|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 30.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 10б |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Акробатиканың күнделікті өмірдегі маңыздылығы , оқушылардың дене бітімінің дұрыс қалыптасуын , ептілікпен икемділікті дамытуды маңыздылығы және сымбаттылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Түрлі биіктіктегі арыста орындалатын жаттығулар. Асылып тұрып тербелу |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Жүру, жүгіру жаттығулары:қозғалыстағы жаттығулар топтамасы,жүру жаттығулар топтамасына көшу және орында тұрып орындалатын жаттығулар топтамасы Сергіту сәті : саптық және акробатикалық элементері бар аралас эстафеталық ойын Жаттығуларды дұрыс ,толық ,ара қашықтықты сақтап,басқа балаларға кедергі жасамау. Денені түзу,тізені бүкпеу, қол, аяқты толық жазу, созу. Әр бұйрық пәрмендеріне назар арударып ,пәрмен бойынша жат.ор.Аяқпен жерден серпіле ,арқаннан аса секіріп, жауырын омыртқа жотасы астыға бүгіле,содан кейін жиырылу тізені ұстау ,соңы осы қалыпта аунау және тұру. Алға артқа домалау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1. Биіктігі 90 см кедергіден секіру-аунап өту (үйрету). 2. Төменгі сыныптарда үйретілген оқу материалдарын қайталау (бақылау) 3. Алға,артқа домалаудың әдісін көрсету және сақтандыруды үйрету Жеңімпаздарды анықтау Мадақтаулар,жіберілген қателіктер мен кемшіліктерді түзетіп ,ескертулер жасау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сапқа тұрғызу . Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма. Ұйымдастырылған түрде спорт залдан шығару |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 4.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 10б |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Ойындарды ойнау және жаттығуларды орындау барысында ұжымдық қимыл-әрекеттердің үйлесімділігін дамыту. 2.Ұжым болып әрекет етуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу. 3. Шапшаңдық,ептілік, төзімділік сияқты қасиеттерді дамыту |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
1. Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Сабаққа қатысқан
оқушыларды түгендеу. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Сабақтың
мақсатын таныстыру. Саптағы «Оңға!», «Солға!», «Кері айнал!»
«Алаңды айналып алға бас!» жаттығулары 2
мин |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1.Доппен орындалатын ЖДЖ: Негізгі тұрыс,доп оң қолында төменде. 1-қолдары екі жақта; 2-қолдары жоғарыда, допты басқа қолға ауыстыру; 3-қолдарын екі жаққа созу; 4-бастапқы қалып Аяқтарын сәл ашылған қалыпта тұру, доп оң қолында. 1-оң аяғына иілу; 2-3-допты оң аяқтан сол аяққа ауыстырып домалату; 4- бастапқы қалып, сол сияқты сол аяққа. 1-2- өкшемен отырып және денесін оңға бұрып, допты еденге тигізу; 3-4 бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты солға орындау. Еденде отыру, доп табандарының қысылған,қолдары артқа тірелген. 1-2 түзу аяқтарын көтеру, допты түсіріп алмауға тырысуы; 3-4-бастапқы қалыпқа келу. Шалқадан жатып, допты түзу қолдарында басының жоғарғы жағында ұстау. 1-2- алға қарай түзу қолдарын, және оң аяқты көтеру, допты аяғына тигізу; 3-4- бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты сол аяқпен. Аяқтары сәл ашылған, доп оң қолында. Допты еденге оң қолмен соғып ұрады,ал оны екі қолмен ұстайды. 2. «Аюлар және аралар ойыны». 3. «Қалашықты құлату» ойыны. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Екі аяқтың ұшымен жүру, қолдары жоғарыда. |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 6.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 10б |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өрмелеу. Биіктігі 4м арқанға аяқтың көмегінсіз өрмелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-білімділік-арқанға өрмелеу: үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м); -тәрбиелік-тұлғаны оң қасиеттерге тәрбиелеу, оқу және жарыс әрекеттерінде ұжымдық әрекеттестік пен ынтымақтастықтың межелерін сақтау: -дамытушылық-дамыту және сауықтыру бағытындағы дене жаттығулары, базалық спорт түрлерінің іс-қимыл әдістері мен техникасы арқылы қимылдық тәжірибені байыту, қимыл-қозғалыс мәдениетін қалыптастыру,дене шынықтыру және спорт туралы, олардың тарихы, қазіргі дамуы және салауатты өмір салтын қалыптастырудағы рөлі туралы білімдерді игеру. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Сапқа тұру, кезекші баяндауы, сәлемдесу. Сабақ міндетін хабарлау. Орнында және қозғалыста Орындалатын саптық жаттығулар. Саптық жаттығулар,қозғалыс кезінде Орындалатын саптық жаттығулар, жүру түрлері,ажырау және қосылу арқылы бір колоннадан екі колоннаға сап құру,қиғаш- тап қарама- қарсы бағытпен және жылан- ша жүру. |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
