|
Пәні:Математика Сынып:1 |
Мектеп: М.Тоқжігітов |
||||||||||||
|
Күні:28.09.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні :Носерова В.Ж. |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 10 саны |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны:- |
|
|||||||||||
|
Оқу мақсаты |
1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 **біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтайды. Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады. Көптеген оқушылар: 10 көлемінде тура және кері санайды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Кейбірі: 10-ға дейінгі сандардан өрнек құстыра алады. Сандардың құрамын табады.
|
||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсінеді; 10 көлемінде тура және кері санайды, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыра алады. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат
|
Он-десять-ten; Бір таңбалы сан дегеніміз қандай сан? Екі таңбалы сан ше? |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын, көркем еңбек |
||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
|
||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
10 саны туралы біледі |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
.Шаттық шеңбері . «Ыстық алақан» Сандар арқылы топқа бөлу
3 2 1 «Мина» әдісі арқылы өткенді пысықтау Көркем жазу.10 саны |
1,2,3 қима сандар Сұрақтар жазылған қима қағаздар |
|||||||||||
|
Сабақ ортасы 22 мин 3 мин |
(Ө.Ж) «Кір жайғыш» әдісі 0-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері жазу. 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9- бұл бір таңбалы сандар.Бұл сандар бір ғана цифрмен жазылады. 10 (он)- екі таңбалы сан. Ол екі цифрмен жазылады.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Сандық сәуледе 10 санының сол жағында бір таңбалы, Оң жағында екі таңбалы сандар орналасады. (Ұ.Ж) «Миға шабуыл» әдісі. Суретте барлығы неше сан бар? Бір таңбалы сандар нешеу? Екі таңбалы сандар рнешеу?
0 7 10 3 6 5 2 9 (Ж.Ж) Сандарды салыстыр. ≥, = , ≤ белгілерін қой. 10*9 2*10 10*5 10*10 4*10 0-10 10*6 7*10 10*8 3*10 Сергіту сәті. Ойын: «Көршіңді тап!» «Тапшы қанекей» ойыны. Қанша жеміс бар?
(Т.Ж). Жемістердің артында қандай белгілер жасырынған?
10
7
6
|
Сандар, таратпа материалдар
Сандар
Қима есептер
Жемістің суреттері
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Жетістік баспалдағы»
Түсінбедім |
стикерлер |
|||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Орындап көр. «Домино» ойыны Шығарып көр. «Сандардың құрамын тап» 10 санының құрамын есте сақта. 10 10 10 10
9 1 8 2 7 3 6 4 |
«Отшашу» әдісі
|
Оқушылардың жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін, тазалықты сақтауларын мұқият болуларын айтамын. |
|||||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "10 саны және цифры" 1 сынып
Ашық сабақ "10 саны және цифры" 1 сынып
|
Пәні:Математика Сынып:1 |
Мектеп: М.Тоқжігітов |
||||||||||||
|
Күні:28.09.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні :Носерова В.Ж. |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 10 саны |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны:- |
|
|||||||||||
|
Оқу мақсаты |
1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 **біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: санау барысында натурал сандардың реттік номерін анықтайды. Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады. Көптеген оқушылар: 10 көлемінде тура және кері санайды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды. Кейбірі: 10-ға дейінгі сандардан өрнек құстыра алады. Сандардың құрамын табады.
|
||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсінеді; 10 көлемінде тура және кері санайды, олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; Біртаңбалы және екітаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыра алады. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат
|
Он-десять-ten; Бір таңбалы сан дегеніміз қандай сан? Екі таңбалы сан ше? |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын, көркем еңбек |
||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
|
||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
10 саны туралы біледі |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
.Шаттық шеңбері . «Ыстық алақан» Сандар арқылы топқа бөлу
3 2 1 «Мина» әдісі арқылы өткенді пысықтау Көркем жазу.10 саны |
1,2,3 қима сандар Сұрақтар жазылған қима қағаздар |
|||||||||||
|
Сабақ ортасы 22 мин 3 мин |
(Ө.Ж) «Кір жайғыш» әдісі 0-ден 10-ға дейінгі сандарды тура және кері жазу. 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9- бұл бір таңбалы сандар.Бұл сандар бір ғана цифрмен жазылады. 10 (он)- екі таңбалы сан. Ол екі цифрмен жазылады.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Сандық сәуледе 10 санының сол жағында бір таңбалы, Оң жағында екі таңбалы сандар орналасады. (Ұ.Ж) «Миға шабуыл» әдісі. Суретте барлығы неше сан бар? Бір таңбалы сандар нешеу? Екі таңбалы сандар рнешеу?
0 7 10 3 6 5 2 9 (Ж.Ж) Сандарды салыстыр. ≥, = , ≤ белгілерін қой. 10*9 2*10 10*5 10*10 4*10 0-10 10*6 7*10 10*8 3*10 Сергіту сәті. Ойын: «Көршіңді тап!» «Тапшы қанекей» ойыны. Қанша жеміс бар?
(Т.Ж). Жемістердің артында қандай белгілер жасырынған?
10
7
6
|
Сандар, таратпа материалдар
Сандар
Қима есептер
Жемістің суреттері
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Жетістік баспалдағы»
Түсінбедім |
стикерлер |
|||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Орындап көр. «Домино» ойыны Шығарып көр. «Сандардың құрамын тап» 10 санының құрамын есте сақта. 10 10 10 10
9 1 8 2 7 3 6 4 |
«Отшашу» әдісі
|
Оқушылардың жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін, тазалықты сақтауларын мұқият болуларын айтамын. |
|||||||||||
Оқу ісінің меңгерушісі:
шағым қалдыра аласыз














