Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Қазақстан Республикасының Тұнғыш Президенті күні - тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп: |
№22 МГ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 26.11.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Базарова Г.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 «В» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Елін сүйген Елбасы» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.1.1- тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек сөздерді талқылай отырып, тақырыппен көтерілетін мәселені болжау. 9.3.1.1- мәтіндегі ақпараттың өзектілігін анықтау, қорытынды жасау. 9.3.5.1-қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерден қорытынды жасау,өз көзқарасын білдіру. 9.2.5.1 сөйлеу барысында тақырып бойынша қажетті аргументтерді орынды қолдану, өз ойын жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндерді талдайды, мазмұндайды. Кейбір оқушылар: қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
* тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді; * ақпараттың шынайлығы мен нақтылығын анықтайды; * қажетті аргументтерді орынды қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады:
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сайлау, дауыс, бүкілхалықтың, сайлан Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: «ПОПС» формуласын қолдану: «Менің ойымша, ......» «Себебі мен оны ........ деп түсінемін.» «Оны мен ...... деен фактілермен дәлелдеймін.» «Осыған байланысты мен ............... дегеншешімге келдім.» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. білім алушыларда. Елбасының өмір жолынан үлгі ала отырып Отанын, халқын сүюге, ержүректілікке, азаматтыққа, патриоттық сезімге тәрбиелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, тарих, өзін – өзі тану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Елбасы жазған еңбектер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі
Тыныс алуға зйін қою Біз қазір тыныс алу жаттығуын жасаймыз. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуанышты қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздің боымыздағы мазасыздықтардысыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар! Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тік ұстаймыз..., қолымызды тіземізге қоямыз. Дем ал...демді шығар(5-6рет aрқылы жaғымды, көңілді, психoлoгиялық aхуaл oрнaту. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе бөлім Сабақтың ортасы Тыңдалым Айтылым Оқылым Жазылым |
Жаңа сабаққа кіріспе. Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбын болжау үшін, видеоны қараңыз. Видео не туралы? - «Елін сүйген Елбасы»
Сабақ мақсатымен, бағалау критерийімен таныстырамын. Сабағымыздың мақсаты:
Бағалау критерийі: - тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді; - қажетті аргументтерді орынды қолдану, өз ойын жеткізу. - қажетті аргументтерді орынды қолданады
1-тапсырма. «ҚР Президенті
туралы кім көп біледі?» деген
брейн- ринг
ойын – сайысын
бастаймыз.
1. «Балалық шақ» 2. «Отбасы» 3. «Қызмет жолы» 2 –тапсырма. Аудиомәтінді тыңдап мазмұнын түсін, ақпараттың дұрыстығын тексер. Дәлелде.
3- тапсырма «Мәтінмен жұмыс» Мәтінді оқып, мазмұнын түсініп тақырып қойыңыздар, бір сұрақ құрастырыңыздыр, мезгіл үстеулерді табыңыздар 1991 жылғы 1желтоқсанда Нұрсұлтан Назарбаев тұнғыш рет Пезидент болып сайланды. Сайлауға қатысқандардың 98678%-ы жақтап дауыс берді. Бұл – жаңа мемлекет қалыптасуының өтпелі кезеңінде сенімді басшыға өз тағдырын тапсырған Қазақстан халқының жауапты таңдауы еді.Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың саликалы саясатының арқасында тәуелсіз Қазақ елі қалыптасып мемлекетіміздің ұлттық рәміздері қабылданды. Қазақстанның шынайы егемендңгңн қамтымасыз еткен маңызды мемлекеттік актілерге қол қойылды. Мәселен, 1991 жылдың 29 тамызында Нұрсұлтан Назарбаевтың «Семей ядролық полигонын жабу туралы жарлығы» шықты. Сондай-ақ 1991 жылдың 25 қазанында Тұңғыш Президенттің жарлығымен Қауіпсіздік кеңесі дәне Мемлекеттік қорғаныс комиткті құрылды. Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігінің іргетасы осылай қаланды
«Сен - маған, мен - саған» Сұрақ – жауап стратегиясын қолданып мәтінді қалай түсінгенімізді тексерейік
4- тапсырма. Жаңа сөздердің мағынасын анықтаңыздар.
|
Миға шабуыл
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлекси «ПОПС» формуласын қолданып, сабақ туралы өз пікіріңізді дәлелдеңіз. «Менің ойымша, ......» «Себебі мен оны ........ деп түсінемін.» «Оны мен ...... деген фактілермен дәлелдеймін.» «Осыған байланысты мен ............... дегеншешімге келдім.»
