|
Сабақ: |
Мектеп: №47 ЖОББМ |
||||||||||
|
Күні: |
Машықкердің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
7.2.7.1 \О\-ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау 7.3.1.1 \Ж\ -әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру 7.4.4.1 –\ӘТН\ - етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану; |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||
|
Қажетті құрал-жабдықтар |
Интерактивті тақта, А4 қағазы, стикерлер |
||||||||||
|
Оқыту әдістері |
«Көңіл-күй» диаграммасы, «Кіші шеңбер» тәсілі, «Жұмыс үстелі», «Түртіп алу» стратегиясы, «Бумеранг» әдісі |
||||||||||
|
Дереккөздері |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт: |
Мұғалімнің қызметі: |
Оқушының қызметі: |
|||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы Үйге тапсырма
Бағалау Рефлексия |
Мұғалім оқушылармен амандасады. Сыныпты түгендеп, оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалайды. «Көңіл-күй» диаграммасы -Оқушылар көңіл-күйлеріңіз қалай?
«Кіші шеңбер» тәсілі негізінде үй тапсырмасын тексереді. Мұғалім үй тапсырмасын қалай орындалғандығын тексеру үшін әр топтан екі оқушыдан шығарады. Оқушылар қазір дамыған заман иә ,сіздерге сұрақ қояайын қандай техналогияның түрлерін білесіздер? Ендеше алдымызға таратылған суреттер бойынша топқа бөлінейік.Әртүрлі техникалардың суреттері бойынша 3 топқа бөлінеді 1-топ: Ұялы телфон 2-топ:Ғаламтор 3-топ :Компьютер Қызығушылықты ояту . Оқушылар жаңа біз топқа қалай бөліндік? Суреттен не көріп тұрсыңдар? Сүт өнімдерінің сан алуан түрі бар иә оқушылар .Олардың денсаулыққа пайдасы қандай? Қазіргі таңда сүт өнімдерін қолданамыз ба? Сабақтың тақырыбы: Тіл және технология Еліктеу сөздердің сөйлемдегі қызметі 1-тапсырма 2-тапсырма. Мәтіннен факті мен көзқарасты ажыратыңдар.
3-тапсырма. «Жұмыс үстелі»
1-топ: Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды; 2-топ: Мәтіннен тірек сөздер табады; 3-топ. Мәтін бойынша жоспар құрады 4-Топ: Мәтін бойынша сұрақ құрастыру. Дискриптор
4-тапсырма. «Түртіп алу» стратегиясы. Видероликтен көрсетілген мәліметтерді түртіп алып отырады. (https\\youtu.be\iTFUvZ8inxk бие сүтінен жасалған жаңа тағам түрлері, Төрегелді Шарманов – қазақ тағамтану академиясының президенті)
«Бумеранг» әдісі. Әр топ мүшелері тақырып бойынша 2 сұрақ құрастырады. Сұрақтарын келесі топқа беріп, алмастырады.
«Сүт өнімдері және олардың пайдасы» тақырыбында эссе жазу
Қалыптастырушы бағалау. Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы арқылы өз ойларын біледі, қорытынды бағаны өзі қояды.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Үй тапсырмасына жауап береді.
Ұялы телфон,Ғаламтор, Компьютер т.б
1-топ: Ұялы телфон 2-топ:Ғаламтор 3-топ :Компьютер
Бүлкілдетіп, сарқылғанша – пысықтауыш қызметін атқарып тұр (қалай пісіреді?)
қорбан-қорбан қимыл –сын пысықтауыш болып тұр себебі:Қалай бастан ?деген сұраққа жауап беріп тұр.
бұрық-бұрық қиымыл сын пысықтауыш болып тұр:Қалай қайнаған? пыш-пыш анықтауыш болып тұр қандай сқт өнімі? Деген сұраққа жауап беріп тұр.
2-топ: сүт, өнім, ірімшік, тағам 3-топ:
Видеороликтен көрсетілген мәліметті түртіп алады.
Сұрақтар құрастырып, бір-біріне алмастырады
Үй тапсырмасын жазып алады.