Дайындық жаттығулары. 1.Сапқа тұру, жаттығулардың техникасы туралы түсіндіру және оны көрсету. 2. Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Арқаңға өрмелеп шығу жаттығулары. 1.Орындықта отырып, қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. 2.Арқанға «байланып тұру», яғни өрмелеп бара жатып тоқтау. 3.Арқанға асылып тұрып, аяқты алдыға соза жоғары көтеру. 4.Асылып тұрған қалыпта аяқтың үшін қолға тигізу. 5.Үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м). а) аяқты бүгіп асылып тұрып, тізені кеудеге жақындата прқанды не табанмен, не аяқтың үстімен немесе тіземен қысып ұстау. б)қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. в)арқанды аяқпен ұстауды сақтай отырып,екі қолды кезекпен ауыстырып ,арқанның жоғарғы жағынан ұстау. 6.2,2,5 және 3м еңкейтілген арқанмен (аяқтың көмегінсіз қолмен өрмелеу, кейін гимнастикалық төсенішке секіріп түсу. 7.Бұл да сондай ,кейін қолмен саумалдап түсу. 8.,2,5 және 3 м –лік биіктірге бекітілген тіке түсірілгшен арқанға қолмен өрмелеу, төменгі қолдардың және аяқтардың көмегімен түсу. 9.Бұл да сондай ,кейін аяқтың көмегінсіз қолдармен түсу. 10.Мүмкін қателерді талдау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын қабылдау. Оқушылардың организімін қалпына келтіру. 1. Оқушыларды жалпы сапқа тұрғызу, 2.Жаттығуларды орындап оқушылардің демнің қалпына келтіру. 3.Қолды және аяқты қағып соғуы. Үй тапсырмасын беру. |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 28.11.2018-3.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 11г, 11д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Акробатиканың күнделікті өмірдегі маңыздылығы , оқушылардың дене бітімінің дұрыс қалыптасуын , ептілікпен икемділікті дамытуды маңыздылығы және сымбаттылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Түрлі биіктіктегі арыста орындалатын жаттығулар. Асылып тұрып тербелу |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Жүру, жүгіру жаттығулары:қозғалыстағы жаттығулар топтамасы,жүру жаттығулар топтамасына көшу және орында тұрып орындалатын жаттығулар топтамасы Сергіту сәті : саптық және акробатикалық элементері бар аралас эстафеталық ойын Жаттығуларды дұрыс ,толық ,ара қашықтықты сақтап,басқа балаларға кедергі жасамау. Денені түзу,тізені бүкпеу, қол, аяқты толық жазу, созу. Әр бұйрық пәрмендеріне назар арударып ,пәрмен бойынша жат.ор.Аяқпен жерден серпіле ,арқаннан аса секіріп, жауырын омыртқа жотасы астыға бүгіле,содан кейін жиырылу тізені ұстау ,соңы осы қалыпта аунау және тұру. Алға артқа домалау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1. Биіктігі 90 см кедергіден секіру-аунап өту (үйрету). 2. Төменгі сыныптарда үйретілген оқу материалдарын қайталау (бақылау) 3. Алға,артқа домалаудың әдісін көрсету және сақтандыруды үйрету Жеңімпаздарды анықтау Мадақтаулар,жіберілген қателіктер мен кемшіліктерді түзетіп ,ескертулер жасау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сапқа тұрғызу . Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма. Ұйымдастырылған түрде спорт залдан шығару |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 5.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 11г, 11д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Ойындарды ойнау және жаттығуларды орындау барысында ұжымдық қимыл-әрекеттердің үйлесімділігін дамыту. 2.Ұжым болып әрекет етуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу. 3. Шапшаңдық,ептілік, төзімділік сияқты қасиеттерді дамыту |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
1. Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Сабаққа қатысқан
оқушыларды түгендеу. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Сабақтың
мақсатын таныстыру. Саптағы «Оңға!», «Солға!», «Кері айнал!»
