|
Саба Сабақ: математика Нөлдермен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу тәсілдері |
Мектеп №39 «Мырзашөл» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
|||||||||||||||
|
Күні 23.11.2017 Сынып 4 «Ә» |
Мұғалімнің есімі:Сайдуллаева Гулзада |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Оқушылардың өтілген материалдар бойынша алған біл- імдерін тиянақтау,пысықтау. |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Жаңа білімді түсінеді,жасерекшелік- теріне сай тақырыпты меңгеріп,топта талқылайды. |
|
|||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:.Өтілген материалдар бойынша есептерді шығара алады. |
|
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Алған білімдерін,соның ішінде санды көбейтіндіге көбейту және бөлу қасиеттеріне негіз- делген есептердің шығарылу жолдарын тиянақтау. |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:логикалық ойлау қабілеттерін арттырады |
|
|||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестерБөлінгіш,бөлгіш,бөліндінің мәні |
|
||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : |
|
||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|
||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ................екенін айта аласыз ба? |
|
||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар : |
|
||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
|
|||||||||||||||
|
Басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Шаттық шеңбері арқылы» психологиялық атмосфера орнату. Стикерлерге жасырынған сандар арқылы топқа бөлінеді. «Миға шабуыл» әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қа-тысты сұрақтар.Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түседі. №1.Өрнектерді салыстыр.Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата. 231х10х2 2310х2 231х2х10 231х20 23100х2 231х2х100 231х100х2 231000х2 231х2х1000 231х1000х2 231х2000 |
|
|||||||||||||||
|
Сергіту сәті Ой толғаныс |
Қызуғышылықты ояту кезеңі Тез ойлан 1-топ 2-топ 3-топ 18х2----------------------:12---------------------------х20 360:6--------------------:20--------------------------х30 360:3------------------:60------------------------------х38 280:10------------------х2-----------------------------х10 Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 1-топ. №2.Жазба мен есептеу тәсілін түсіндір.
2-топ.№5-3.1.2 Есептеудің қалай орындалғанын түсіндір.Есепте 3-топ.№3.3.4 №4.Есепте.
20х80016 000 80х400=32 000 12х900=10 800 5х3000=45 000 1200х40=48 000 2100х30=63 0002700х20=54 000 1800х30=54 0002400х50=120 000 9000:300=30 12000:300=40 27000:300=90 21000:300=70 24000.300=80 48000:6000=8 18000:6000=3 35000:5000=7 63000:7000=9 81000:9000=9
№6.Есептерді шығар. а) Ш: 100х2х6=1 200 Ж: Екі оқушыға 6 күн тамақ ішу үшін 1200 теңге қажет. ә) Ш: 23х60=1380м Ж:1 сағаттан кейін 1380метр жүріп өтеді. б ) Ш: 600: (3х10)=600:30=20 Ж: 20 жүк пойызы қажет болды.
№8.Кестеде көрсетілген ақ ірімшік массасына қанша теңге төлеу керектігін анықта.
«Халықтар» биі Рухани жаңғыру :болашаққа бағдар 1.Балалар,біз қайда өмір сүріп жатырмыз? 2.Қазақстан қайда орналасқан? 3.Еліміздің астанасы қай қала?т,б
Дарынды және оқу мотивациясы төмен оқушылармен жұ- мыс.Деңгейлік тапсырмалар. 1.Жанұяда үш ұл бар.Әр ұлдың 1әкесі бар.Жанұяда неше бала бар? (4 ) 2. 1 жұмыртқаны қайнатуға 3 минут кетсе,5жұмыртқаны қайнатуға неше минут керек? (3мин) 3. Бөлмеде 4 мысық отыр.Әр мысықтың алдында 3 мысық отыр.Бөлмеде барлығы неше мысық отыр? (4 ) 4.Екі аяғымен түрегеп тұрған адамның салмағы 50кг, бір аяғымен тұрған адамның салмағы неше кг? (50 ) 5. Түнгі сағат 11-де жаңбыр жауса,48 сағаттан соң күн шы- ғады деуге бола ма? ( Жоқ,себебі 48 сағаттан соң қайтадан түн болады.) 1. 3 ондықты 2 есе арттыр 2. 93-тің алдында келетін сан 3. 1 сағатта неше минут бар? 4. 90 мен 40-тың қосындысы 5.7ондықты 2есе арттыр 465+100 20 40 1000-750 150+250 30 5 780-420
|
|
|||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 мин
|
Сабақты қорыту. Бағалау:жеке оқушыны,топты. Үй тапсырмасы:5-мысал |
|
|||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||
|
Саралау– қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||
|
Оқушыларды мақтау/мадақтау арқылы қолдаймын. |
Кері байланыс және оқушылардың өзін, бірі-бірі бағалауы арқылы олардың жетістіктерін бақылап отырамын |
; Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады; Сабақ барысында ынтамақтастық, құрмет, еңбек және шығармашылық құндылықтары дамытылып отырады.
