«Т.Рысқұлов атындағы №222 орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ханзада Айдана Ханзадақызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін қолдана алады Оқушылардың басым бөлігі: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолдана алады Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережесін қолдана алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-10 минут Сабақтың ортасы 20-25 минут Сабақтың соңы 5-10 минут |
ҰЙЫМДАСТЫРУ: Амандасу Топқа бөлу Әр топ басшысы топ атауын таңдап алады Топ атауына қатысты сұрақ қою 1)Дұрыс бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? 2)Бұрыс бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? 3)Аралас сан дегеніміз қандай сандар? 4)Ондық бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? Үй жұмысын тексеру
Рөлдік ойын «Баспахана» (5 кезеңнен тұрады) 1-кезең: Кезекші редактор бөлімі (сөзжұмбақ) Қайталау сұрақтары 1) 2)Натурал санға қандай сан жатпайды? 3) 4)a және b сандары бөлінетін ең үлкен натурал санды қалай атаймыз? 5) бірдей сандардың көбейтіндісін не арқылы жазуға болады? 6)көбейтіндісінің мәні 1-ге тең екі сан өзара қандай сандар деп аталады? 2-кезең: «Ғылыми ізденіс бөлімі» (топтық) Семантикалық карта 1-топ
2-топ
3-топ
4-топ
Есептің шығару жолын оқушылардан сұрау
3-кезең: Тілшілер бөлімі (жұптық жұмыс)
1-жұп: 25,5:2,5-24,5:7+23,3=? 2-жұп: 35,5:2,5-16,4:4+19,9=? 3-жұп: 17,6:3,2-10,2:2+29,6=?
Оқушылар есепті шығару үшін бірінші қандай амалды орындаймыз? Егер жақша болмаса, қосу және азайту амалдары қатар келсе қандай амалды бірінші орындаймыз?
4-кезең: Ақпараттар бөлімі (сергіту сәті) «Әріптер сөйлесін» Әр топқа 1 әріптен беріледі Топтарға кезек-кезек сұрақ қойылады, әр топ өздері таңдаған әріптен басталатын жауап айту қажет
1)Жасың нешеде? 2)Үйің мен мектептің ара қашықтығы қанша? 3)Сыныпта неше оқушы? 4)Қандай мамандық түрін білесің? 5)Сенің есімің кім? 6)Қандай тағам түрін ұнатасың? 7) Сыныпқа 1 тілегіңді айт
5-кезең: Хаттар бөлімі(кері байланыс) Деңгейлік тапсырма Оқушылар сыныбымызға ватсап желісінен хат келіп тұр екен, не жазылған екен оқып көрейік: «Сәлеметсіңдер ме 5 «Б» сынып оқушылары. Сіздер маған көмектеседі деген сеніммен жазып отырмын. Төмендегі деңгейлік тапсырманы орындауға көмектеріңіз керек. Оқырмандарың Жансая»
1) 14,82:1,56= 2) 0,056:0,08*2,3= 3)
15,96:
Үйге тапсырма №709
Рефлексия «Бүгін мен...» |
Амандасады 1-топ: Дұрыс бөлшек 2-топ: Бұрыс бөлшек 3-топ: Аралас сан 4-топ: Ондық бөлшек
Жұптарымен дәптерлерін ауыстырады, тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді №703 1)30 4)240 7)18 2)20 5)3600 8)25000 3)110 6)300 9)7,9 №704 1)36<37 2)2,4<2,5
Сұрақтарға қол көтеріп жауап береді 1)Бөлімі 2)Нөл 3)Алымы 4)Ең үлкен ортақ бөлгіші 5)Дәреже 6)Кері сан
Тапсырманы дәптерге жазады, параққа жауабын белгілейді
1-топ 3,5:7=0,5 10,4:8=1,3 26,1:3=8,7 6,6:6=1,1 28,8:9=3,2 25,8:6=4,3 6,3:5=1,26 Жауабы: БИАТЛОН
