Материалдар / Ашық сабақ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қазан 2020
339
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім. Атақты тұлғалар

Сынып: 3

Сабақ тақырыбы 7-сабақ. «Кел,балалар,оқылық!»

Осы сабақта қол жеткізетін мақсаттары


3.1.2.1- күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсіну:

3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру,сюжет желісі бойнша иллюстрацияларды орналастыру,кесте толтыру:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы. Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсінеді:

Көптеген оқушылар. Тұңғыш ұстаз туралы өз ойларын айтып, нақты сұрақтарға жауап береді:

Кейбір оқушылар. Сюжет желісі бойнша иллюстрацияларды орналастыру,кесте толтыру:

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(8 минут)

Психологиялық ахуал туғызу

Топқа бөлу.

Аттары тақтаға ілініп, әліпби бойынша топқа бөліну.

Топ басшысын сайлау.

1 топ Абай – ұлы ақын

2 топ Тұңғыш ұстаз

Үй тапсырмасын тексеру. «Балмұздақ таяқшалар» әдісі арқылы бөлу

Қызығушылықты ояту.

Әсемпаз болма әрнеге,
Өнерпаз болсаң, арқалан.
Сен де — бір кірпіш, дүниеге
Кетігін тап та, бар қалан!

   Абай Құнанбайұлы

Осы өлең арқылы жаңа сабақты бастау.


Интернет ресурстар

























Сөздікпен жұмыс.Мұғалім интерактивті тақтадан өлең оқытып, ішіндегі қарамен жазылған жаңа сөздермен таныстырады,аудармасын айтады. Оларды оқиды,оқушыларға қайталатады.


Кел, балалар, оқылық,

Оқығанды көңілге

Ықыласпен тоқылык.

Оқысаңыз, балалар,

Шамнан шырақ жағылар

Тілегенің алдыңнан

1здемей-ақ табылар.


Дети, будем учиться!

В памяти вашей пусть

Знаний запас сохранится

Ученье даст вам счастье,

Оно озарит как свет

Ваше желанье,

Яркий оставит свет.


Шырақ пен ықылас сөздерін есте сақтау барысында тақтаға шығып, 1 топ тәуелдік жалғауын, 2 топ дыбыстық талдауын жасайды.



























Сабақтың ортасы

(20 минут)

Оқулықпен жұмыс жасау.

1-тапсырмада сұрақтарға жауап береді. 2-тапсырма тиісті қосымшарды қойып жазады. 3-тапсырмада өлең оқу.


Постер қорғау. Дина Нүрпейсованың күйімен

Топтар жұмыс жасайды.

1 топ Абай жөнінде буклет жасайды.

2 топ Ыбырай жөнінде ақпарат жинап, фотоколлаж жасайды.




Сергіту сәті

Мұғалім оқушыларды сергіту үшін сазды әуенге билетеді.

Оқулық







А4 парағы,маркерлер,суреттер,ақпараттар.


Сабақтың соңы

(12 минут)











Мұғалім сабақты бекіту үшін «Қар үйіндісі»

әдісін қолданады. Бұл әдісте оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақ дайындайды да ,ол қағаздарды умаждап дөңгелене тұрып бір-біріңе лақтырады. Содан соң балалар сұрақтарды ашып,соған жауап береді.


Кері байланыс.

«Бағдаршам» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Әр оқушының қолына бағдаршамның суреті беріледі,соларды олар таңдап бояйды.

Үйге тапсырма.Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 3-тапсырманы орындау беріледі. Ыбырай Алтынсариннің өлеңін жатқа.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!