|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Аспан әлемнің құпиясы |
|||||
|
Күні : 20.02.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 5.4.2.1 эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді; эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы. «Миға шабуыл» , өткен тақырыпты сұрақ- жауап арқылы сұрау. (оқушылар бір- бірінің сұрақтарына жауап береді) |
«Бас бармақ» |
Үлестірмелі топтамалар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. ЕББҚ оқушыға тапсырма: Жазылым 4- тапсырма Жеке жұмыс Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Айтылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Түркілер-тюрки Қызықтырған-интересный Кең дала-широкая степь Жұлдызшы-звездочет Орта ғасыр-средневековье Айтайық Суретке қарап, жауап бер. Сұрақтардағы түсініксіз сөздерді көрсет.
Жазылым Әр қатардағы жаңа сөзді тауып, сөз тіркесін құр. «Галереяны шарлау» әдісі арқылы сөз тіркесін құрайды. Айтылым Тыңда. Мәтінді оқы. Түсініксіз сөздерді тап. «Прожектор» әдісі бойынша мәтінді оқып түсініксіз сөздерді табады. Тақтада берілген нұсқамен және бүгінгі сабақтың жаңа сөздерімен салыстырады. Айтылым Суретке қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. «Салыстыру» әдісі арқылы екі жұлдызшыны салыстарады.
Жазылым Жаңа сөздерді мәтінде келу ретіне қарай орналастыр. Түркілер, кең дала, қызықтырған, жұлдызшы, ежелден, ежелгі дәуір, құбылыс, орта ғасыр, тұрмыста пайдаланған, мүсін, зерттеген, зират. Айтылым Бес жолды өлең. Жұлдызшылар. Жазылым Ойтаразы «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырып, қорытынды жасаңдар. *Маған ұнады .... *Мен үшін қиын болғаны ... *Маған қызық болғаны ... |
«Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. -Сұраққа жауап береді «Бес саусақ» Дескриптор: 1. Жаңа сөзді табады. 2. Сөз тіркесін құрайды. 3. Қатесіз оқиды Дескриптор 5 балл -Сұхбат құрады -Бата жазады «Мен-саған, сен- маған» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды -Сұраққа жауап береді «Алма ағашы» |
Оқулық сөздік Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : |
|
||||
|
Кері байланыс «Үш түрлі стикерлер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер 1 сағат 5 орыс сыныбы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Аспан әлемнің құпиясы |
|||||
|
Күні : 20.02.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Ильясова Х.Н. |
|||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Аспан әлемін зерттеген ұлы көшпенділер |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.3.1 күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 5.4.2.1 эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: күнделікті тұрмыстық тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді; эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясы. «Миға шабуыл» , өткен тақырыпты сұрақ- жауап арқылы сұрау. (оқушылар бір- бірінің сұрақтарына жауап береді) |
«Бас бармақ» |
Үлестірмелі топтамалар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. ЕББҚ оқушыға тапсырма: Жазылым 4- тапсырма Жеке жұмыс Тыңдалым Оқылым 3- тапсырма Айтылым 2-тапсырма Жұптық жұмыс Жазылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Түркілер-тюрки Қызықтырған-интересный Кең дала-широкая степь Жұлдызшы-звездочет Орта ғасыр-средневековье Айтайық Суретке қарап, жауап бер. Сұрақтардағы түсініксіз сөздерді көрсет.
Жазылым Әр қатардағы жаңа сөзді тауып, сөз тіркесін құр. «Галереяны шарлау» әдісі арқылы сөз тіркесін құрайды. Айтылым Тыңда. Мәтінді оқы. Түсініксіз сөздерді тап. «Прожектор» әдісі бойынша мәтінді оқып түсініксіз сөздерді табады. Тақтада берілген нұсқамен және бүгінгі сабақтың жаңа сөздерімен салыстырады. Айтылым Суретке қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. «Салыстыру» әдісі арқылы екі жұлдызшыны салыстарады.
Жазылым Жаңа сөздерді мәтінде келу ретіне қарай орналастыр. Түркілер, кең дала, қызықтырған, жұлдызшы, ежелден, ежелгі дәуір, құбылыс, орта ғасыр, тұрмыста пайдаланған, мүсін, зерттеген, зират. Айтылым Бес жолды өлең. Жұлдызшылар. Жазылым Ойтаразы «Менің сабақтан кейінгі әсерім» кестесін толтырып, қорытынды жасаңдар. *Маған ұнады .... *Мен үшін қиын болғаны ... *Маған қызық болғаны ... |
«Шапалақ» Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді. -Сұраққа жауап береді «Бес саусақ» Дескриптор: 1. Жаңа сөзді табады. 2. Сөз тіркесін құрайды. 3. Қатесіз оқиды Дескриптор 5 балл -Сұхбат құрады -Бата жазады «Мен-саған, сен- маған» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды -Сұраққа жауап береді «Алма ағашы» |
Оқулық сөздік Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : |
|
||||
|
Кері байланыс «Үш түрлі стикерлер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен ... үйрендім. Мен ... білдім. Маған ... қиын болды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