«Алаңды айналып алға бас!» жаттығулары 2
мин |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1.Доппен орындалатын ЖДЖ: Негізгі тұрыс,доп оң қолында төменде. 1-қолдары екі жақта; 2-қолдары жоғарыда, допты басқа қолға ауыстыру; 3-қолдарын екі жаққа созу; 4-бастапқы қалып Аяқтарын сәл ашылған қалыпта тұру, доп оң қолында. 1-оң аяғына иілу; 2-3-допты оң аяқтан сол аяққа ауыстырып домалату; 4- бастапқы қалып, сол сияқты сол аяққа. 1-2- өкшемен отырып және денесін оңға бұрып, допты еденге тигізу; 3-4 бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты солға орындау. Еденде отыру, доп табандарының қысылған,қолдары артқа тірелген. 1-2 түзу аяқтарын көтеру, допты түсіріп алмауға тырысуы; 3-4-бастапқы қалыпқа келу. Шалқадан жатып, допты түзу қолдарында басының жоғарғы жағында ұстау. 1-2- алға қарай түзу қолдарын, және оң аяқты көтеру, допты аяғына тигізу; 3-4- бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты сол аяқпен. Аяқтары сәл ашылған, доп оң қолында. Допты еденге оң қолмен соғып ұрады,ал оны екі қолмен ұстайды. 2. «Аюлар және аралар ойыны». 3. «Қалашықты құлату» ойыны. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Екі аяқтың ұшымен жүру, қолдары жоғарыда. |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 8.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 11г, 11д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өрмелеу. Биіктігі 4м арқанға аяқтың көмегінсіз өрмелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-білімділік-арқанға өрмелеу: үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м); -тәрбиелік-тұлғаны оң қасиеттерге тәрбиелеу, оқу және жарыс әрекеттерінде ұжымдық әрекеттестік пен ынтымақтастықтың межелерін сақтау: -дамытушылық-дамыту және сауықтыру бағытындағы дене жаттығулары, базалық спорт түрлерінің іс-қимыл әдістері мен техникасы арқылы қимылдық тәжірибені байыту, қимыл-қозғалыс мәдениетін қалыптастыру,дене шынықтыру және спорт туралы, олардың тарихы, қазіргі дамуы және салауатты өмір салтын қалыптастырудағы рөлі туралы білімдерді игеру. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Сапқа тұру, кезекші баяндауы, сәлемдесу. Сабақ міндетін хабарлау. Орнында және қозғалыста Орындалатын саптық жаттығулар. Саптық жаттығулар,қозғалыс кезінде Орындалатын саптық жаттығулар, жүру түрлері,ажырау және қосылу арқылы бір колоннадан екі колоннаға сап құру,қиғаш- тап қарама- қарсы бағытпен және жылан- ша жүру. |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
Дайындық жаттығулары. 1.Сапқа тұру, жаттығулардың техникасы туралы түсіндіру және оны көрсету. 2. Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Арқаңға өрмелеп шығу жаттығулары. 1.Орындықта отырып, қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. 2.Арқанға «байланып тұру», яғни өрмелеп бара жатып тоқтау. 3.Арқанға асылып тұрып, аяқты алдыға соза жоғары көтеру. 4.Асылып тұрған қалыпта аяқтың үшін қолға тигізу. 5.Үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м). а) аяқты бүгіп асылып тұрып, тізені кеудеге жақындата прқанды не табанмен, не аяқтың үстімен немесе тіземен қысып ұстау. б)қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. в)арқанды аяқпен ұстауды сақтай отырып,екі қолды кезекпен ауыстырып ,арқанның жоғарғы жағынан ұстау. 6.2,2,5 және 3м еңкейтілген арқанмен (аяқтың көмегінсіз қолмен өрмелеу, кейін гимнастикалық төсенішке секіріп түсу. 7.Бұл да сондай ,кейін қолмен саумалдап түсу. 8.,2,5 және 3 м –лік биіктірге бекітілген тіке түсірілгшен арқанға қолмен өрмелеу, төменгі қолдардың және аяқтардың көмегімен түсу. 9.Бұл да сондай ,кейін аяқтың көмегінсіз қолдармен түсу. 10.Мүмкін қателерді талдау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын қабылдау. Оқушылардың организімін қалпына келтіру. 1. Оқушыларды жалпы сапқа тұрғызу, 2.Жаттығуларды орындап оқушылардің демнің қалпына келтіру. 3.Қолды және аяқты қағып соғуы. Үй тапсырмасын беру. |
