|
САБАҚ: Сауат ашу |
Мектеп: № 6 |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
|
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Бөлім |
1. Тыңдалым және айтылым |
||||||
|
Бөлімше |
1.2. Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтау 1.1.3.1. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау 1.1.9.1. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||
|
Ортақ тақырыбы |
Тағам және сусын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар және әріптер. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Күтілетін нәтиже |
|
||||||
|
Бағалау критерилері |
Мәтіннің тақырыбын (кім?/не? туралы екенін) атайды Жоларалық кеңістікті сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||
|
Нан – қасиетті тағам |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||||||
|
Нан дастарқанға қалай келеді? |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||
|
Сендер қалай ойлайсыңдар, нан тәтті ме, әлде бал тәтті ме? |
|||||||
|
-Дәлелдеп айта аласыз ба? |
|||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар |
|||||||
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі |
||||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Құрмет: оқушыларды нанды құрметтеуге тәрбиелеу |
||||||
|
Ресурс |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер |
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер |
||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы 5минут |
Психологиялық ахуал Өсеміз біз күліп ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсеміз біз күліп ойнап, Бір адамның баласындай 4 топқа бөлу, бағалау парақшасымен таныстыру, топтарға тарату 1-топ: «Әріптер» 2-топ: «Дыбыстар» 3-топ: «Дауысты» 4-топ: «Дауыссыз» |
|
|||||
|
Ортасы 30минут |
«Миға шабуыл» Оқулықта берілген Әли мен Мерейдің диалогін рөлге бөліп оқыту 1 тапсырма: о/м 1.1.2.1.Тыңдалым Білу және түсіну 1)Асқардың әжесі нанды не себепті тәтті деді? 2) Сендер қалай ойлайсыңдар, нан тәтті ме, әлде бал тәтті ме?
Дескриптор:білім алушы
ҚБ
2 тапсырма: о/м 1.3.7.1. 2 – жаттығу. Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Оқулықтағы тапсырмаларды оқып, сөйлемдерді көшіртіп жазады. Бірінші сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Жұппен жұмыс жасайды. Оқушылардың қатені табу және түзету бағытындағы жұмысын ұйымдастыра отырып, өзара бағалауды іске асырады. Нан – қасиетті тағам. Дастарқанға алдымен нан қойылады. Нанды жерге тастауға болмайды. 3 тапсырма. о/м 1.1.4.1 (Ө) 3 – жаттығу. Сөйлемді суретпен сәйкестендір
Дескриптор: білім алушы
Ой ұшқырлығын, иллюстрация бойынша болжай алу білігін бағалаймын. |
Кеспе қағаздар, бағалау парақшасы
Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді тыңдайды,
Оқулық
Дәптермен жұмыс
Оқулық |
|||||
|
Сергіту сәті |
«Көңілді күн» әні |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 2минут
Рефлексия |
Деңгейлік тапсырмалар. о/м 1.3.6.1 1. Нан туралы мақал – мәтел айту; 2. Нанға байланысты тыйым сөздер айту 3. Шығармашылық тапсырма. о/м 1.3.6.1. «Аспазшы» тақырыбына үлгі бойынша өлең құрастыртыңыз. Керекті сөздер: аспаз, епті, әзірлейді, маман, т.с.с. Үлгі: Зат есім (1) Сын есім (2) Етістік (3) Сезімді білдіретін тіркес (4) Синоним (1) Оқушылар өлеңдерін топта жариялап, пікір алысады. Сабақтан алған әсерлерімен ой бөлісіп, кері байланыс жасайды. |
Постер жасауға қажетті материалдар
Бес жолды өлеңнің
үлгісі |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ас-адамның арқауы.Дыбыстар және әріптер. Дауысты және дауыссыз дыбыстар.
Ас-адамның арқауы.Дыбыстар және әріптер. Дауысты және дауыссыз дыбыстар.
|
САБАҚ: Сауат ашу |
Мектеп: № 6 |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: |
||||||
|
СЫНЫП: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Бөлім |
1. Тыңдалым және айтылым |
||||||
|
Бөлімше |
1.2. Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім? (не?) туралы айтылғанын анықтау 1.1.3.1. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау 1.1.9.1. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||||
|
Ортақ тақырыбы |
Тағам және сусын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар және әріптер. Дауысты және дауыссыз дыбыстар. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Күтілетін нәтиже |
|
||||||
|
Бағалау критерилері |
Мәтіннің тақырыбын (кім?/не? туралы екенін) атайды Жоларалық кеңістікті сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||
|
Нан – қасиетті тағам |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||||||
|
Нан дастарқанға қалай келеді? |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||
|
Сендер қалай ойлайсыңдар, нан тәтті ме, әлде бал тәтті ме? |
|||||||
|
-Дәлелдеп айта аласыз ба? |
|||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар |
|||||||
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі |
||||||
|
Ұлттық құндылықтар |
Құрмет: оқушыларды нанды құрметтеуге тәрбиелеу |
||||||
|
Ресурс |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер |
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер |
||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Басталуы 5минут |
Психологиялық ахуал Өсеміз біз күліп ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсеміз біз күліп ойнап, Бір адамның баласындай 4 топқа бөлу, бағалау парақшасымен таныстыру, топтарға тарату 1-топ: «Әріптер» 2-топ: «Дыбыстар» 3-топ: «Дауысты» 4-топ: «Дауыссыз» |
|
|||||
|
Ортасы 30минут |
«Миға шабуыл» Оқулықта берілген Әли мен Мерейдің диалогін рөлге бөліп оқыту 1 тапсырма: о/м 1.1.2.1.Тыңдалым Білу және түсіну 1)Асқардың әжесі нанды не себепті тәтті деді? 2) Сендер қалай ойлайсыңдар, нан тәтті ме, әлде бал тәтті ме?
Дескриптор:білім алушы
ҚБ
2 тапсырма: о/м 1.3.7.1. 2 – жаттығу. Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Оқулықтағы тапсырмаларды оқып, сөйлемдерді көшіртіп жазады. Бірінші сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Жұппен жұмыс жасайды. Оқушылардың қатені табу және түзету бағытындағы жұмысын ұйымдастыра отырып, өзара бағалауды іске асырады. Нан – қасиетті тағам. Дастарқанға алдымен нан қойылады. Нанды жерге тастауға болмайды. 3 тапсырма. о/м 1.1.4.1 (Ө) 3 – жаттығу. Сөйлемді суретпен сәйкестендір
Дескриптор: білім алушы
Ой ұшқырлығын, иллюстрация бойынша болжай алу білігін бағалаймын. |
Кеспе қағаздар, бағалау парақшасы
Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді тыңдайды,
Оқулық
Дәптермен жұмыс
Оқулық |
|||||
|
Сергіту сәті |
«Көңілді күн» әні |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 2минут
Рефлексия |
Деңгейлік тапсырмалар. о/м 1.3.6.1 1. Нан туралы мақал – мәтел айту; 2. Нанға байланысты тыйым сөздер айту 3. Шығармашылық тапсырма. о/м 1.3.6.1. «Аспазшы» тақырыбына үлгі бойынша өлең құрастыртыңыз. Керекті сөздер: аспаз, епті, әзірлейді, маман, т.с.с. Үлгі: Зат есім (1) Сын есім (2) Етістік (3) Сезімді білдіретін тіркес (4) Синоним (1) Оқушылар өлеңдерін топта жариялап, пікір алысады. Сабақтан алған әсерлерімен ой бөлісіп, кері байланыс жасайды. |
Постер жасауға қажетті материалдар
Бес жолды өлеңнің
үлгісі |
|||||
шағым қалдыра аласыз