Бүгін сабақта:
Қосымша тапсырма: «Егер мен Президент болсам . . . ». атты эссе жазу Сау болыңыздар! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№ |
Оқушының аты - жөні |
«Ақпараттың дұрыстығын тексерді, - дәлелдеді» |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Қазақстан Республикасының Тұнғыш
Президенті күні - тәуелсіз Қазақстанның айбынды
мейрамы. Мектеп: №22 МГ Күні:
26.11.2020 Мұғалімнің аты-жөні:
Базарова Г.С Сынып: 9 «В» Қатысқандар:
Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы: «Елін сүйген
Елбасы» Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
9.1.1.1- тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек сөздерді
талқылай отырып, тақырыппен көтерілетін мәселені
болжау.
9.3.1.1- мәтіндегі ақпараттың өзектілігін анықтау,
қорытынды жасау. 9.3.5.1-қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерден
қорытынды жасау,өз көзқарасын
білдіру. 9.2.5.1 сөйлеу барысында тақырып бойынша
қажетті аргументтерді орынды қолдану, өз ойын
жеткізу. Сабақтың мақсаты: Барлық
оқушылар: мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді. Оқушылардың басым
бөлігі: мәтіндерді талдайды,
мазмұндайды. Кейбір
оқушылар: қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады. Ойлау деңгейлері Білу, түсіну,
қолдану Бағалау критерийі * тыңдалған мәтіннің мазмұнын
түсінеді; *
ақпараттың шынайлығы мен нақтылығын анықтайды; * қажетті аргументтерді орынды
қолданады Тілдік мақсаттар Оқушылар орындай алады: сұрақтарға жауап береді; мәтіннен жаңа сөздер мен сөз тіркестерін таба
алады; мәтінге қатысты өз ойын айта
алады. Пәнге қатысты сөздік қор мен
терминдер: сайлау, дауыс, бүкілхалықтың,
сайлан Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы
тіркестер: «ПОПС» формуласын қолдану: «Менің ойымша,
......» «Себебі мен оны ........
деп түсінемін.» «Оны мен ...... деен
фактілермен дәлелдеймін.» «Осыған байланысты
мен ............... дегеншешімге
келдім.» Құндылықтарды дарыту Тарихтың, мәдениет пен
тілдің біртұтастығы. білім алушыларда. Елбасының өмір жолынан үлгі ала отырып Отанын, халқын
сүюге, ержүректілікке, азаматтыққа, патриоттық сезімге
тәрбиелеу Пәнаралық байланыс Әдебиет, тарих, өзін –
өзі тану. Тақырып бойынша алдыңғы
білім Елбасы жазған еңбектер Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері ресурстар
Сабақтың басы І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылар назарын сабаққа аудару
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру
Тыныс алуға зйін
қою Біз қазір тыныс алу жаттығуын
жасаймыз. Ауаны ішке жұту кезінде тыныштық пен қуанышты
қабылдаймыз. Демді сыртқа шығарған кезде өзіміздің боымыздағы
мазасыздықтардысыртқа шығарамыз. Кәне, дайындалайық, балалар!
Көзімізді жұмамыз..., арқамызды тік
ұстаймыз..., қолымызды тіземізге қоямыз. Дем
ал...демді шығар(5-6рет aрқылы жaғымды, көңілді,
психoлoгиялық aхуaл oрнaту.
Кіріспе бөлім
Сабақтың ортасы
Тыңдалым
Айтылым
Оқылым
Жазылым
Жаңа сабаққа
кіріспе. Балалар бүгінгі
сабақтың тақырыбын болжау үшін, видеоны қараңыз. Видео не туралы?
- «Елін сүйген Елбасы»
Сабақ мақсатымен,
бағалау критерийімен таныстырамын. Сабағымыздың
мақсаты:
тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек сөздерді талқылай
отырып, тақырыппен көтерілетін мәселені
болжау. қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерден қоытынды
жасау,өз көзқарасын білдіру. сөйлеу барысында тақырып бойынша қажетті
аргументтерді орынды қолдану, өз ойын жеткізу. Бағалау
критерийі: - тыңдалған мәтіннің
мазмұнын түсінеді; - қажетті аргументтерді орынды
қолдану, өз ойын жеткізу. -
қажетті аргументтерді орынды қолданады
1-тапсырма. «ҚР Президенті
туралы кім көп біледі?» деген
брейн- ринг
ойын – сайысын
бастаймыз.