|
|
Заместитель начальника учебно-методического отдела по ОД: |
Ж.Аскарова |
||
|
Раздел долгосрочного плана: VІ |
Школа: Шымкентская республиканская школа «Жас улан» им.Сабира Рахимова |
||
|
Дата: 30.11.2018-3.12 |
ФИО учителя: Н.Джапаров |
||
|
Урок №1-2 |
Рота/взвод 10 ж,10 е |
||
|
Тема урока: |
Акробатика. Длинный кувырок через препятствие. |
||
|
Цель урока: |
обучающая: - формирование знаний; - умений применять их на практике; - контроль знаний и умений учащихся. развивающая: - развитие интереса учеников к уроку; - развитие к самостоятельному выполнению упражнения; - развитие сохранения равновесия; - развивать навыки самоконтроля. воспитательный: - формирование компетентности решение проблем, самостоятельности; - воспитание ответственного отношения к учебному труду и воли. |
||
|
Межпредметная связь: |
Биология,физика,НВП |
||
|
Предыдущая знания: |
Ознакомления с мером безопасности на уроках гимнастики |
||
|
Ресурсы: |
свисток, секундомер |
||
|
Ход урока |
|||
|
Запланированные этапы урока |
Виды знаний, запланированных на урок |
||
|
Начало урока 5минут |
Обратить внимание на спортивную одежду учеников, на их выполнение команды. |
||
|
Середина урока 25 минут |
Ознакомление правилами акробатики. Длинный кувырок. Техника выполнения. Длинный кувырок вперед выполняется из полуприседа, руки назад, махом руками вперед разгибая ноги, поставить руки не ближе 60-80 см от носков впереди плеч, оттолкнуться ногами и выполнить кувырок в группировке. При этом надо стремиться, чтобы сгибание ног в коленях происходило в момент касания пола лопатками. Последовательность обучения.
Типичные ошибки.
|
||
|
Конец урока 10 минут |
|
||
|
Заместитель начальника учебно-методического отдела по ОД: |
Ж.Аскарова |
||
|
Раздел долгосрочного плана: VІ |
Школа: Шымкентская республиканская школа «Жас улан» им.Сабира Рахимова |
||
|
Дата: 4.12.2018-7.12 |
ФИО учителя: Н.Джапаров |
||
|
Урок №1-2 |
Рота/взвод 10 ж,10 е |
||
|
Тема урока: |
|||
|
Цель урока: |
обучающая: - формирование знаний; - умений применять их на практике; - контроль знаний и умений учащихся. развивающая: - развитие интереса учеников к уроку; - развитие к самостоятельному выполнению упражнения; - развитие сохранения равновесия; - развивать навыки самоконтроля. воспитательный: - формирование компетентности решение проблем, самостоятельности; - воспитание ответственного отношения к учебному труду и воли. |
||
|
Межпредметная связь: |
Биология,физика,НВП |
||
|
Предыдущая знания: |
Акробатика. Длинный кувырок через препятствие. |
||
|
Ресурсы: |
свисток, секундомер |
||
|
Ход урока |
|||
|
Запланированные этапы урока |
Виды знаний, запланированных на урок |
||
|
Начало урока 5минут |
Обратить внимание на спортивную одежду учеников, на их выполнение команды. |
||
|
Середина урока 25 минут |
Ознакомление правилами акробатики. Длинный кувырок. Техника выполнения. Длинный кувырок вперед выполняется из полуприседа, руки назад, махом руками вперед разгибая ноги, поставить руки не ближе 60-80 см от носков впереди плеч, оттолкнуться ногами и выполнить кувырок в группировке. При этом надо стремиться, чтобы сгибание ног в коленях происходило в момент касания пола лопатками. Последовательность обучения.
