінгі сабақты пысықтайды. Оқушылар өз ойларын стикерге жазып, «Білім ағашына» іледі. |
|
Бағалау парағы Алгебра 9 сынып
Сабақтың тақырыбы: Арифметкалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы
Оқушының аты-жөні_________________________________________________
1.
Өзіңе қажетті құралдарды алдың
ба? /оқулық, дәптер, сызба құралдары, формулалар жинағы,
анықтамалықтар/
Нұсқаулар: 1. Тапсырманы аялдама бағыты бойынша мұқият
орында 1.
Өткен «Арифметкалық
прогрессия» тақырыбын еске түсір. оқулық/
2.
Көршіңнен көмек
сұра
3.
Қосымша материалдарды
пайдалан, /формулалар жинағы,
Анықтамалықтар/
5.
Уақытқа назар
аудар.
-
Үй жұмысы
-
Оқулықпен жұмыс
-
Топтық жұмыс
-
Өзіңді-өзің бағала
Бағалау критерийлері
|
Критерийлері |
Дескриптор |
Ұпайы |
|
Ү й жұмысы |
Екі есептің жауаптарын дұрыс тапқан , есепті дұрыс жазған Бір есепті дұрыс жазған Үй жұмысы жоқ алмайды. |
2 ұпай 1 ұпай 0 ұпай |
|
Берілген есептің мәнін табу(оқулықпен жұмыс) |
Есепті толық орындайды. Есеп орындалған таңбада қателік бар Есепті орындаған, бірақ жауабы нақты емес. Есеп орындалмаған. |
3 үпай 2 ұпай 1 ұпай 0 ұпай |
|
Берілген есептің мәнін табу(топтық жұмыс) |
Есеп толық орындалған Есептің толық орындалмаған Есеп мүлдем орындалмаған |
5 ұпай 3 ұпай 0 ұпай |
Ұпайды бағаға айналдыру
«5» 9-10 балл
«4» 7-8 балл
«3» 4-6 балл
« 2» 0-3 балл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы
|
МДОІЖО |
Бекітемін: |
|||
|
Сыныбы |
9 Б |
|||
|
Пәні |
Алгебра |
|||
|
Күні |
22.11.2017 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы |
|||
|
Мақсаты |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысының формуласын қорыту және есеп шығаруға қолдану |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
А. Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысының формуласымен танысады В. Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысының формуласын есеп шығаруға қолданады. С. Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысына берілген күрделі тапсырмаларды орындай алады. |
|||
|
Керекті жабдықтар |
АКТ, презентация, постер, бағалау парағы, «Білім ағашы" , деңгейлік тапсырмалар. |
|||
|
Тапсырма |
Топтық тапсырмалар, жеке тапсырмалар |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе |
4 минут |
Оқушылармен амандасу Оқушыларды «Бағдар шам» бойынша топқа бөлу. Презентация . Өткен сабақты қайталау Үй жұмысын тексеру |
Оқушылар амандасады. Оқушыларды «Бағдар шам» түстері бойынша топқа бөлу. Әрбір оқушы бағалау парағы арқылы өз өзін бағалайды. |
|
|
Тұсаукесер |
3 минут |
Постер арқылы бүгінгі тақырыпта есептер шығаруда қолданылатын формулаларды қорыту |
Өтілген тақырыптарға байланысты формулалардан өз қолдарымен көрнекіліктер дайындайды |
|
|
Негізгі бөлім |
10 минут 10 минут 10 минут |
«Арифметкалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы» Топтық тапсырма беріледі. Жеке орындау үшін оқулықпен жұмыс № 251,252 ,253 есептер беріледі. |
Оқушылар бүгінгі тақырыпты топпен талдап, есептер мен тапсырмаларды орындауда білімдерін қолданады. Қалған топ оқушылары есептерді жазып отырады, топтық тапсырма орындалады. Бағалау кестесі бойынша топ басшысы бағалайды. |
|
|
Қорытынды |
3 минут |
« Мен жас зерттеушімін» ойыны. Кері байланыс: Стикерге өз ойлары мен ұсыныстарын жазу.
§ 5.1 Арифметикалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы №258 есеп |
Оқушылар өз материалдары арқылы бүгінгі сабақты пысықтайды. Оқушылар өз ойларын стикерге жазып, «Білім ағашына» іледі. |
|
Бағалау парағы Алгебра 9 сынып
Сабақтың тақырыбы: Арифметкалық прогрессияның алғашқы п-мүшесінің қосындысы
Оқушының аты-жөні_________________________________________________
1.
Өзіңе қажетті құралдарды алдың
ба? /оқулық, дәптер, сызба құралдары, формулалар жинағы,
анықтамалықтар/
Нұсқаулар: 1. Тапсырманы аялдама бағыты бойынша мұқият
орында 1.
Өткен «Арифметкалық
прогрессия» тақырыбын еске түсір. оқулық/
2.
Көршіңнен көмек
сұра
3.
Қосымша материалдарды
пайдалан, /формулалар жинағы,
Анықтамалықтар/
5.
Уақытқа назар
аудар.
-
Үй жұмысы
-
Оқулықпен жұмыс
-
Топтық жұмыс
-
Өзіңді-өзің бағала
Бағалау критерийлері
|
Критерийлері |
Дескриптор |
Ұпайы |
|
Ү й жұмысы |
Екі есептің жауаптарын дұрыс тапқан , есепті дұрыс жазған Бір есепті дұрыс жазған Үй жұмысы жоқ алмайды. |
2 ұпай 1 ұпай 0 ұпай |
|
Берілген есептің мәнін табу(оқулықпен жұмыс) |
Есепті толық орындайды. Есеп орындалған таңбада қателік бар Есепті орындаған, бірақ жауабы нақты емес. Есеп орындалмаған. |
3 үпай 2 ұпай 1 ұпай 0 ұпай |
|
Берілген есептің мәнін табу(топтық жұмыс) |
Есеп толық орындалған Есептің толық орындалмаған Есеп мүлдем орындалмаған |
5 ұпай 3 ұпай 0 ұпай |
Ұпайды бағаға айналдыру
«5» 9-10 балл
«4» 7-8 балл
«3» 4-6 балл
« 2» 0-3 балл
шағым қалдыра аласыз













