Материалдар / Ашық сабақ 11 сынып Геометрия
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 11 сынып Геометрия

Материал туралы қысқаша түсінік
Айналу денелері туралы,оның ішінде цилиндрдің бүйір бетін табу формуласын түсіндіріп,есептер шығарту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Мамыр 2022
571
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

69 жалпы білім беретін мектеп____

(білім беру ұйымының атауы)

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар


Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

Айналу денелері және олардың элементтері

Педагогтің аты-жөні

Талипова Улбосын Темирхановна

Күні:

21.01.2021ж.

Сынып: 11 «А, Б» ЖМБ

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.4- цилиндрдің бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану;

11.3.5-айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару;

Сабақтың мақсаты

- цилиндрдің бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану;

-айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару;

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

- Бөлім бойынша оқыту мақсаттары

Оқушылар:

Айналу денелерінің негізгі элементтерін қолданып, толық есептеулер жүргізе алады.

Айналу денелері мен көпжақтардың жазбаларын орындай алады.

Оқытудың тілдік мақсаттары

Оқушылар:

Айналу денелері және көпжақтар олардың жазбалары туралы жалпы түсініктерді қайталай отырып, элементтерін табуға есептер шығару үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді

Құндылықтарды дарыту


Академиялықшыншылдық, төзімділік, еңбексүйгіштік

Құндылықтар: прагматизм, адамгершілік және белсенді азаматтық.

Дағдылар:

1.Зерттеу дағдылары - байқау, ақпаратты іздеу, деректерді жинау, талдау, түсіндіру арқылы жүзеге асырылады

2. проблемалық сипатты тапсырмаларды шешуарқылысыниойлаудағдыларынмеңгеру, мәтіндік және графиктік материалды талдау.

3. Жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзін-өзі реттеу

      Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут

Оқушылармен сәлемдесу.


Психологиялық ахуалды жақсарту.


Бағалау критерийі

Білім алушы

- Оқушы:

  • Айналу денелерінің элементтерін есептей алады;

  • Айналу денелері мен көпжақтардың жазбаларын орындай алады.


Сәлемдеседі






Танысады


Bilimland

платформасы


Сабақтың ортасы

33 минут

Ой қозғау.

Өтілген материалдар бойынша қайталау сұрақтарына жауап беру:

1. Цилиндр анықтамасы, элементтері.

2. Конус анықтамасы, элементтері.

3. Цилиндр мен конустың беттерінің аудандарының формулалары.

4. Айналу денелерінің жазбалары.


Тапсырма:

Цилиндрдің биіктігі 15 см, табанының радиусы 10 см. Ұзындығы см болатын кесіндінің ұштары цилиндр табандарының шеңберлерінде жатыр. Осы кесіндіден цилиндр осіне дейінгі қашықтықты есептеңіз.


Дескриптор: Білім алушы:

- есептің шарты бойынша сызбаны салады;

- берілген кесінді арқылы өтетін табан жазықтығына перпендикуляр жазықтық жүргізеді;

- табан центрінен жазықтыққа перпендикуляр жүргізеді;

- ізделінді қашықтықты есептейді.


Оқулықпен жұмыс №12.6-12.15


Тыңдайды.



Жауап береді








Дескрипторды пайдаланып, есептер шығарады.


























Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.

слайдтар


Сабақтың соңы

2 минут

V. Қорытынды

Жетістіктер критерийлеріне байланысты оқушылар өз жұмыстарын бағалады, мұғалім жұмысты жақсарту үшін ұсыныс жасайды.

Рефлексия

Оқушылар өз ойларын карточкаға жазады:

  • Бүгін мен білдім …

  • Қызық болды …

  • Мен мынаны түсіндім …

  • Маған не түсініксіз болып қалды …

  • Мен тағы білгім келеді

Үй жұмысы:

12.16






Танысады



Саралау –оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мұғалімнің қолдауының деңгейі бойынша дифференциация, жеке жұмыс, өзара тексеру, жұмыс барысында қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға түсіндіреді, қолдайды.

Өзіндік бағалау, өзара бағалау

Тапсырмаларды орындау барысында өзіндікті, белсенділікті .жауапкершілікті және ұқыптылықты тәрбиелеу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты/оқыту мақсаты нақты болды ма?