Типичные ошибки.
|
||
|
Конец урока 10 минут |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 30.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 10б |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Акробатиканың күнделікті өмірдегі маңыздылығы , оқушылардың дене бітімінің дұрыс қалыптасуын , ептілікпен икемділікті дамытуды маңыздылығы және сымбаттылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Түрлі биіктіктегі арыста орындалатын жаттығулар. Асылып тұрып тербелу |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Жүру, жүгіру жаттығулары:қозғалыстағы жаттығулар топтамасы,жүру жаттығулар топтамасына көшу және орында тұрып орындалатын жаттығулар топтамасы Сергіту сәті : саптық және акробатикалық элементері бар аралас эстафеталық ойын Жаттығуларды дұрыс ,толық ,ара қашықтықты сақтап,басқа балаларға кедергі жасамау. Денені түзу,тізені бүкпеу, қол, аяқты толық жазу, созу. Әр бұйрық пәрмендеріне назар арударып ,пәрмен бойынша жат.ор.Аяқпен жерден серпіле ,арқаннан аса секіріп, жауырын омыртқа жотасы астыға бүгіле,содан кейін жиырылу тізені ұстау ,соңы осы қалыпта аунау және тұру. Алға артқа домалау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1. Биіктігі 90 см кедергіден секіру-аунап өту (үйрету). 2. Төменгі сыныптарда үйретілген оқу материалдарын қайталау (бақылау) 3. Алға,артқа домалаудың әдісін көрсету және сақтандыруды үйрету Жеңімпаздарды анықтау Мадақтаулар,жіберілген қателіктер мен кемшіліктерді түзетіп ,ескертулер жасау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сапқа тұрғызу . Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма. Ұйымдастырылған түрде спорт залдан шығару |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 4.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 10б |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Ойындарды ойнау және жаттығуларды орындау барысында ұжымдық қимыл-әрекеттердің үйлесімділігін дамыту. 2.Ұжым болып әрекет етуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу. 3. Шапшаңдық,ептілік, төзімділік сияқты қасиеттерді дамыту |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
1. Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Сабаққа қатысқан
оқушыларды түгендеу. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Сабақтың
мақсатын таныстыру. Саптағы «Оңға!», «Солға!», «Кері айнал!»
«Алаңды айналып алға бас!» жаттығулары 2
мин |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1.Доппен орындалатын ЖДЖ: Негізгі тұрыс,доп оң қолында төменде. 1-қолдары екі жақта; 2-қолдары жоғарыда, допты басқа қолға ауыстыру; 3-қолдарын екі жаққа созу; 4-бастапқы қалып Аяқтарын сәл ашылған қалыпта тұру, доп оң қолында. 1-оң аяғына иілу; 2-3-допты оң аяқтан сол аяққа ауыстырып домалату; 4- бастапқы қалып, сол сияқты сол аяққа. 1-2- өкшемен отырып және денесін оңға бұрып, допты еденге тигізу; 3-4 бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты солға орындау. Еденде отыру, доп табандарының қысылған,қолдары артқа тірелген. 1-2 түзу аяқтарын көтеру, допты түсіріп алмауға тырысуы; 3-4-бастапқы қалыпқа келу. Шалқадан жатып, допты түзу қолдарында басының жоғарғы жағында ұстау. 1-2- алға қарай түзу қолдарын, және оң аяқты көтеру, допты аяғына тигізу; 3-4- бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты сол аяқпен. Аяқтары сәл ашылған, доп оң қолында. Допты еденге оң қолмен соғып ұрады,ал оны екі қолмен ұстайды. 2. «Аюлар және аралар ойыны». 3. «Қалашықты құлату» ойыны. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Екі аяқтың ұшымен жүру, қолдары жоғарыда. |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 6.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 10б |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өрмелеу. Биіктігі 4м арқанға аяқтың көмегінсіз өрмелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-білімділік-арқанға өрмелеу: үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м); -тәрбиелік-тұлғаны оң қасиеттерге тәрбиелеу, оқу және жарыс әрекеттерінде ұжымдық әрекеттестік пен ынтымақтастықтың межелерін сақтау: -дамытушылық-дамыту және сауықтыру бағытындағы дене жаттығулары, базалық спорт түрлерінің іс-қимыл әдістері мен техникасы арқылы қимылдық тәжірибені байыту, қимыл-қозғалыс мәдениетін қалыптастыру,дене шынықтыру және спорт туралы, олардың тарихы, қазіргі дамуы және салауатты өмір салтын қалыптастырудағы рөлі туралы білімдерді игеру. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Сапқа тұру, кезекші баяндауы, сәлемдесу. Сабақ міндетін хабарлау. Орнында және қозғалыста Орындалатын саптық жаттығулар. Саптық жаттығулар,қозғалыс кезінде Орындалатын саптық жаттығулар, жүру түрлері,ажырау және қосылу арқылы бір колоннадан екі колоннаға сап құру,қиғаш- тап қарама- қарсы бағытпен және жылан- ша жүру. |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