2-топ 1,4:2=0,7 8,5:5=1,7 6,2:4=1,55 0,4:8=0,05 0,3:5=0,06 0,8:5=0,16 4,8:12=0,4 Жауабы: КЁРЛИНГ
3-топ 0,85:5=0,17 0,35:7=0,05 0,54:9=0,06 0,72:4=0,18 28,8:9=3,2 6,3:5=1,26 6,6:3=2,2 Жауабы: РИНГЕТТ
4-топ 9,5:5=1,9 13,6:4=3,4 10,4:8=1,3 0,35:7=0,05 28,8:9=3,2 25,8:6=4,3 6,3:5=1,26 Жауабы: БОБСЛЕЙ
Сұраққа жауап береді
1-жұп: 30 2-жұп: 30 3-жұп: 30
Сұрақтарға қол көтеріп жауап береді
А, Қ, Ж, Е, С, Т, О, Н
Деңгейлік тапсырманы жеке орындайды
3 түсті қағазға стикерлерді жабыстырады, көңіл күйі жақсы болса жасылға, орташа болса сарыға, нашар болса қызылға
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» «әлі де ойлан» «тағы ойланып көр» Жұптық бағалау (светофор)
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» «әлі де ойлан» «тағы ойланып көр»
Жұптық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» 2 жұлдызды қарсылас топқа не үшін береді, түсіндіре отырып береді және 1 ұсыныс айтады
Дескриптор арқылы бағалау 1)ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолданады(2 балл) 2)ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін қолданады(2 балл) 3)ондық бөлшектерді азайту ережесін қолданады(1 балл) 4)ондық бөлшекті қосу ережесін қолданады(1 балл) |
Оқулық 5-сынып 2-бөлім слайд
Бағдаршам түсті қағаздар
слайд
Таратпа қағаз
Әріп жазылған қағаздар
Таратпа қағаз, стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
«Т.Рысқұлов атындағы №222 орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ханзада Айдана Ханзадақызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.30 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін қолдана алады Оқушылардың басым бөлігі: Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолдана алады Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлу ережесін қолдана алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-10 минут Сабақтың ортасы 20-25 минут Сабақтың соңы 5-10 минут |
ҰЙЫМДАСТЫРУ: Амандасу Топқа бөлу Әр топ басшысы топ атауын таңдап алады Топ атауына қатысты сұрақ қою 1)Дұрыс бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? 2)Бұрыс бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? 3)Аралас сан дегеніміз қандай сандар? 4)Ондық бөлшек дегеніміз қандай бөлшек? Үй жұмысын тексеру
Рөлдік ойын «Баспахана» (5 кезеңнен тұрады) 1-кезең: Кезекші редактор бөлімі (сөзжұмбақ) Қайталау сұрақтары 1) 2)Натурал санға қандай сан жатпайды? 3) 4)a және b сандары бөлінетін ең үлкен натурал санды қалай атаймыз? 5) бірдей сандардың көбейтіндісін не арқылы жазуға болады? 6)көбейтіндісінің мәні 1-ге тең екі сан өзара қандай сандар деп аталады? 2-кезең: «Ғылыми ізденіс бөлімі» (топтық) Семантикалық карта 1-топ
2-топ
3-топ
4-топ
Есептің шығару жолын оқушылардан сұрау
3-кезең: Тілшілер бөлімі (жұптық жұмыс)
1-жұп: 25,5:2,5-24,5:7+23,3=? 2-жұп: 35,5:2,5-16,4:4+19,9=? 3-жұп: 17,6:3,2-10,2:2+29,6=?
Оқушылар есепті шығару үшін бірінші қандай амалды орындаймыз? Егер жақша болмаса, қосу және азайту амалдары қатар келсе қандай амалды бірінші орындаймыз?
