Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп:. №214 орта мектебі |
||||||||||||||
Күні: 19.02.2020ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Шыңғысова Құрманкүл |
|||||||||||||
Сынып: 10 «А»
|
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
Сабақтақырыбы |
§60 Толық тізбек үшін Ом заңы |
|||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.3.1 - толық тізбек үшін Ом заңын білу және оны қолдану; 10.4.3.4 - электр қозғаушы күші ұғымын түсіндіру; |
|||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар орындай алады: - толық тізбек үшін Ом заңын біледі; - эксперименттік тапсырмалар арқылы заңдылықтарды тексереді; -заңдылықтарды есептер шығаруда қолданады; |
|||||||||||||
Бағалау критерийлері: Білу Түсіну Қолдану Анализ Синтез Бағалау |
Егер төмендегі бағалау критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді: ЭҚК-н түсінеді, сипаттай алады; Қуат бірлігіне берілетін энергия түсінігін талдап, ЭҚК анықтай алады; Формуланы есептер шығаруда қолдана алады.
|
|||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Вольт-амперлік сипттамалар тұрақты температурадағы металл өткізгіш шала өткізгішті диод қыздыру шамы Ом заңы Омдық(металл) өткізгіш омдық емес(қыздыру шамы,жартылай өткізгіш) өткізгіш кедергі тура пропорционалды сызықтық, түзу сызықтыемес Диалогқа/жазуға қажетті сөз Тіркестері: Тұрақты температурадағы металл өткізгіштер үшін / U-ге пропорционал (Ом заңы) Қыздыру шамы мен жартылай өткізгішті диод омдық емес әрекет көрсетеді. Шала өткізгішті диод бір бағытта өте төмен кедергімен өткізеді және басқа бағытта өте үлкен кедергіге ие. Температурасы…. болғандықтан Кедергі ... График сызықты емес, өйткені … өткізгіш болып табылады График сызықты (координат басы арқылы өтетін түзу), өйткені...
|
|||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істейді. Жұмыс барысында жауапкершілік және өзара құрмет құндылықтарын дамытады. |
|||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
|||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ресурстармен жұмыс .Интерактивті тапсырмалар орындау |
|||||||||||||
Бастапқы білім |
Металл өткізгіштердің, жартылай өткізгішті диодтардың және қыздыру шамдарының электрлік сипаттамалары.
|
|||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
Сабақтың басы
10 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі
1-топ «Кернеу» тобы, 2-топ «Ток күші» тобы, 3-топ «Кедергі» тобы
1.Ток күшін өлшейтін аспап? 2.ЭҚК-нің формуласы? 3.Ток күшін анықтайтын формула 4.Кернеуді өлшейтін құрал? 5.Кедергінің өлшем бірлігі? |
Үлестірмелі материалдар
|
||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут |
І. Білім алушыларға жаңа білімді меңгерту үшін «Түсіндіру және сипаттау» әдісі қолданылады ЭҚК бар ток көзінен және
ішкі кедергіден, кедергісі R болатын тұтынушыдан, К кілттен тұратын
тұйық тізбекте өтетін процесті қарастырайық. Кілттің көмегімен
тізбекті тұйықтағанда. оның бойынан ток күші I болатын ток өтеді.
Ток көзінде Аб =qƐ бөгде күштердің жұмысы есебінен электр өрісі
пайда болады. Бұл өріс сыртқы тізбекте де, (тұтынушы) Аэл1 =UR q,
ішкі тізбекте де (ток көзінің ішінде) Аэл2 =Ur q зарядтың орын
ауыстыруы бойынша жұмыс атқарады. Энергияның сақталу заңы бойынша
Аб=Аэл1 + Аэл2 немесе qƐ = UR q +Urq, яғни Ɛ = UR
+Ur. Білім ландтан қысқаша Бейнеролик көрсетіледі. 1.Топтық жұмыс.Постер қорғау Дескриптор: 1. Есептің физикалық мағынасын түсінеді. 2. Есептердің шартын жазып, өлшем бірліктерін ХБЖ-не айналдыра алады. 3. Толық тізбек үшін Ом заңына байланысты формуланы пайдаланып, есептер шығара алады. Дескриптор бойынша «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы кері байланыс жүргізіледі 2. Жұптық жұмыс «Досыңмен бірге орында» әдісі бойынша жұптық жұмыс жүргізіледі
Бағалау: «Өзара бағалау»әдісі арқылы бағалау жүргізілді. |
BILIM LAND электронды оқулық
Плакат,постер
Үлестірмелі материалдар
|
||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут 5 минут |
Сабақты бекіту мақсатында Жеке жұмыс жүргізілді.
Кері байланыс. Рефлексия «Тазалық кері байланысы» |
Үлестірмелі материалдар
|
||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауі Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |