1-бөлім: Сәндік қолданбалы өнер | Мектеп: «Новорыбин орта мектебі –бақшасы»ММ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Халман С |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен тоқу(сөмкелер,сулықтар ) |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 6.1.6.4 Материалдың қасиеттериі жайлы білімін және тәжірбелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып , техникалық көркемдік материалдарды қолдану және экспермент жасау. |
|
|
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар:Әртүрлі бұйымдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірбелік жұмыс істеу дағдыларын көрсетеді, техникалық ,көркемдик материалдарды қолдану және тоқу әдісін жасайды.Оқушылардың басым бөлігі:Материалдың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды.Мәлімет беретің деректерді зерттеп , тоқу әдісін сипаттай алады.Кейбір оқушылар:Тоқу өнері туралы деректерді жинақтап,турлі тоқу әдістерін салыстыра алады. |
Бағалау критерийлері | Білім алушы Тәжірибелік жұмыс барысында көркемдік материалдарды қолданады Оқушылар бұйымды ілмекпен тоқу құралдарымен танысадыІлмектеп тоқылған бұйымдардын әдістерін көрді. Қауіпсіздік ережелерінің маңыздылығына тоқталады |
Тілдік мақсаттар | Сыныпта диалог арқылы сұрақ жауап :Талшық дегеніміз?Тоқыма киімдерінің түрлері ата?Тоқуға қажетті құралдар?терминология.Ағылшынша -ҚазақшаМохер- Moher, Ангор- Angora Кашемир-- (фр. cachemir, нем. Kaschmir, англ. Cashmere)Вискоза- Viscose |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларға тоқу барысында бір бірне кедергі жасамай бірлесе ынтмақтаса жұмыс жасауға,бұйымға керекті заттарды ұнемдеп қолдануға сапалы бұйымды тоқып керегіне жарату арқылы өмір бойы білім алуға қалыптастыру. |
Пәнаралық байланыстар | Тарих,сызу |
Алдыңғы білім | Бұйым нобайын дайындады Құрал жабдықтарды атадыСызба нұсқаларды дайындады |
Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин | Мұғалімнің кіріспе сөзі. «Керемет бақ» (психологиялық ахуал )Топқа бөлу :(Жіптер арқылы түрлі)Миға шабуыл:Сұрақтар арқылы
1.Суреттен не көріп турсындар?2.Адамға пайдасы ?3.Жұннен жасалған қандай Кимдер бар?4.жіпті дайындау әдісі, талшықтар? | Интерактивтік тақта
|
Сабақтың ортасы 20 Мин
| ІІ. Жаңа сабақ1.4( МК) Бейне-баян: Ілмекпен тоқу техникасында орындалған майлық (салфетка).Тапсырма (Т) Ілмекпен тоқу техникасына арналған материалдарды (иірімжіп, біз,тоқу әдісінің түрін ) анықтаңыз.Дескриптор Білім алушы - ілмекпен тоқу техникасына арналған материалдарды аңықтайды - иірімжіптердің түрлерін ажыратады; - шалма бізбен тоқу түрлерін анықтайды. 2. Ілмек бізбен тоқу тәсілдерің ретімен орндайды. Кері байланыс:графикалық әдіс арқылыПрактикалық жұмыс:(Ө) жұмыс Әдістерді пайдаланып кез келген бұйымды тоқыныз Кері байланыс:Ойды аяқта:Бүгін мен білдім........Қиындық тудырды........Мен үйрендім...........Қолымнан кеді..... |
https://www.youtube.com/watch?v=TOUuTEf2RDc |
Сабақ соңы 10 мин
| 1.Рефлексия2. Үй тапсырмасы. Тоқуды жалғастыру , қосымша мәліметтер акелу.
|
|
Саралау –оқушыларға | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы- Қауіпсіздік ережелерінің маңыздылығына тоқталады |
Барлық оқушылар:. Әртүрлі бұйымдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірбелік жұмыс істеу дағдыларын көрсетеді, техникалық ,көркемдик материалдарды қолдану және тоқу әдісін жасайды.Оқушылардың көбісі:Материалдың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды.Мәлімет беретің деректерді зерттеп , тоқу әдісін сипаттай алады.Кейбір оқушыларТоқу өнері туралы деректерді жинақтап,турлі тоқу әдістерін салыстыра алады. | Кері байланыс арқылыЖазбашаауызша сұрақграфикалық әдіс | Іс-әрекеттердің ауысуы, барысында шаршауды төмендету үшін мұғалімге қозғалыстар және көру бұрышын өзгерту
|