Қ
осымша білім беру
педагогінің тегі, аты, әкесінің
аты:
Жуманова Гульжаухар Жасузаковна
|
Сабақтың тақырыбы |
Әріптер әлемінде |
|
Мақсаты: |
Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру, бір – біріне көмектесуге деген ықыластарын кеңейту. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
сабақтың басы. 5 мин Ұйымдас-тыру Қызығу-шылықты ояту |
Оқушыларды амандасу, сабаққа психологиялық дайындық жасау.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын түсіндіру: «Бүгін біз әріптермен ойнаймыз, логикалық тапсырмаларды орындап, жаңа қызықты нәрселер үйренеміз.» |
Оқушы сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылы-лық сыйлау. Шаттық шеңберіне тұру
топқа бөлу |
Жарайсың-дар!
|
Жүктеу |
|
Сабақтың барысы Жаңа сабақ
Логикалық тапсырмалар (15 минут): Ойын арқылы логикалық ойлауды дамыту (10 минут) Топтық жұмыс (10 минут): Қорытын дылау (5 минут): |
Әріптер әлемі мен логика ұғымдарын таныстыру. Мұғалім оқушыларға логика дегеніміз не екенін түсіндіреді. Логика – бұл дұрыс ойлау, қисынды жауап беру.
Тапсырма 1:
Әріптерді сәйкестендіру «А» - Ай, ағаш
«Б» - Бала,
батыр
Тапсырма 2: Құпия
әріп
Тапсырма 3:
Логикалық жұмбақтар «Менде А әрпінен басталатын сөздер көп, бірақ мен тек бір ғана әріптен тұрамын. Мен не боламын?»
Ойын: «Әріптер
лабиринті» Бұл тапсырма оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттырады. Оқушыларға логикалық тапсырма беріледі.
Әртүрлі сөздер мен дыбыстар жазылған карточкалар беріледі. Кері байланыс : «3 Қ» әдісі -не қиын? - не қызық? - не қажет? Оқушылардың сабақ барысында орындаған тапсырмалары бойынша қорытынды жасау. Бағалау. |
Білу, түсіну. Әріптерді оқып, оларды сәйкестендіру. мысалдар арқылы әріптерді тану және олардың мағынасына көңіл бөлу.
Логикалық жұмбақтарды шешеді.
берілген әріптерден «көп» немесе «сауда» деген сөздерді құрастыру
Мұғалім, оқушы, дәрігер, аспаз деген сөздер арқылы дұрыс сәйкестендіру Карточкалардан жаңа сөздер құрастырады Топтар тапсырманы орындап, жауабын бірге талқылап, топтар өз жауап-тарын ұсынады.
Сабақ барысында алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әріптер әлемінде
Әріптер әлемінде
Қ
осымша білім беру
педагогінің тегі, аты, әкесінің
аты:
Жуманова Гульжаухар Жасузаковна
|
Сабақтың тақырыбы |
Әріптер әлемінде |
|
Мақсаты: |
Оқушылардың ой белсенділіктерін арттыру, бір – біріне көмектесуге деген ықыластарын кеңейту. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
сабақтың басы. 5 мин Ұйымдас-тыру Қызығу-шылықты ояту |
Оқушыларды амандасу, сабаққа психологиялық дайындық жасау.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын түсіндіру: «Бүгін біз әріптермен ойнаймыз, логикалық тапсырмаларды орындап, жаңа қызықты нәрселер үйренеміз.» |
Оқушы сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылы-лық сыйлау. Шаттық шеңберіне тұру
топқа бөлу |
Жарайсың-дар!
|
Жүктеу |
|
Сабақтың барысы Жаңа сабақ
Логикалық тапсырмалар (15 минут): Ойын арқылы логикалық ойлауды дамыту (10 минут) Топтық жұмыс (10 минут): Қорытын дылау (5 минут): |
Әріптер әлемі мен логика ұғымдарын таныстыру. Мұғалім оқушыларға логика дегеніміз не екенін түсіндіреді. Логика – бұл дұрыс ойлау, қисынды жауап беру.
Тапсырма 1:
Әріптерді сәйкестендіру «А» - Ай, ағаш
«Б» - Бала,
батыр
Тапсырма 2: Құпия
әріп
Тапсырма 3:
Логикалық жұмбақтар «Менде А әрпінен басталатын сөздер көп, бірақ мен тек бір ғана әріптен тұрамын. Мен не боламын?»
Ойын: «Әріптер
лабиринті» Бұл тапсырма оқушылардың логикалық ойлау қабілетін арттырады. Оқушыларға логикалық тапсырма беріледі.
Әртүрлі сөздер мен дыбыстар жазылған карточкалар беріледі. Кері байланыс : «3 Қ» әдісі -не қиын? - не қызық? - не қажет? Оқушылардың сабақ барысында орындаған тапсырмалары бойынша қорытынды жасау. Бағалау. |
Білу, түсіну. Әріптерді оқып, оларды сәйкестендіру. мысалдар арқылы әріптерді тану және олардың мағынасына көңіл бөлу.
Логикалық жұмбақтарды шешеді.
берілген әріптерден «көп» немесе «сауда» деген сөздерді құрастыру
Мұғалім, оқушы, дәрігер, аспаз деген сөздер арқылы дұрыс сәйкестендіру Карточкалардан жаңа сөздер құрастырады Топтар тапсырманы орындап, жауабын бірге талқылап, топтар өз жауап-тарын ұсынады.
Сабақ барысында алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