ОМ –на барлық оқушыларжеттіме?

Егер жетпесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқушылық болды және неліктен?



«Тексерілді»

ДОІЖО: ______________________

69 жалпы білім беретін мектеп____

(білім беру ұйымының атауы)

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар


Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

Айналу денелері және олардың элементтері

Педагогтің аты-жөні

Талипова Улбосын Темирхановна

Күні:

22.01.2021ж.

Сынып: 11 «А, Б» ЖМБ

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Цилиндрдің жазбасы, бүйір және толық бетінің аудандары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.4- цилиндрдің бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану;

11.3.5-айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару;

Сабақтың мақсаты

- цилиндрдің бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын қорытып шығару және оларды есептер шығаруда қолдану;

-айналу денелерінің (цилиндр, конус, қиық конус, шар) элементтерін табуға есептер шығару;

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

- Бөлім бойынша оқыту мақсаттары

Оқушылар:

Айналу денелерінің негізгі элементтерін қолданып, толық есептеулер жүргізе алады.

Айналу денелері мен көпжақтардың жазбаларын орындай алады.

Оқытудың тілдік мақсаттары

Оқушылар:

Айналу денелері және көпжақтар олардың жазбалары туралы жалпы түсініктерді қайталай отырып, элементтерін табуға есептер шығару үшін математикалық терминдерді пайдаланады және түсінеді

Құндылықтарды дарыту


Академиялықшыншылдық, төзімділік, еңбексүйгіштік

Құндылықтар: прагматизм, адамгершілік және белсенді азаматтық.

Дағдылар:

1.Зерттеу дағдылары - байқау, ақпаратты іздеу, деректерді жинау, талдау, түсіндіру арқылы жүзеге асырылады

2. проблемалық сипатты тапсырмаларды шешуарқылысыниойлаудағдыларынмеңгеру, мәтіндік және графиктік материалды талдау.

3. Жеке тапсырмаларды орындау арқылы өзін-өзі реттеу

      Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут

Оқушылармен сәлемдесу.


Психологиялық ахуалды жақсарту.


Бағалау критерийі

Білім алушы

- Оқушы:

  • Айналу денелерінің элементтерін есептей алады;

  • Айналу денелері мен көпжақтардың жазбаларын орындай алады.


Сәлемдеседі






Танысады


Bilimland

платформасы


Сабақтың ортасы

33 минут

Ой қозғау.

Өтілген материалдар бойынша қайталау сұрақтарына жауап беру:

1. Цилиндр анықтамасы, элементтері.

2. Конус анықтамасы, элементтері.

3. Цилиндр мен конустың беттерінің аудандарының формулалары.

4. Айналу денелерінің жазбалары.


Тапсырма:

Цилиндрдің биіктігі 8 см, табанының радиусы 6 см. Ұзындығы см болатын кесіндінің ұштары цилиндр табандарының шеңберлерінде жатыр. Осы кесіндіден цилиндр осіне дейінгі қашықтықты есептеңіз.


Дескриптор: Білім алушы:

- есептің шарты бойынша сызбаны салады;

- берілген кесінді арқылы өтетін табан жазықтығына перпендикуляр жазықтық жүргізеді;

- табан центрінен жазықтыққа перпендикуляр жүргізеді;

- ізделінді қашықтықты есептейді.


Оқулықпен жұмыс №12.17-12.24


Тыңдайды.



Жауап береді








Дескрипторды пайдаланып, есептер шығарады.


























Әр дұрыс есепке 1 балл қойылады.

слайдтар


Сабақтың соңы

2 минут


Кері байланыс.

Үй жұмысы:

12.25


Танысады



Саралау –оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мұғалімнің қолдауының деңгейі бойынша дифференциация, жеке жұмыс, өзара тексеру, жұмыс барысында қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға түсіндіреді, қолдайды.

Өзіндік бағалау, өзара бағалау

Тапсырмаларды орындау барысында өзіндікті, белсенділікті .жауапкершілікті және ұқыптылықты тәрбиелеу.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты/оқыту мақсаты нақты болды ма?

ОМ –на барлық оқушыларжеттіме?

Егер жетпесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілдіме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқушылық болды және неліктен?



«Тексерілді»

ДОІЖО: ______________________

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!