Дайындық жаттығулары. 1.Сапқа тұру, жаттығулардың техникасы туралы түсіндіру және оны көрсету. 2. Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Арқаңға өрмелеп шығу жаттығулары. 1.Орындықта отырып, қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. 2.Арқанға «байланып тұру», яғни өрмелеп бара жатып тоқтау. 3.Арқанға асылып тұрып, аяқты алдыға соза жоғары көтеру. 4.Асылып тұрған қалыпта аяқтың үшін қолға тигізу. 5.Үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м). а) аяқты бүгіп асылып тұрып, тізені кеудеге жақындата прқанды не табанмен, не аяқтың үстімен немесе тіземен қысып ұстау. б)қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. в)арқанды аяқпен ұстауды сақтай отырып,екі қолды кезекпен ауыстырып ,арқанның жоғарғы жағынан ұстау. 6.2,2,5 және 3м еңкейтілген арқанмен (аяқтың көмегінсіз қолмен өрмелеу, кейін гимнастикалық төсенішке секіріп түсу. 7.Бұл да сондай ,кейін қолмен саумалдап түсу. 8.,2,5 және 3 м –лік биіктірге бекітілген тіке түсірілгшен арқанға қолмен өрмелеу, төменгі қолдардың және аяқтардың көмегімен түсу. 9.Бұл да сондай ,кейін аяқтың көмегінсіз қолдармен түсу. 10.Мүмкін қателерді талдау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын қабылдау. Оқушылардың организімін қалпына келтіру. 1. Оқушыларды жалпы сапқа тұрғызу, 2.Жаттығуларды орындап оқушылардің демнің қалпына келтіру. 3.Қолды және аяқты қағып соғуы. Үй тапсырмасын беру. |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 28.11.2018-3.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 11г, 11д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Акробатиканың күнделікті өмірдегі маңыздылығы , оқушылардың дене бітімінің дұрыс қалыптасуын , ептілікпен икемділікті дамытуды маңыздылығы және сымбаттылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Түрлі биіктіктегі арыста орындалатын жаттығулар. Асылып тұрып тербелу |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Жүру, жүгіру жаттығулары:қозғалыстағы жаттығулар топтамасы,жүру жаттығулар топтамасына көшу және орында тұрып орындалатын жаттығулар топтамасы Сергіту сәті : саптық және акробатикалық элементері бар аралас эстафеталық ойын Жаттығуларды дұрыс ,толық ,ара қашықтықты сақтап,басқа балаларға кедергі жасамау. Денені түзу,тізені бүкпеу, қол, аяқты толық жазу, созу. Әр бұйрық пәрмендеріне назар арударып ,пәрмен бойынша жат.ор.Аяқпен жерден серпіле ,арқаннан аса секіріп, жауырын омыртқа жотасы астыға бүгіле,содан кейін жиырылу тізені ұстау ,соңы осы қалыпта аунау және тұру. Алға артқа домалау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1. Биіктігі 90 см кедергіден секіру-аунап өту (үйрету). 2. Төменгі сыныптарда үйретілген оқу материалдарын қайталау (бақылау) 3. Алға,артқа домалаудың әдісін көрсету және сақтандыруды үйрету Жеңімпаздарды анықтау Мадақтаулар,жіберілген қателіктер мен кемшіліктерді түзетіп ,ескертулер жасау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сапқа тұрғызу . Оқушыларды бағалау. Үйге тапсырма. Ұйымдастырылған түрде спорт залдан шығару |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 5.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 11г, 11д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
1. Ойындарды ойнау және жаттығуларды орындау барысында ұжымдық қимыл-әрекеттердің үйлесімділігін дамыту. 2.Ұжым болып әрекет етуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу. 3. Шапшаңдық,ептілік, төзімділік сияқты қасиеттерді дамыту |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Акробатика. Биіктігі 80-90 см кедергіден алға аунап секіріп өту. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
1. Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Сабаққа қатысқан
оқушыларды түгендеу. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Сабақтың
мақсатын таныстыру. Саптағы «Оңға!», «Солға!», «Кері айнал!»