1.
«Балалық
шақ» 2.
«Отбасы» 3.
«Қызмет
жолы»
2
–тапсырма. Аудиомәтінді тыңдап мазмұнын
түсін, ақпараттың дұрыстығын
тексер. Дәлелде.
АҚПАРАТ Дұрыс Бұрыс
Бағалау критерийі Дескрипторлар Аудиомәтінді тыңдап, ақпараттың дұрыстығын
тексер. Дәлелде.
- мәтінді тыңдады,
- мазмұнын түсінді;
-
ақпараттың дұрыстығын
тексерді, -
дәлелдеді
3-
тапсырма «Мәтінмен жұмыс» Мәтінді оқып, мазмұнын түсініп тақырып
қойыңыздар, бір сұрақ құрастырыңыздыр, мезгіл үстеулерді
табыңыздар
1991 жылғы 1желтоқсанда
Нұрсұлтан Назарбаев тұнғыш рет Пезидент болып сайланды. Сайлауға
қатысқандардың 98678%-ы жақтап дауыс берді. Бұл – жаңа мемлекет
қалыптасуының өтпелі кезеңінде сенімді басшыға өз тағдырын
тапсырған Қазақстан халқының жауапты таңдауы еді.Елбасы Нұрсұлтан
Назарбаевтың саликалы саясатының арқасында тәуелсіз Қазақ елі
қалыптасып мемлекетіміздің ұлттық рәміздері
қабылданды.
Қазақстанның шынайы
егемендңгңн қамтымасыз еткен маңызды мемлекеттік актілерге қол
қойылды. Мәселен, 1991 жылдың 29 тамызында Нұрсұлтан Назарбаевтың
«Семей ядролық полигонын жабу туралы жарлығы» шықты. Сондай-ақ 1991
жылдың 25 қазанында Тұңғыш Президенттің жарлығымен Қауіпсіздік
кеңесі дәне Мемлекеттік қорғаныс комиткті
құрылды.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік тәуелсіздігінің іргетасы осылай
қаланды
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Мәтінді оқып, мазмұнын түсініп
тақырып қойыңдар, бір сұрақ құрастырыңдар,
мезгіл үстеулерді табыңдар
- мәтінді оқыды,
- мазмұнын түсінді
- тақырып қойды
- бір сұрақ
құрастырды - мезгіл үстеулерді
тапты
«Сен - маған, мен - саған» Сұрақ – жауап стратегиясын
қолданып мәтінді қалай түсінгенімізді
тексерейік
4-
тапсырма. Жаңа сөздердің мағынасын
анықтаңыздар.
Сөздер Мағынасы
Бaғaлaу
критeрийі Дeскриптoр Жаңа сөздердің мағынасын
анықтаңыздар. -
жаңа сөздердің
мағынасын анықтады.
Миға шабуыл
Сабақтың соңы Рефлекси
«ПОПС» формуласын қолданып, сабақ туралы өз
пікіріңізді дәлелдеңіз.
«Менің ойымша, ......»
«Себебі мен оны ........ деп
түсінемін.»
«Оны мен ...... деген фактілермен
дәлелдеймін.»
«Осыған байланысты мен ............... дегеншешімге келдім.» Бағалау критерийі Дескрипторлары
сабақ туралы өз пікіріңізді
дәлелдеңіз.
мәтін мазмұнын түсінеді;
мысалдар, фактілер арқылы
дәлелдеді;
қорытынды
жасады.
Бүгін сабақта: берілген мәліметтер бойынша
Тұнғыш Президент туралы мәлімет алдыңыздар; білімдеріңізді
толықтырып анықтадыңыздар тыңдалған мәтіннің негізгі
мазмұнын түсініп,ақпараттың шынайлығы мен нақтылығын
дәлелдедіңіздер; мәтін мәселесі бойынша
пікірлеріңізді білдіріп, талдау
жасадыңыздар.
Қосымша
тапсырма: «Егер мен Президент болсам
. . . ». атты эссе жазу
Сау болыңыздар!
№ Оқушының аты -
жөні
«Ақпараттың дұрыстығын
тексерді, -
дәлелдеді» | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