4-кезең: Ақпараттар бөлімі (сергіту сәті) «Әріптер сөйлесін» Әр топқа 1 әріптен беріледі Топтарға кезек-кезек сұрақ қойылады, әр топ өздері таңдаған әріптен басталатын жауап айту қажет
1)Жасың нешеде? 2)Үйің мен мектептің ара қашықтығы қанша? 3)Сыныпта неше оқушы? 4)Қандай мамандық түрін білесің? 5)Сенің есімің кім? 6)Қандай тағам түрін ұнатасың? 7) Сыныпқа 1 тілегіңді айт
5-кезең: Хаттар бөлімі(кері байланыс) Деңгейлік тапсырма Оқушылар сыныбымызға ватсап желісінен хат келіп тұр екен, не жазылған екен оқып көрейік: «Сәлеметсіңдер ме 5 «Б» сынып оқушылары. Сіздер маған көмектеседі деген сеніммен жазып отырмын. Төмендегі деңгейлік тапсырманы орындауға көмектеріңіз керек. Оқырмандарың Жансая»
1) 14,82:1,56= 2) 0,056:0,08*2,3= 3)
15,96:
Үйге тапсырма №709
Рефлексия «Бүгін мен...» |
Амандасады 1-топ: Дұрыс бөлшек 2-топ: Бұрыс бөлшек 3-топ: Аралас сан 4-топ: Ондық бөлшек
Жұптарымен дәптерлерін ауыстырады, тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді №703 1)30 4)240 7)18 2)20 5)3600 8)25000 3)110 6)300 9)7,9 №704 1)36<37 2)2,4<2,5
Сұрақтарға қол көтеріп жауап береді 1)Бөлімі 2)Нөл 3)Алымы 4)Ең үлкен ортақ бөлгіші 5)Дәреже 6)Кері сан
Тапсырманы дәптерге жазады, параққа жауабын белгілейді
1-топ 3,5:7=0,5 10,4:8=1,3 26,1:3=8,7 6,6:6=1,1 28,8:9=3,2 25,8:6=4,3 6,3:5=1,26 Жауабы: БИАТЛОН
2-топ 1,4:2=0,7 8,5:5=1,7 6,2:4=1,55 0,4:8=0,05 0,3:5=0,06 0,8:5=0,16 4,8:12=0,4 Жауабы: КЁРЛИНГ
3-топ 0,85:5=0,17 0,35:7=0,05 0,54:9=0,06 0,72:4=0,18 28,8:9=3,2 6,3:5=1,26 6,6:3=2,2 Жауабы: РИНГЕТТ
4-топ 9,5:5=1,9 13,6:4=3,4 10,4:8=1,3 0,35:7=0,05 28,8:9=3,2 25,8:6=4,3 6,3:5=1,26 Жауабы: БОБСЛЕЙ
Сұраққа жауап береді
1-жұп: 30 2-жұп: 30 3-жұп: 30
Сұрақтарға қол көтеріп жауап береді
А, Қ, Ж, Е, С, Т, О, Н
Деңгейлік тапсырманы жеке орындайды
3 түсті қағазға стикерлерді жабыстырады, көңіл күйі жақсы болса жасылға, орташа болса сарыға, нашар болса қызылға
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» «әлі де ойлан» «тағы ойланып көр» Жұптық бағалау (светофор)
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» «әлі де ойлан» «тағы ойланып көр»
Жұптық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» 2 жұлдызды қарсылас топқа не үшін береді, түсіндіре отырып береді және 1 ұсыныс айтады
Дескриптор арқылы бағалау 1)ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу ережесін қолданады(2 балл) 2)ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін қолданады(2 балл) 3)ондық бөлшектерді азайту ережесін қолданады(1 балл) 4)ондық бөлшекті қосу ережесін қолданады(1 балл) |
Оқулық 5-сынып 2-бөлім слайд
Бағдаршам түсті қағаздар
слайд
Таратпа қағаз
Әріп жазылған қағаздар
Таратпа қағаз, стикерлер |
шағым қалдыра аласыз