«Алаңды айналып алға бас!» жаттығулары 2
мин |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
1.Доппен орындалатын ЖДЖ: Негізгі тұрыс,доп оң қолында төменде. 1-қолдары екі жақта; 2-қолдары жоғарыда, допты басқа қолға ауыстыру; 3-қолдарын екі жаққа созу; 4-бастапқы қалып Аяқтарын сәл ашылған қалыпта тұру, доп оң қолында. 1-оң аяғына иілу; 2-3-допты оң аяқтан сол аяққа ауыстырып домалату; 4- бастапқы қалып, сол сияқты сол аяққа. 1-2- өкшемен отырып және денесін оңға бұрып, допты еденге тигізу; 3-4 бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты солға орындау. Еденде отыру, доп табандарының қысылған,қолдары артқа тірелген. 1-2 түзу аяқтарын көтеру, допты түсіріп алмауға тырысуы; 3-4-бастапқы қалыпқа келу. Шалқадан жатып, допты түзу қолдарында басының жоғарғы жағында ұстау. 1-2- алға қарай түзу қолдарын, және оң аяқты көтеру, допты аяғына тигізу; 3-4- бастапқы қалыпқа келу. Сол сияқты сол аяқпен. Аяқтары сәл ашылған, доп оң қолында. Допты еденге оң қолмен соғып ұрады,ал оны екі қолмен ұстайды. 2. «Аюлар және аралар ойыны». 3. «Қалашықты құлату» ойыны. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Екі аяқтың ұшымен жүру, қолдары жоғарыда. |
|
|
Оқу әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ): |
Ж.Асқарова |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: VІ |
Мектеп: Кеңес Одағының Батыры Сабыр Рахымов атындағы Шымкент республикалық «Жас ұлан» мектебі |
|
|
Күні: 8.12.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Н. Джапаров |
|
|
Сабақ № |
Рота/взвод: 11г, 11д |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өрмелеу. Биіктігі 4м арқанға аяқтың көмегінсіз өрмелеу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-білімділік-арқанға өрмелеу: үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м); -тәрбиелік-тұлғаны оң қасиеттерге тәрбиелеу, оқу және жарыс әрекеттерінде ұжымдық әрекеттестік пен ынтымақтастықтың межелерін сақтау: -дамытушылық-дамыту және сауықтыру бағытындағы дене жаттығулары, базалық спорт түрлерінің іс-қимыл әдістері мен техникасы арқылы қимылдық тәжірибені байыту, қимыл-қозғалыс мәдениетін қалыптастыру,дене шынықтыру және спорт туралы, олардың тарихы, қазіргі дамуы және салауатты өмір салтын қалыптастырудағы рөлі туралы білімдерді игеру. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, физика |
|
|
Алдыңғы білім |
Гимнастикалық орындықта орындалатын жаттығулар. |
|
|
Ресурстар |
Секундомер, ысқырық |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
|
|
Сабақтың басы 4 минут 8 минут |
Сапқа тұру, кезекші баяндауы, сәлемдесу. Сабақ міндетін хабарлау. Орнында және қозғалыста Орындалатын саптық жаттығулар. Саптық жаттығулар,қозғалыс кезінде Орындалатын саптық жаттығулар, жүру түрлері,ажырау және қосылу арқылы бір колоннадан екі колоннаға сап құру,қиғаш- тап қарама- қарсы бағытпен және жылан- ша жүру. |
|
|
Сабақтың ортасы 23 минут |
Дайындық жаттығулары. 1.Сапқа тұру, жаттығулардың техникасы туралы түсіндіру және оны көрсету. 2. Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. Арқаңға өрмелеп шығу жаттығулары. 1.Орындықта отырып, қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. 2.Арқанға «байланып тұру», яғни өрмелеп бара жатып тоқтау. 3.Арқанға асылып тұрып, аяқты алдыға соза жоғары көтеру. 4.Асылып тұрған қалыпта аяқтың үшін қолға тигізу. 5.Үш тәсілмен арқанға өрмелеу (арқанның биіктігі – 2,5-3 м). а) аяқты бүгіп асылып тұрып, тізені кеудеге жақындата прқанды не табанмен, не аяқтың үстімен немесе тіземен қысып ұстау. б)қолды шынтақ буынынан бүгіп, арқанды аяқпен қысып ұстау арқылы қолмен бірден жоғары тартылу. в)арқанды аяқпен ұстауды сақтай отырып,екі қолды кезекпен ауыстырып ,арқанның жоғарғы жағынан ұстау. 6.2,2,5 және 3м еңкейтілген арқанмен (аяқтың көмегінсіз қолмен өрмелеу, кейін гимнастикалық төсенішке секіріп түсу. 7.Бұл да сондай ,кейін қолмен саумалдап түсу. 8.,2,5 және 3 м –лік биіктірге бекітілген тіке түсірілгшен арқанға қолмен өрмелеу, төменгі қолдардың және аяқтардың көмегімен түсу. 9.Бұл да сондай ,кейін аяқтың көмегінсіз қолдармен түсу. 10.Мүмкін қателерді талдау. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын қабылдау. Оқушылардың организімін қалпына келтіру. 1. Оқушыларды жалпы сапқа тұрғызу, 2.Жаттығуларды орындап оқушылардің демнің қалпына келтіру. 3.Қолды және аяқты қағып соғуы. Үй тапсырмасын беру. |
