Сабақтың мақсаты
|
Әр түрлі
эстафеталық, қозғалмалы ойындарда қарапайым дене дамуына әсер
ететін жаттығуларын орындау, әр түрлі қозғалыс қимылды қайталау,
орындаудың маңыздылығын білу, жаттығуларды тиісінше кешенді,
ретімен орындау.
Барлық оқушылар орындай
алады: Жүгіру
техникасының
элементтерін барлық оқушылар орындай
алады.
Оқушылардын
көпшілігі: Жүгіру кезінде қарсыласына кедергі келтірмеу
керек екенін біледі.
Кейбір оқушылар орындай
алады: Жоғарғы жылдамдықпен
жүгіруді,сөреден қалай дұрыс шығу керек екенін, жүгіру
фазаларын дұрыс қолданабіледі, орта қашықтыққа жүгіруде өз күштерін
мөлшерлей алады.
|
Басы
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін
таныстыру, қайталау.
Бүгінгі сабақтың мақсатымен
таныстыру.
Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен
таныстыру. Қатардағы жаттығулар.
Бұрылыстарды біркелкі орындау.
Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс
пайдалану.
Жүрістегі жаттығулар.
Жаттығуларды біркелкі,
дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан
жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру.
Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру.
Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру.
Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш
лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру
жаттығулары.
Одан кейін үшке саналып үш қатарға тұрып ЖДЖ
орындайды.
Бағалау:
Оқушылар
тарапынан берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау
көрсету.
|
Сәлемдеседі, бір – біріне жақсы тілектер айтып,
сәттілік тілейді.
|
Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
|
Әр
іс-әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістіктің болуы
|
Ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру
Интерактивті тақтадан
көрсетілім
(эстафеталық таяқшаны беру тәсілі. 4х60метрге
жүгіру тәсілі.)
4х60 метрге екі топқа бөліп
жүгірту.
«Шеңбер эстафетасы» ойыны.
Ойнаушылар төрт-бес командаға бөлінеді. Жүгіру
жолы 40-50 метрден бірнеше бөлікке бөлінеді.
Әрбір бөлікке әр команда өз ойыншыларын
қояды.
Бірінші нөмірлі ойыншылар белгі бойынша сөреден
жүгіріп шығып, екінші бөлікке жетіп, өз командаласының ойыншысына
таяқшаны береді.
Ал ол эстафетаны үшінші бөліктегі өз ойыншысына
жеткізеді.
Жүгіруді бірінші аяқтаған команда жеңіске
жетеді.
Назар
аударылатыны: спортшылардың қауіпсіздік ережені
сақтауы, әр қайсысы өз жолымен жүгіруі, таяқшаны түсіріп алмауы,
бір-біріне кедергі жасамауы, жылдам жүгіруі.

Дескриптор
Білім
алушы
қауіпсіздік ережесін жұмыс
барысында сақтайды;
мақсатқа жетуде командалық
жұмыста көшбасшылық танытады;
тапсырманы мұқият әрі дұрыс
орындайды.
|
Оқушылар ЖДЖ кешенін әзірлейді
және орындайды., әрбір топқа ширату нұсқасын ойластыруды және өз
нұсқасын ұсыну тапсырмасын алады. Әрбір топқа әр түрлі бұлшық
еттерге ширату жасау тапсырмасын
орындайды
Эстафеталық жарыстарда
негізгіжеңіл атлетикалық элементтерді
анықтайды
және түрлі мүмкіндіктерді, қозғалыстарды
пайдалану арқылы , эстафеталарға қатысады.
|
Смаликтер арқылы
ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»
Бағалау парақшасын толтырады.
ҚБ Бағдаршам
|
Мұғалімнің ысқырығы, эстафета таяқтары, фишкалар,
жалаулар, бор.
Үлкен бос ойын кеңістігі, мұғалім үшін
ысқырық,
|
Сабақтың соңы
|
Қорытынды
бөлім:
Оқушыларды қатарға
тұрғызу!
Оқушыларды қалпына
келтіру жаттығулары.
«Оң –ға!», «Сол –ға!»,
«Айнал!» Баяу жүгіру! Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүр!
Қолды жанға созып, өкшемен жүр!
1-2-3-4 орныңда
тоқта!
«Оң –ға!» («Сол
–ға!»)
Сабақ барысындағы
жетістіктер мен кемшіліктер. Оқушыларды
бағалау
«Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс жүргізе
отырып, «Біздің сынып керемет!» ұранымен сабағымызды
қорытындылаймыз.
К ері байланыс
Біздің сынып керемет
«Түзел!», «Тік
тұр!».
Сабақ аяқталды! Сау
Болыңыздар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|