Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ 11-сынып "Тілдің маңызы"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
“Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Тараз қаласының білім бөлімінің М.Әуезов атындағы 33 орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Сабақ
жоспары
Тақырыбы: «Тілдің маңызы»
Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті
Оқу жылы: 2021-2022
Сыныбы: 11 «Б»
Мұғалімі: Боранбаева Роза Агабаевна
Тараз 2021 ж
М.Әуезов атындағы №33 орта мектебі
Бөлім: |
Тіл. Әдебиет. Өнер. |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Боранбаева Роза Агабаевна |
|
|
Күні: |
15.10.2021 |
|
|
Сынып: |
11 «Б» |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тілдің маңызы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
11.1.2.1 мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу) және берілген ақпараттарды жүйелеу 11.2.1.1 ғылыми және кәсіби мәтіндердегі күрделі сөздер мен терминдердің жасалу жолын анықтау, ауызша мәтін құрауда орынды қолдану |
|
|
Оқу мақсаты |
Барлық оқушылар: ақпаратты анықтайды, күрделі сөздерді біледі |
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінен ақпаратты түртіп жазады, күрделі сөздер түрін ажыратады , мәтін жазуда күрделі сөздерді қолданады |
|
||
Кейбір оқушылар: Күрделі сөздерді қолданып диалог құрады, шағын әңгіме, хат жазады |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||
Сабақтың басы Білу 7мин 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Пішіндер арқылы топқа бөлу Топқа бөлу Түрлі пішіндер таңдап алады соған орай 3 топқа бөлінеді. Үшбұрыш, төртбұрыш, шеңбер тобын құрайды. Үй тапсырмасын сұраау Балалар, өткен сабақта «Тіл және адам болмысы» деген тақырыпты өткен болатынбыз. Адамның мінез болмысы , ана тілі арқылы қалыптасады деген болатынбыз. Үйге тіл туралы ойтолғаныс жазу берілген болатын. Үй тапсырмасын тыңдап көрейік. 2,3 оқушыдан сұралады Олай болса грамматикалық өткен тақырыптарды еске түсіреміз. Миға шабуыл Жалпы мәтін дегеніміз не? Мәтіннің қандай түрлері бар? Күрделі сөздер дегеніміз не? Күрделі сөздер түрін ата Стиль дегеніміз не? Стиль түрлерін ата Бұл тақырыпты жай еск түсірмедік алдағы тапсырмаларда осы білімімізді қолданамыз. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Тілдің маңызы» Сабақтың мақсаты:аудио мәтінді тыңдай отырып, негізгі ақпаратты табу, мәтін құрауда күрделі сөздерді қолдану Аудио мәтін тыңдалады |
1.Оқушылар пішіндерді таңдап алады 2.Үйден жазып келген Тіл туралы ойтолғанысын оқиды 4.Сұрақтарға жауап береді |
|
|
||||||||||
Сабақтың ортасы 2 минут 5мин 7 минут Қолдану Жинақтау Тапсырманы орындауға 10 минут оқуға 5 минут
5 минут 10 мин |
Жаңа сабақ
Іссапар –қызмет бабымен басқа жерге бару Қостілді адам –екі тіл білетін адам Билингвизм- екі тіл білетін адам Өлі тіл-мүлде жойылып кеткен тілдер Перзентхана-сәбилер дүниеге келетін орын Мұқтаждық- бір нәрсені қажетсіну Жаңа сөздерді өзім оқимын, мағынасын түсіндіремін Балалар, жаңа сөздермен сөйлем құраңдар Тыңдалым, оқылым аудиобасылымды тыңдайды, негізгі мәліметтерді түртіп алады, берілген тапсырманы орындайды Жалпы тапсырма
Дескрипторы -аудиомәтінді тыңдайды - негізгі ақпаратты жазаады
ҚБ Шапалақ әдісі бойыншы 1 –топ Уақыт тізбегі картасы боынша мәтінге жоспар құрады Жоспар: 1. 2. 3. Дескрипторы -Мәтін мазмұнын түсінеді - Мазмұнға сай жоспар қүру ҚБ Шапалақ әдісі бойыншы
2-топ Мәтінене күрделі сөздерді тауып жазады жазады
Біріккен сөздер Қысқарған сөздер
Қос сөздер тіркестер
Дескрипторы: -күрделі сөз түрлерін анықтайды -сауатты жазады
ҚБ Шапалақ әдісі бойыншы
3- топ Мәтінді талдайды
Дескрипторы: -мәтін стильін , түрін анықтайды -мәтін құрылымына талдау жасайды
ҚБ Шапалақ әдісі бойыншы
Балалар, мәтінмен таныс болдық, мәтіннің айтайын деген негізгі ойы не?
Сәйкестендіру
|