|
|
Заместитель начальника учебно-методического отдела по ОД: |
Ж.Аскарова |
||
|
Раздел долгосрочного плана: VІ |
Школа: Шымкентская республиканская школа «Жас улан» им.Сабира Рахимова |
||
|
Дата: 30.11.2018-3.12 |
ФИО учителя: Н.Джапаров |
||
|
Урок №1-2 |
Рота/взвод 10 ж,10 е |
||
|
Тема урока: |
Акробатика. Длинный кувырок через препятствие. |
||
|
Цель урока: |
обучающая: - формирование знаний; - умений применять их на практике; - контроль знаний и умений учащихся. развивающая: - развитие интереса учеников к уроку; - развитие к самостоятельному выполнению упражнения; - развитие сохранения равновесия; - развивать навыки самоконтроля. воспитательный: - формирование компетентности решение проблем, самостоятельности; - воспитание ответственного отношения к учебному труду и воли. |
||
|
Межпредметная связь: |
Биология,физика,НВП |
||
|
Предыдущая знания: |
Ознакомления с мером безопасности на уроках гимнастики |
||
|
Ресурсы: |
свисток, секундомер |
||
|
Ход урока |
|||
|
Запланированные этапы урока |
Виды знаний, запланированных на урок |
||
|
Начало урока 5минут |
Обратить внимание на спортивную одежду учеников, на их выполнение команды. |
||
|
Середина урока 25 минут |
Ознакомление правилами акробатики. Длинный кувырок. Техника выполнения. Длинный кувырок вперед выполняется из полуприседа, руки назад, махом руками вперед разгибая ноги, поставить руки не ближе 60-80 см от носков впереди плеч, оттолкнуться ногами и выполнить кувырок в группировке. При этом надо стремиться, чтобы сгибание ног в коленях происходило в момент касания пола лопатками. Последовательность обучения.
Типичные ошибки.
|
||
|
Конец урока 10 минут |
|
||
|
Заместитель начальника учебно-методического отдела по ОД: |
Ж.Аскарова |
||
|
Раздел долгосрочного плана: VІ |
Школа: Шымкентская республиканская школа «Жас улан» им.Сабира Рахимова |
||
|
Дата: 4.12.2018-7.12 |
ФИО учителя: Н.Джапаров |
||
|
Урок №1-2 |
Рота/взвод 10 ж,10 е |
||
|
Тема урока: |
|||
|
Цель урока: |
обучающая: - формирование знаний; - умений применять их на практике; - контроль знаний и умений учащихся. развивающая: - развитие интереса учеников к уроку; - развитие к самостоятельному выполнению упражнения; - развитие сохранения равновесия; - развивать навыки самоконтроля. воспитательный: - формирование компетентности решение проблем, самостоятельности; - воспитание ответственного отношения к учебному труду и воли. |
||
|
Межпредметная связь: |
Биология,физика,НВП |
||
|
Предыдущая знания: |
Акробатика. Длинный кувырок через препятствие. |
||
|
Ресурсы: |
свисток, секундомер |
||
|
Ход урока |
|||
|
Запланированные этапы урока |
Виды знаний, запланированных на урок |
||
|
Начало урока 5минут |
Обратить внимание на спортивную одежду учеников, на их выполнение команды. |
||
|
Середина урока 25 минут |
Ознакомление правилами акробатики. Длинный кувырок. Техника выполнения. Длинный кувырок вперед выполняется из полуприседа, руки назад, махом руками вперед разгибая ноги, поставить руки не ближе 60-80 см от носков впереди плеч, оттолкнуться ногами и выполнить кувырок в группировке. При этом надо стремиться, чтобы сгибание ног в коленях происходило в момент касания пола лопатками. Последовательность обучения.
Типичные ошибки.
|
||
|
Конец урока 10 минут |
|
||
шағым қалдыра аласыз













