Бекітемін
|
Пән: :Жаратылыстану Ұзақ мерзімі жоспар бөлімі Жанды табиғат Бөлімше: Адам
|
Мектеп: М.Әуезов ат. №2ОЖББМ Тындалым мен айтылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.10.2020ж Сынып: 3
|
Мұғалімнің аты-жөні: Мулдагалиева Гульбаршин Ишангалиевна Қатысқандар саны:23 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ас қайда қорытылады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 Адамның ішкі ағзасының орналасуын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Асқорытуға қатысатын мүшелерді атайды . Көптеген оқушылар: Тамақтанудың адам өміріндегі рөлін сипаттайды. Ашішек пен тоқішектің қызметін ажыратады Кейбір оқушылар: Тіршілікке қажетті энергияны алудағы рөлін әңгімелейді және асқорыту жолының моделін жасайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: Асқорыту жүйесінің мүшелерін атайды. Адам денесінің негізгі мүшелерінің қызметін сипаттайды.Ішкі мүшелерді дұрыс орналастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Асқорыту жолы-способ пищеварения- Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1.Асқорыту үдерісінің қандай маңызы бар? 2.Асқорытуға қатысатын мүшелерді ата. 3.Асқорыту кезінде тіл қандай қызмет атқарады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Ынтымақтастық-жеке және топта жұмыс жасай отырып ынтымақтастыққа баулу. Құрмет құндылығы тапсырмаларды топта, жұпта орындай отырып бір – бірінің сөзін тыңдауға , сыйлауға, құрметтеуге үйренеді. Өзара бағалау кезінде құрметтеу дағдысы қалыптасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Дүниетану, математика пәндерімен байланыс жүзеге асады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Ішкі мүшелер туралы суреттер, бейне көріністер көрсетіледі. Ойын «Дұрыс орналастыр» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ас не үшін қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
(Ұ) Ширату:
«Мен атаймын, ал сен
тап!» -Неге асқазанды көрсете алмадыңдар? - Дұрыс, ішкі ағзаларды біз қимылмен көрсете алмаймыз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау: Топқа бөлу: «Пазл жинау» Оқушылар түрлі түсті пазлдарды таңдайды, түсі бойынша 4 топқа бөлінеді, пазлдарды жинақтайды ( 4 сөз пайда болады: ауыз қуысы, асқазан , өңеш, ашішек)
-Бүгінгі сабақта сендер адамның ішкі ағзаларының орналасуын білесіңдер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5мин 7 мин 3 мин 5 мин 4 мин 6 мин |
(Ж)(С) Диалог және қолдау Оқулықпен жұмыс «Сұрақ-жауап» әдісі Тапсырма: Мұғалім көмегімен слайдтан көрген мәліметтер мен кітаптағы мәліметтерді салыстырып, өз сұрақтарының тізімін жасап сұрақ қояды.Сыныптастарымен ұжымда талқылау, жұмысын жүргізеді. 1.Асқорыту қайдан басталады? 2.Тіс не үшін қажет? 3.Асқорыту кезінде тіл қандай қызмет атқарады? Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді Қ.Б «Мұғалімнің мадақтауы» «Қолпаштау» әдісі «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы!, «Керемет»
«Фишбоун» әдісі. «Адам ағзасы тіршілікке қажетті энергияны қандай тағамдардан алады? ». Балық қаңқасының сүйектерінде тағамдардың атауы,сыртқы бетінде шешу жолын жазады.
ҚБ: «+ -» әдісі арқылы бағалау. Тапсырма дұрыс орындалса,+ таңбасын көтереді Тапсырма қате орындалса,- таңбасын көтереді
(Т Ж)Тапсырма бойынша саралау. А деңгейі «Атауын тап» әдісі. Тапсырма:Асқорытуға қатысатын мүшелерді ата.
Дескриптор: -асқорытуға қатысатын мүшелерді атайды. В деңгейі «Венн диаграммасы» әдісі. Тапсырма:Ашішек пен тоқішектің ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз. Дескриптор: -ашішек пен тоқішектің ұқсастығын жазады. - ашішек пен тоқішектің айырмашылығын жазады. С деңгейі «Кезек-кезек» ойыны.Әр топқа кеспе қағаздар таратылады. Осы кеспеқағаздардың көмегімен асқорыту жүйесінің моделін жаса және қызметін сипатта. Дескриптор: -асқорыту жүйесіне қатысатын мүшелерді ретімен орналастырады. -моделін жасайды. -әр мүшенің қызметін сипаттайды. Кері байланыс: «Үш шапалақ» Сергіту сәті Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Бағалау критерийі:Білім алушы -Асқорыту жүйесінің мүшелерін атайды -Тамақтанудың адам өміріндегі рөлін сипаттайды Ойлау дағдыларының деңгейі: Білу және түсіну Қолдану Тапсырма: Асты қорытуға қандай мүшелер қатысады? Асқорыту мүшелерінің атауын жаз.
Асқорыту мүшелері: ____________________________ • Берілген сұрақтарға сүйеніп, асқорыту жүйесінің рөлі туралы әңгімеле. − Асқорыту мүшелерінен ас қандай ретпен өтеді? − Тамақтану арқылы ағзада не жинақталады? − Тамақтанудың ағза үшін қандай маңызы бар? − Қалай тамақтану керек? Дескриптор Білім алушы - асқорыту жүйесінің мүшелерін атайды; - тамақтанудың адам өміріндегі рөлі туралы әңгімелейді ҚБ: «Үш жүрек» Үлкен жүрек – «бәрін орындадым» Орташа жүрек – «қате жіберіп алдым» Кіші жүрек – «қиындыққа тап болдым» (Ұ) Қарқын бойынша_саралау «Ойлан,тап» әдісі Тапсырма: Қима қағазға жазылған сөздерді /асқазан,өңеш, ауыз қуысы/ ағзаға орналастыр. Асқорыту қандай кезеңдерден тұрады?
асқазан
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мулдагалиева Гульбаршин Ишангалиевна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 18 материал табылды
Ас қайда қорытылады?Материал туралы қысқаша түсінік
Іс-тәжірибе алмасу
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