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Саба Сабақ: математика Нөлдермен аяқталатын сандарды ауызша көбейту және бөлу тәсілдері |
Мектеп №39 «Мырзашөл» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
|||||||||||||||
|
Күні 23.11.2017 Сынып 4 «Ә» |
Мұғалімнің есімі:Сайдуллаева Гулзада |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Оқушылардың өтілген материалдар бойынша алған біл- імдерін тиянақтау,пысықтау. |
|
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Жаңа білімді түсінеді,жасерекшелік- теріне сай тақырыпты меңгеріп,топта талқылайды. |
|
|||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі:.Өтілген материалдар бойынша есептерді шығара алады. |
|
||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Алған білімдерін,соның ішінде санды көбейтіндіге көбейту және бөлу қасиеттеріне негіз- делген есептердің шығарылу жолдарын тиянақтау. |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:логикалық ойлау қабілеттерін арттырады |
|
|||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестерБөлінгіш,бөлгіш,бөліндінің мәні |
|
||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : |
|
||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|
||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ................екенін айта аласыз ба? |
|
||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар : |
|
||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
|
|||||||||||||||
|
Басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Шаттық шеңбері арқылы» психологиялық атмосфера орнату. Стикерлерге жасырынған сандар арқылы топқа бөлінеді. «Миға шабуыл» әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қа-тысты сұрақтар.Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түседі. №1.Өрнектерді салыстыр.Ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата. 231х10х2 2310х2 231х2х10 231х20 23100х2 231х2х100 231х100х2 231000х2 231х2х1000 231х1000х2 231х2000 |
|
|||||||||||||||
|
Сергіту сәті Ой толғаныс |
Қызуғышылықты ояту кезеңі Тез ойлан 1-топ 2-топ 3-топ 18х2----------------------:12---------------------------х20 360:6--------------------:20--------------------------х30 360:3------------------:60------------------------------х38 280:10------------------х2-----------------------------х10 Жаңа сабақ
Топтық жұмыс 1-топ. №2.Жазба мен есептеу тәсілін түсіндір.
2-топ.№5-3.1.2 Есептеудің қалай орындалғанын түсіндір.Есепте 3-топ.№3.3.4 №4.Есепте.
20х80016 000 80х400=32 000 12х900=10 800 5х3000=45 000 1200х40=48 000 2100х30=63 0002700х20=54 000 1800х30=54 0002400х50=120 000 9000:300=30 12000:300=40 27000:300=90 21000:300=70 24000.300=80 48000:6000=8 18000:6000=3 35000:5000=7 63000:7000=9 81000:9000=9
№6.Есептерді шығар. а) Ш: 100х2х6=1 200 Ж: Екі оқушыға 6 күн тамақ ішу үшін 1200 теңге қажет. ә) Ш: 23х60=1380м Ж:1 сағаттан кейін 1380метр жүріп өтеді. б ) Ш: 600: (3х10)=600:30=20 Ж: 20 жүк пойызы қажет болды.
№8.Кестеде көрсетілген ақ ірімшік массасына қанша теңге төлеу керектігін анықта.
«Халықтар» биі Рухани жаңғыру :болашаққа бағдар 1.Балалар,біз қайда өмір сүріп жатырмыз? 2.Қазақстан қайда орналасқан? 3.Еліміздің астанасы қай қала?т,б
Дарынды және оқу мотивациясы төмен оқушылармен жұ- мыс.Деңгейлік тапсырмалар. 1.Жанұяда үш ұл бар.Әр ұлдың 1әкесі бар.Жанұяда неше бала бар? (4 ) 2. 1 жұмыртқаны қайнатуға 3 минут кетсе,5жұмыртқаны қайнатуға неше минут керек? (3мин) 3. Бөлмеде 4 мысық отыр.Әр мысықтың алдында 3 мысық отыр.Бөлмеде барлығы неше мысық отыр? (4 ) 4.Екі аяғымен түрегеп тұрған адамның салмағы 50кг, бір аяғымен тұрған адамның салмағы неше кг? (50 ) 5. Түнгі сағат 11-де жаңбыр жауса,48 сағаттан соң күн шы- ғады деуге бола ма? ( Жоқ,себебі 48 сағаттан соң қайтадан түн болады.) 1. 3 ондықты 2 есе арттыр 2. 93-тің алдында келетін сан 3. 1 сағатта неше минут бар? 4. 90 мен 40-тың қосындысы 5.7ондықты 2есе арттыр 465+100 20 40 1000-750 150+250 30 5 780-420
|
|
|||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 мин
|
Сабақты қорыту. Бағалау:жеке оқушыны,топты. Үй тапсырмасы:5-мысал |
|
|||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||
|
Саралау– қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||
|
Оқушыларды мақтау/мадақтау арқылы қолдаймын. |
Кері байланыс және оқушылардың өзін, бірі-бірі бағалауы арқылы олардың жетістіктерін бақылап отырамын |
; Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады; Сабақ барысында ынтамақтастық, құрмет, еңбек және шығармашылық құндылықтары дамытылып отырады.
|
|||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