Әр оқушы өзін бағалайды
Стикерге ойды аяқтап жазып, тақтаға іледі. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана-тарихи мекен
Астана-тарихи мекен
|
Сабақ: |
Мектеп: №47 ЖОББМ |
||||||||||
|
Күні: |
Машықкердің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
7.2.7.1 \О\-ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау 7.3.1.1 \Ж\ -әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру 7.4.4.1 –\ӘТН\ - етістіктің есімше, көсемше, тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану; |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||
|
Қажетті құрал-жабдықтар |
Интерактивті тақта, А4 қағазы, стикерлер |
||||||||||
|
Оқыту әдістері |
«Көңіл-күй» диаграммасы, «Кіші шеңбер» тәсілі, «Жұмыс үстелі», «Түртіп алу» стратегиясы, «Бумеранг» әдісі |
||||||||||
|
Дереккөздері |
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт: |
Мұғалімнің қызметі: |
Оқушының қызметі: |
|||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы Үйге тапсырма
Бағалау Рефлексия |
Мұғалім оқушылармен амандасады. Сыныпты түгендеп, оқушылардың сабаққа әзірлігін қадағалайды. «Көңіл-күй» диаграммасы -Оқушылар көңіл-күйлеріңіз қалай?
«Кіші шеңбер» тәсілі негізінде үй тапсырмасын тексереді. Мұғалім үй тапсырмасын қалай орындалғандығын тексеру үшін әр топтан екі оқушыдан шығарады. Оқушылар қазір дамыған заман иә ,сіздерге сұрақ қояайын қандай техналогияның түрлерін білесіздер? Ендеше алдымызға таратылған суреттер бойынша топқа бөлінейік.Әртүрлі техникалардың суреттері бойынша 3 топқа бөлінеді 1-топ: Ұялы телфон 2-топ:Ғаламтор 3-топ :Компьютер Қызығушылықты ояту . Оқушылар жаңа біз топқа қалай бөліндік? Суреттен не көріп тұрсыңдар? Сүт өнімдерінің сан алуан түрі бар иә оқушылар .Олардың денсаулыққа пайдасы қандай? Қазіргі таңда сүт өнімдерін қолданамыз ба? Сабақтың тақырыбы: Тіл және технология Еліктеу сөздердің сөйлемдегі қызметі 1-тапсырма 2-тапсырма. Мәтіннен факті мен көзқарасты ажыратыңдар.
3-тапсырма. «Жұмыс үстелі»
1-топ: Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды; 2-топ: Мәтіннен тірек сөздер табады; 3-топ. Мәтін бойынша жоспар құрады 4-Топ: Мәтін бойынша сұрақ құрастыру. Дискриптор
4-тапсырма. «Түртіп алу» стратегиясы. Видероликтен көрсетілген мәліметтерді түртіп алып отырады. (https\\youtu.be\iTFUvZ8inxk бие сүтінен жасалған жаңа тағам түрлері, Төрегелді Шарманов – қазақ тағамтану академиясының президенті)
«Бумеранг» әдісі. Әр топ мүшелері тақырып бойынша 2 сұрақ құрастырады. Сұрақтарын келесі топқа беріп, алмастырады.
«Сүт өнімдері және олардың пайдасы» тақырыбында эссе жазу
Қалыптастырушы бағалау. Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы арқылы өз ойларын біледі, қорытынды бағаны өзі қояды.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады.
Үй тапсырмасына жауап береді.
Ұялы телфон,Ғаламтор, Компьютер т.б
1-топ: Ұялы телфон 2-топ:Ғаламтор 3-топ :Компьютер
Бүлкілдетіп, сарқылғанша – пысықтауыш қызметін атқарып тұр (қалай пісіреді?)
қорбан-қорбан қимыл –сын пысықтауыш болып тұр себебі:Қалай бастан ?деген сұраққа жауап беріп тұр.
бұрық-бұрық қиымыл сын пысықтауыш болып тұр:Қалай қайнаған? пыш-пыш анықтауыш болып тұр қандай сқт өнімі? Деген сұраққа жауап беріп тұр.
2-топ: сүт, өнім, ірімшік, тағам 3-топ:
Видеороликтен көрсетілген мәліметті түртіп алады.
Сұрақтар құрастырып, бір-біріне алмастырады
Үй тапсырмасын жазып алады.
Әр оқушы өзін бағалайды
Стикерге ойды аяқтап жазып, тақтаға іледі. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















